מדוע אילפו את הגברים להחשיב את האגו הגברי שלהם לפני הכל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע אילפו את הגברים להחשיב את האגו הגברי שלהם לפני הכל? 

מאת   20/02/2011 |  נצפה 3904 פעמים

מדוע אילפו את הגברים להחשיב את האגו הגברי שלהם לפני הכל? / מאת יואב ברנזון

 

 

האגו הגברי

 

לאורך כל ההיסטוריה - החברה, התרבות, הסביבה, הדת, ההורים וכל גורם ממוסד אחר - אילף גברים קטנטנים להיות גבריים ולפתח אגו גברי. האגו הגברי נועד לשמש מספר רב של מטרות.

 

האגו הגברי אמור לגרום לגבר להגן על אישתו וילדיו, לפרנס אותם בכל מצב ובכל מחיר, לדאוג לכל מחסורם, להטיל משמעת, לשמור על גבולות, להיות השוטר, המוביל, המגונן והחזק בבית.

 

 

 

קודם גבר, אח"כ בנאדם - זה לא צריך להיות הפוך?

 

האגו הגברי הטיל על גברים תפקיד מאוד מסורתי, ישן ומיושן. להיות השוטר, הסבל, הפועל והקשוח - לפני הכל. כתוצאה מכך, גברים רבים חווים את חייהם דרך האגו הגברי שלהם - כי ככה לימדו אותם וככה חינכו אותם שטוב ונכון לחיות.

 

כשהאגו הגברי נפגע - הגבר מתקיף. כשהאגו הגברי מאויים - הגבר מרביץ. כשהאגו הגברי מתערער - הגבר מחפש את מי לדכא. כשהאגו הגברי יוצא משליטה - הגבר מנסה להשתלט ולשלוט עוד יותר. האגו הגברי מנהל גברים רבים, והוא גורם להם לשכוח מי הם באמת.

 

 

 

גבריות אינה חשובה

 

גבריות מטילה על הגברים מגוון רחב של תפקידים בזויים, קשים, בעיתיים ובחלקם הגדול - מיותרים. מה שיותר חשוב מהגבריות היא האנושיות של הגבר, הנפש שלו, האישיות שלו והצרכים האישיים שלו.

 

גבריות היא תפקיד שיש לבצע. על פי מבחן הגבריות יש "יצאת גבר" ויש "אתה לא גבר". אבל לפני תפקיד הגבריות ולפני האגו הגברי יש את האדם. את הבנאדם האנושי שעומד מאחורי החזות הגברית, והוא חשוב יותר מהגבריות שלו, מהתפקיד שלו, מהצורך שלו להוכיח שהוא מספיק גבר.

  

 

 

להשתחרר מהתפקיד הגברי המסורתי

 

בעידן המודרני, יותר גברים מבינים שניתן להשתחרר מהתפקידים הגבריים המסורתיים ואין עוד צורך לדבוק בהם בצורה עיוורת. בדיוק כפי שנשים עשו זאת במהפכה הפמיניסטית, גם גברים עושים זאת במגוון רחב של דרכים: על ידי ביטוי הצדדים הרכים, על ידי בחירה בחיים לא מאצואיסטיים, על ידי התנערות מהאגו הגברי האגרסיבי ועל ידי התרחקות מכוחנות, אלימות ושתלטנות.

 

גבר גברי הוא הרבה פעמים אדם סובל. הוא אולי גבר, אבל הוא כל הזמן נמצא במבחן תמידי של האגו הגברי שלו, של הגבריות שלו, של כמה הוא עדיין מספיק גברי, חזק, יציב, מגונן ומפרנס.

 

 

וטיפ לסיום: אין גבול לאגו הגברי. הוא יכול לדרוש עוד ועוד ללא סוף. במקום לשתעבד לאגו הגברי, ליצר הכוח שבו, הכיבוש שבו, הנוקשות שלו והמלאכותיות שלו - ניתן לחיות בצורה משוחררת ללא הגדרות גבריות ונשיות אלא על פי סטנדרטים של אנושיות - סטנדרטים של גבר שהוא קודם כל בנאדם טוב, איכותי, מעניק וחיובי.  

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה.   הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.   יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני.   הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל.   הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם.   יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.   כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,112 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.   למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה