מאמרים מאת Vetal Dybrovskiy

מאמרים מאת Dybrovskiy Vetal

articles.co.il

שם: Vetal Dybrovskiy

אודות הכותב:
הבנקים של קפריסין לישראלים: איפה משתלם יותר להשקיע את הכסף?
 
מצב הכלכלה לא יציב והמתנה לגל שני של משבר כלכלי עולמי מכריחה את הישראלים לחפש אחרי אפשרויות חדשות, יותר בטוחות לשמירה והצטברות של אמצעים כספיים אישיים. אם קודם לכן פיקדונות היו מושקעות בבנקים וסניפים אשר היו קרובים לבית, היום הישראלים מתחילים לחפש אחר אפשריות אחרות בכל העולם. הסטטיסטיקה מראה לנו שכל יום חלוקת  הפיקדונות של הישראלים אשר משקיעים בבנקים, אשר נמצאים בארצות אחרות גוברת, ובמיוחד – בבנקים של קפריסין.
 
ערכנו ניתוח של ההצעות המוגשות על ידי רוב הבנקים אשר עובדים בקפריסין, כדי לברר מי מהם מוכן לספק את הישראלים בתנאים הכי רווחיים בעניין הפיקדונות. אנחנו מציעים לכם TOP-5 בנקים שהצעתם לדעתנו,הכי מעניינת  בשביל המפקידים. הקריטריונים ההכרחיים היו – הערכה של הבנק אשר מאושרת על ידי חברות בקבוצה בנקאית בינלאומית או היסטוריה ארוכה של עבודה בקפריסין, המצאות של מידע ציבורי לגבי התוכניות לאזרחים של ארצות אחרות וכמובן שיעורי הריבית הכי גבוהים.
 

 


Bank of Cyprus


PrivatBank


PromSvyaz'Bank


Piraeus Bank S.A.


Baltikums
ריבית


3,50% - 5,17% - EUR


3,2% - 8% - USD
3,2% - 7- EUR


4% - 4,3% - USD
3,8% - 4% - EUR
7% - 7,50% - RUR


1,31% - 2,15% - EUR


0,95% -3,05% - USD
0,95% - 4,05% - EUR
הערות


בעל תשתית מפותחת: 147 סניפים בקפריסין


פיקדונות לתקופה של 5 שנים עם ריבית שיא של 11% שנתיים


פיקדונות ברובל רוסי


אפשרות הפקדה לתקופה מינימאלית של שבוע


הצעות מיוחדות לחברות גדולות
אתר הבית


למידע נוסף


למידע נוסף


למידע נוסף


למידע נוסף


למידע נוסף

 
Bank of Cyprus
 
בנק הכי ותיק בקפריסין, אשר מציע פיקדונות ל 3, 24,12 ו 36 חודשים בשיעורי הריבית יחסית קטנים 3.5%, 4.2%, 4.75%, ו 5.17% בהתאם. נוסף על כך ב Bank of Cyprus אפשר להשלים פיקדונות אישיים בעלי תנאים מיוחדים, לדוגמא, - פיקדון חסכוני לילדים, פיקדונות למשרתים בצבא וקבוצות אחרות.
הבנק לא מציע תוכניות מיוחדות למשקיעים זרים.
למרות התשתית המפותחת של הבנק, אין לו נציגות בישראל.
 
PrivatBank
 
PrivatBank, חבר בקבוצת הבנקים הבינלאומית,  כיום בעל מאגר גדול של לקוחות, וממשיך לפתח את נוכחותו. כיום הבנק מוכן להציע ריבית די גבוהה על פיקדונות  לתושבים זרים. החברה הבנקאית קיבלה זכויות מיוחדות מקרן ההגנה של הפיקדונות מהבנק המרכזי של קפריסין, ובזאת סיפקה את בעלי הפיקדון בערבויות נוספות, וכך הביאה עוד לקוחות.
בפתיחה של הפיקדון לסכום יותר מ-1000 דולר (או יורו) הבנק משלם 8% שנתיים בדולר (7% ביורו). מועד תשלום הריבית החודשי מגיע לחשבון אישי או כרטיס.
בתוכנית הפיקדון ל 5 שנים, PrivatBank משלם ריבית שיא – 11% שנתיים (סכום הפיקדון חייב להיות לפחות 150 אלף דולר/יורו).
 
PromSvyaz'Bank
הבנק הרוסי פרומסביאז בנק (PromSvyaz'Bank) מציע ללקוחותיו 3 תוכניות שונות של פיקדון: פיקדון "רווח אישי", "מולטי בחירה אישית", "בדיוק ולמטרה". התוכניות מובדלות בינן  לבין עצמן בתקופות הפיקדונות, סכומי הפיקדון וכמובן בגודל הריבית. ניתן להפקיד בבנק זה רק דולר 1 לחצי שנה תחת ריבית של 2.5% שנתיים, כמו כן ניתן להפקיד מיליונים לשנתיים תחת ריבית של 4.5%. תכונה בלעדית של תוכניות הפיקדון של בנק פרומסביאז היא אפשרות לערוך הפקדה לא רק בדולר או ביורו, ניתן גם לעשות זאת ברובל הרוסי, מה שאי אפשר לעשות ברוב הבנקים של קפריסין.
 
Piraeus Bank S.A.
Piraeus Bank מציע ללקוחותיו מגוון רחב של תוכניות הפקדה. זאת מכיוון שעבודה עם פיקדונות זה הוא אחד התחומים העיקריים בהם עוסק הבנק, ביחד עם ההלוואות, בנקינג פרטי או השקעתי ועבודה עם נכסים דלא ניידים. פיקדונות בסיסיים לתקופה של משבוע עד לשנה – עם ריבית מ 1.33% עד 2.15, בהתאם לתקופת הפיקדון.  הבנק אשר המטה הכללי שלו נמצא באתונה, מציע פיקדון אשר נקרא "Surplus" עם סכום השקע מינימאלי של 5000 יורו אשר מתוכנן ל 6, 12, 18 או 24 חודשים עם תשלום ריבית חודשי. לכל אלו מי שרוצה לפתוח פיקדון לפרק זמן יותר ארוך הבנק מציע אופציה של פיקדון ל 3 שנים שבו הריבית תעלה כל שנה: שנה 1 – 3%, שנה 2 – 4%, שנה 3- 5%.
 
Baltikums
את הלקוחות של הרשת הבנקאית הבינלאומית Baltikums יכול לעניין פס רחב של תקופות הפיקדון – מ 1 עד ל 60 חודשים. בהבדל מן התוכניות הפשוטות של פיקדון לתקופה של 3, 6 ו 12 חודשים, המצאות של אופציות שונות יכולה לעניין את אותם מפקידים, אשר בעלי תוכניות ספציפיות ויודעים מתי צריך להוריד את כספם מן הפיקדון. באופן זה, קניה של מגורים או
תשלום עבור נסיעה ניתן לשלם בכסף אשר נמצא בפיקדון, אשר אותו אפשר להוציא ממש יום לפני, זאת אומרת, הכסף אשר נמצא בפיקדון יעבוד בשביל בעליו כל הדרך עד ליום המתוכנן על-ידיו.
 
היתרון הנוח הזה מותאם על ידי ריביות סבירות על הפיקדונות של אישיות פיזית. ייתכן והגודל שלהם אפשר להסביר בעזרת ההתמצאות של הבנק בעבודה עם חברות גדולות. על הגודל המקסימאלי (מעל 100 אלף יורו) של ההפקדה של האישיות הפיזית לתקופה המקסימאלית, הריבית תהווה לא יותר מ- 4.50/שנה. בממוצע שיעורי הריבית לאישיות פרטיות, אשר אינם אזרחי קפריסין, על הפיקדונות נמצאים בתחום של 2-3 אחוזים.
 
כפי הנראה, מגוון של הצעות ויציבות של מערכת הבנק של קפריסין כיום מאפשרים לכל אחד, אשר החליט לשמור ולהכפיל את החסכונות שלו, לבחור את האופציה שהכי מתאימה לו. הדבר הזה עונה על השאלה למה ההצעה של הקבוצות הבינלאומיות של הבנקים הזאת מעניינת לאזרחי ישראל, אשר מבטיחים שיעורי ריבית מקסימאליות, וגם בטחונות אמינות על הפיקדונות, מאשר התנאים המוצעים על ידי הבנקים המקומיים.

     עוד מאמרים שנכתבו על ידי Vetal Dybrovskiy