מאמרים מאת פרופ' משה שטרנפלד

מאמרים מאת שטרנפלד פרופ' משה

RSS ערוץ RSS של שטרנפלד פרופ' משה

articles.co.il

שם: פרופ' משה שטרנפלד

תחומי עיסוק: להלן תולדותיי:
7791 - סיום לימודי רפואה בטכניון חיפה.
1891 - התמחות רפואה סינית בטייפה טיואן.
5891 - מומחה ברפואה פנימית ביה'ח קפלן ברחובות.
5891 - 8991 רופא בכיר מרפאת בריאות בביה'ח קפלן ברחובות.
0991 - השתלמות בתחום ביו - תהודה בגרמניה.
1991 - פרופסורה ברפואה סינית.
7991 - השתלמות בטיפול באוזון בגרמניה.
9991 - השתלמות בתחום האיור - ודה (הרפואה ההודית) של המארישי בהולנד.

במחצית התמחותי ברפואה הפנימית יצאתי לטיואן הרחוקה בה התמחיתי ברפואה הסינית. הייתי הראשון והיחודי בקורס שלי בידע ובניסיון הרב אותו רכשתי בהמשך דרכי המקצועית. טרם פניתי לטפל עצמאית בחולים בארץ, טיפלתי לפחות בכ-008 חולים תוך הדרכה והשגחה. ועוד מאות ואולי אלפים בהן שימשתי "טכנאי אקופונקטורה" (זהו תפקיד בו משרתות אחיות מוסמכות מנוסות והן מדקרות לפי מרשם רופא). הקורס נועד לרופאים בלבד בביח' אשר נתן שירות לכ-3 מיליון אזרחים.
עם שובי ארצה עבדתי במרפאה פרטית ברפואה הסינית בד בבד יחד עם הרפואה המערבית בביח' קפלן. השילוב בין שתי הגישות לא היה קל, אך הפיצוי אותו קיבלתי מהרפואה הסינית ענה על כל אילו והותיר אותי פעיל ונמרץ.
בסוף שנת 28 ביצעתי מחקרים בתחום הרפואה הסינית במסגרת הפקולטה לחקלאות תחת חסותו והדרכתו של פרופ' בוד ("איזי"). ערכנו ניסויים מרובים, כתבנו מאמרים משותפים אשר התפרסמו בכל העולם. ביצעתי עבודות מחקר קליניות במסגרת ביח' בלינסון וקפלן. הנני מטפל בכל מגוון המחלות עד מחלות לב, סרטן, תרשת נפוצה ועוד ועוד. האם ניתן לעזור לכולם? מובן שלא, אך אנו מדברים על עזרה של למעלה מ-57 אחוז מבין אילו הפונים לעזרה ונשארים לאורך כל הטיפול. חולים רבים משערים שממיעוט של טיפולים תיפטר בעייתם הכרונית, וכאשר התוצאה אינה כך, הם מתאכזבים ונוטשים. זוהי טעות רבותי, מחלה הינה תהליך ממושך ומורכב ביותר. לא מדובר בגוף בלבד, אלא גם בנפש. עלינו להביא למצב בו המטופל יעשה שינוי עם עצמו ובכך יתאפשר הטיפול למבטיח. לא סתם אמרו חכמינו: "נפש בריאה בגוף בריא". כדי להביא למצב של בריאות מלאה, עלינו לרפא את הנפש ואח"כ את הגוף. רק טיפול בגורם אחד אין בו די והוא מועד לכישלון. מצב מחלה מצביע על נזק מתמשך ומורכב, על כן יש צורך במקרים רבים בטיפול משולב. שינוי באורח חיים, שינה בזמן, לאכול את מה שמותר ומתי שצריך, להפריד את המתח מאתנו ולתת לאהבה להוביל. די לאפשר לפחד לנווט את חיינו.
כל זה דורש לא מעט שינוי ושחרור הרגלים ישנים ומקובעים.
לצורך השינוי התזונתי אני נעזר באיור - ודה. בעזרת הדופק אנו קובעים את סוג אישיותו של האדם ומתאימים לו תזונה ותוצאות הטיפולים יישתפרו בצורה מפתיע לטובה.
הקידמה לא פסחה גם על הרפואה המשלימה ובעזרת מיכשור של הביו - תהודה, אני מבצע בדיקות מקיפות ביותר. וזה כמובן משפר עוד יותר את התוצאות הטיפוליות במגוון רחב ביותר של בעיות אלרגיות ומחלות שונות.
אני מטפל בבעיות ואסקולריות למיניהן (מחלות כלי דם) ברגליים ואף במוח - חולי סכרת רבים נבנים מטיפול זה כאשר הם סובלים מזיהומים בגפיים. כאן יש תוצאות טובות בעזרה בחולים עם מחלות ממאירות, לחיזוק המערכת החיסונית ועוד ועוד.
קשה לסכם במספר מילים 02 שנות עבודה בתחום הרפואה המשלימה. טיפלתי בחולים רבים וזכיתי לראות תוצאות אשר גם אותי הצליחו להפתיע.

החיים הם המתנה היקרה ביותר שניתנה לנו על פני כדור הארץ. הבא נשמור על עצמנו ועל סביבתנו. אם נאהב את עצמנו, נוכל לאהוב את הזולת, את בעלי החיים ואת היקום ונעריך את המתנה שאלוהים נתן לנו בחסדו. אנחנו המיקרוקוסמוס בתוך הקוסמוס נדאג לעצמנו והיקום ישיב לנו בתמורה.

שלכם האהבה
משה שטרנפלד.

אודות הכותב:
החיים הם המתנה היקרה ביותר שניתנה לנו על פני כדור הארץ. הבה נשמור על עצמנו ועל סביבתנו. אם נאהב את עצמנו, נוכל לאהוב את הזולת, את בעלי החיים ואת היקום ונעריך את המתנה שאלוהים נתן לנו בחסדו. אנחנו המיקרוקוסמוס בתוך הקוסמוס נדאג לעצמנו והיקום ישיב לנו בתמורה.

הקליניקה ברח' לוי אשכול 50 דירה 3א', שיכון ל', תל אביב. טל' 03-6996937
כתובת האתר: http://www.moshe.org.il
אי-מייל: moshes50@zahav.net.il

שלכם באהבה
משה שטרנפלד.

     עוד מאמרים שנכתבו על ידי פרופ' משה שטרנפלד