תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס''ו-2006
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס''ו-2006 

מאת    [ 12/07/2007 ]
מילים במאמר: 218   [ נצפה 4848 פעמים ]

 
 

עו"ד גיל נדל

לאחרונה נכנסו לתוקף תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס"ו-2006. התקנות חלות על מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וגז חדשים, לרבות מנגנונים מכניים וחשמליים ברהיטים, ובלבד שמחיר הטובין לצרכן גבוה מ-150 שקלים חדשים.

בין היתר, על פי התקנות, יצרנים ויבואנים חייבים לצרף תעודת אחריות לתקופה של שנה אחת לפחות. הם גם חייבים לתקן כל ליקוי או פגם שהתגלה במוצר בתקופת האחריות (פרט למקרה של נזק מכוון שגרם הצרכן), ואם יש צורך בהחלפה של חלק במוצר - הם חייבים להחליפו בחלק חדש ומקורי, ללא תשלום.

היצרנים והיבואנים חייבים לתקן את המוצר המקולקל בתוך עשרה ימים מן היום שהצרכן העביר את המוצר לתחנת איסוף, ובנוגע למקררים, מכונת כביסה, מזגן מרכזי ומיני מרכזי, מקפיא ועוד, הם חייבים לבצע התיקון בביתו של הצרכן, תוך 1-3 ימים, בהתאם למוצר.

התקנות גם קובעות כי כאשר לא ניתן לאתר את היצרן או היבואן, יחולו הדרישות הקבועות בתקנות גם על מוכר הטובין, וזאת כאשר מחיר המכירה לצרכן של המוצר עלה על 400 ?.

התקנות החדשות כוללות עניינים נוספים, והן ביטלו את צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מקררים חשמליים ביתיים ומקפיאים), התשל"ה-1975, צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מכונות כביסה ביתיות), התשל"ג-1973, צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (שירותי אחזקה למקלטים), התשל"ב-1972, וצו הפיקוח על מצרכים ושירותים (תנורי הסקה דירתיים), התשל"ד-1974.

מומלץ לעיין בתקנות עצמן (ניתן להוריד אותן באתר האינטרנט שלנו, http://www.nadel-law.co.il/, במדור "חקיקה ופסיקה").
עו"ד גיל נדל עוסק בתחום דיני יבוא ויצוא, מסי יבוא ומסים עקיפים, חוזים בינלאומיים, הובלה ושילוח בינלאומי וקנין רוחני. עו"ד נדל מרצה בפורומים מקצועיים רבים כגון מכון היצוא, לשכת עורכי הדין, ארגוני סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, איגוד שלכות המסחר ועוד. לעו"ד נדל מדור קבוע בעיתון "תעשיות", במגזין PORT 2 PORT, ובפרסומים נוספים. חומר נוסף מאת עו"ד נדל ניתן להוריד באתר האינטרנט, בכתובת http://www.nadel-law.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב