ביטוח צד ג - שלישי פעמיים כי טוב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח צד ג - שלישי פעמיים כי טוב 

מאת    [ 31/01/2011 ]
מילים במאמר: 549   [ נצפה 3105 פעמים ]

 
 

ביטוח צד ג - שלישי פעמיים כי טוב

תחת סעיפי הביטוח לרכב נמצא גם ביטוח צד ג, שרובנו מכירים את שמו אולם לא מכירים את מהותו המדויקת. במילים אחרות - אם אתם ישנים טוב בלילה, כנראה שיש לכם ביטוח צד ג המבטיח שאם במקרה פגעתם ברכב אחר, הנזק מכוסה ולא תצטרכו לשלם עליו מכיסכם. עם זאת, ישנם נתונים נוספים, שכדאי לדעת אודות ביטוח צד ג, ולשם כך ריכזנו את כל החומר במאמר שלפניכם.

 

מהו ביטוח צד ג ומדוע הוא נדרש?

ביטוח צד ג נועד על מנת לכסות את בעליו בכל מקרה של תאונת דרכים ופגיעה ברכוש של אדם אחר (הקרוי צד ג'). על מנת שבעל הרכב לא יידרש לכסות את הנזקים שנגרמו לרכוש שנפגע, לוקח ביטוח צד ג את כיסוי הנזק על עצמו, ובעל הרכב מוגן כלכלית מתשלום העלויות הגבוהות של תיקון הנזקים. חשוב לדעת, כי ביטוח צד ג הוא בעל תקרת כיסוי מקסימאלית, וכמו כן בעת הפעלת ביטוח צד ג נדרש בעל הביטוח לשלם השתתפות עצמית, שגובהה נקבע בפוליסה.

חשוב לדעת, כי ביטוח צד ג מכסה בפני פגיעה בכל סוג של רכוש. הפגיעה הנפוצה היא בכלי רכב אחר, אולם "צד ג" יכול להיות גם בית, גדר, עמוד חשמל וכל רכוש שעלול להינזק מפגיעה של רכב. חשוב להבין, כי ביטוח צד ג אינו מכסה נזקי גוף - על זה אחראי ביטוח החובה, כי אם נזקים כספיים שנגרמו לרכוש בלבד.

מהן ההרחבות הנהוגות עבור ביטוח צד ג?

1.         שירותי רכב וגרירה. בכל מקרה בו חלה תקלה טכנית ברכב ונדרשת גרירתו למוסך, נכללים שירותי הדרך במסגרת ביטוח צד ג (24 שעות ביממה).

2.         שבר שמשות. בכל מקרה בו נשברה השמשה (כתוצאה מפגעי מזג אויר, ניסיון פריצה לרכב או כל נזק אחר שנגרם לה), יכסה ביטוח צד ג את הוצאות תיקון השמשה או החלפתה.

3.         כיסוי גניבה של הרדיו. במידה ונגנב הרדיו מתוך הרכב, מכסה ביטוח צד ג גם את תיקון הנזק ורכישת רדיו חדש.

4.         סיוע משפטי בניהול תביעות צד ג, בין אם בעל ביטוח צד ג הוא הצד התובע או הנתבע. במקרים אלה, מעמידה חברת הביטוח עו"ד, שיסייע למבוטח תוך כיסוי שכר טרחתו (עד לתקרה שנקבעה בפוליסה).

מה עוד נדרש לדעת אודות ביטוח צד ג?

1.         כאמור למעלה, הפעלת ביטוח צד ג נדרשת להשתתפות עצמית, אולם זו תבוטל במידה וכל הוצאות הנזק, שנגרמו לרכב הנוסף אינן עולות על סכום ההשתתפות העצמית (כולל שכר הטרחה של השמאי שהעריך את הנזק).

2.         גם אם בחרתם שלא לבטח את הרכב בביטוח מקיף, ביטוח צד ג הוא חשוב בהחלט, וכדאי אפילו לעשות רק אותו.

3.         מחירו של ביטוח צד ג תלוי בסוג הרכב, בנפח המנוע, במספר הנוהגים בו, בגילם ובהיסטוריית תביעות הביטוח שלהם.

4.         מחירי ביטוח צד ג משתנים בין חברות הביטוח, כמו גם התנאים הרשומים בפוליסה. בעת חיפוש אחר ביטוח צד שלישי לרכב נדרש להשוות היטב את תנאי הפוליסה, על מנת למצוא את הביטוח המיטבי הן מבחינת התנאים והן מבחינת מחירי הפרמיה החודשית הנדרשת.

5.         עם זאת, הבחירה בחברת הביטוח עבור ביטוח צד ג נדרשת להתחשב גם במוניטין של החברה ובסוג השירות שתקבל. במילים אחרות - בעת פגיעה בצד שלישי, חשוב מאוד לזכות בחברת ביטוח שתעמוד מאחוריך ותעשה את המיטב בשבילך. לעיתים שווה לשלם עוד כמה שקלים בחודש, על מנת לזכות בחברת ביטוח בעלת שירות נעים והוגן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב