בדיקות מקדמיות טרם רכישת דירה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בדיקות מקדמיות טרם רכישת דירה 

מאת    [ 25/01/2011 ]
מילים במאמר: 386   [ נצפה 2395 פעמים ]

 
 

בשנים האחרונות אנו עדים לגידול ניכר במספר העסקאות המבוצעות בשוק הנדל"ן הפרטי.

מספר רב של אנשים מחליטים לשפר את תנאי מגוריהם ואף לרכוש דירה למטרות השקעה.

מלאכת רכישת דירה דורשת ביצוע בדיקות קפדניות, טרם חתימה על הסכם וזאת על מנת להבטיח כי אנו אכן רוכשים דירה אטרקטיבית אשר אינה טומנת בחובה בעיות וליקויים שונים.

לכן, ריכזתי עבורכם את הבדיקות המהותיות אשר יש לבצע, על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום הנדל"ן, טרם חתימה על הסכם רכישה של דירה בבית משותף הרשומה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו):

  1. בדיקת הזכויות הרשומות בטאבו - בשלב הראשוני עלינו לבחון האם אותו אדם אשר אנו מנהלים עמו מו"מ לרכישת הנכס הוא אכן הבעלים הרשום של הנכס בטאבו והאם קיימים חובות / שעבודים / עיקולים / הערות אזהרה  לחובת הדירה הנרכשת.

          בדיקה זו מתבצעת על ידי הוצאת נסח טאבו מלשכת הרישום בה רשומה הדירה.

  1. בדיקה האם קיים משכון ו/או שעבוד הרשום על שמו של המוכר ברשם המשכונות. בדיקה זו מתבצעת על ידי הוצאת פלט מרשם המשכונות המפרט את המשכונים והשעבודים הרשומים לחובתו של מוכר הנכס.
  2. בדיקה כפולה ברשות המקומית:

                                             א.         בדיקת תיק הבניין במינהל ההנדסה -בבדיקה זו נבחן האם קיימים צווי הריסה לדירה הנרכשת , האם הדירה נבנתה בהתאם להיתר בניה והאם קיימים הליכים משפטיים או תלונות לחובת אותה דירה.

                                             ב.         בדיקה במחלקת היטלי השבחה - כאן נבחן האם קיים חוב בהיטל השבחה בעבור תכנית שאושרה עד מועד חתימת הסכם רכישת הדירה, אותו ישלם המוכר במרבית המקרים והאם קיימות תכניות עתידיות אשר בגינן ייתכן ונחויב אנו בהיטל השבחה בעת מכירה ו/או בנייה.

  1. בדיקת תקנון ותשריט הבית המשותף- כאן נבחן ונשווה בין המצב הרשום בתקנון ובתשריט לבין המצב בפועל. לדוגמא -האם החניה הצמודה לדירה בתשריט היא אכן החניה אותה הציגו לנו כחלק מהדירה הנרכשת?
  2. בדיקת הרכוש המשותף בבניין - בשלב זה נבחן האם הרכוש המשותף אכן משמש בפועל את כל דיירי הבניין והאם לא נתבצעה פעולה אסורה ברכוש המשותף אשר יכולה לפגוע בשימוש היומיומי בדירה, כגון השתלטות על מחסן משותף, חדר אשפה וכיוב'...

לסיכום, ניתן לראות כי ישנם מוקשים רבים העלולים לפגוע באטרקטיביות הדירה הנרכשת ומשכך, כדאי לנקוט משנה זהירות ולבצע בדיקות אלו מאשר לרכוש דירה הטומנת בחובה בעיות העלולות לגרום לנו לעוגמת נפש ולהוצאות כלכליות מיותרות.

הכותב, עו"ד בועז אופק,  מתמחה בתחום הנדל"ן והינו אחד ממנהליה של DBO נדל"ן, העוסקת בייזום, בניה ושיווק של פרויקטים נדל"ניים.                                                               03-9210177       boaz@dbo-re.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב