מי האנשים המצליחים?
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

מי האנשים המצליחים? 

מאת    [ 16/01/2011 ]
מילים במאמר: 863   [ נצפה 2612 פעמים ]

 
 

 

אנו נוהגים לקרוא ספרות ענפה על מנהיגים מצליחים על אנשים שהצליחו בעמלם המנהיגותי כמו משה, יהושע, נפוליאן, צ'רצ'יל וכן על מנהלי מפעלים שהצעידו הארגון להישגים מרשימים כמו אייקוקה, גייטס.

האם התנהגותם של המצליחים שונה מדרכם של רוב בני האדם?

מתברר שיש למצליחנים נתיבים ברורים להגיע לראש ההר ולכבוש כל פסגה. המצליחים- חולמים בגדול ואינם חוששים מכשלון, הם מעצבים מציאות משמעותית שלעיתים מרגשת, חדשנית, מפתיעה ותחרותית, המציאות אינה בורחת ונעלמת להם, הם מיישמים את דברי חז"ל "אין דבר העומד בפני הרצון".המצליחים כובשים את הלב הקולקטיבי של כולנו. הם תמיד נותנים תקוה לכל עניין ומשאירים חותם על כל עשיה, למצליחנים יש חזון והמון השראה, מעניין שרובם פועלים מתוך ענוה וצניעות, הם כובשים לבבות, מעצבים מציאות חדשה ומצליחה כל אחד בתחומו שלו כמובן.

הם לומדים ולומדים כל הזמן, משתלטים על הטכנולוגיה האופפת אותנו, הם משלבים תחומי הרגש עמוק מאוד בין השכלתנות, הם מעודדים ללא הרף העובדים ומקנים להם תחושה שגם אתה הינך בורג במעצמת ההצלחה, הרי שהבורג משומן איתן חזק ובעל משמעות והעיקר הבורג הוא חלק מהותי מהשלם.

הם מעצבים תרבות של יחסי אנוש, מעניקים יידע רב לעובדים והופכים אותם לשותפים אמיתיים כאשר היידע כאמור הוא כוח.

כאשר אדם חש שהוא מאושר ושמח הוא תורם רבות לעיתים מעל ומעבר ליכולתו. התיחסות אנושית עם עצמך ועם עמיתיך מונעת לחץ מיותר, מתח, עייפות וחוסר שמחת חיים, בדידות וחולשה.

עוצמתו של אדם מתגברת ככל שהסביבה אוהדת ומחייכת.

למצליחים יש שאפתנות ורצון עצמי לטפס מעלה, המצליחן רואה בכל טעות- אתגר לנסות שוב ושוב, כך עם עצמו וכך עם עובדיו.

הוא יוצא יותר למסעות, מתבונן ביותר זריחות ואף שקיעות, מטפס יותר על הרים ומבקר ביותר מקומות בהם לא היה מעולם.

המצליח פועל עם הגיון רב ושקול ברוח החלטותיו, משלב שמחה בעשייתו ומשלב חוייות מעניינות ומרתקות בכל שלבי חייו. המצליחן איש משפחה המוצא זמן לכל, כולל למשפחתו ולילדיו.

מתעניין במיגוון תחומים במוסיקה, באומנות, בטיולים, בקריאה, באיסוף בולים, בעשיית ליקרים, קיימת באזורו מתן לגטימציה לחשיבה פראית, בריחה מאחידות, תהליכי שינוי, התחדשות ושיפור. מעל כל פסגה הוא משקיף ותר מיד אחר פסגות אחרות.

ניצול הזמן חכם ויעיל, מיישם האמירה "כי רק לאדם עסוק יש זמן". הוא מפעיל כל חמשת חושיו כדי לנווט נכון וחכם. הלמידה מהעובדים שמתחתיו הם חלק מהותי ומשמעותי בהצלחה. אפשר ללמוד מאחרים אם הם זוכים לעידוד ושבח, אם מאפשרים להם להשיב בנחת לכל שאלה ואם מטפחים בהם חשיבה עמוקה וקרקע פוריה של שאילת שאלות. השאלות יוצרות לעיתים מחלוקת, ויכוחים, חשוב להרבות בכך, בתנאי שיש בהם תרבות של מחלוקת, כי אז גם השואלים וגם המקשיבים במנצחים.

המצליחן מצמיח ומעצים אחרים וכך גם הוא הופך-נדבך בסופת ההתחדשות המתמדת.

ניתן אפשר ורצוי לפתח בך ובאנשיך רגשי אהבה, כבוד, יחס ואנושיות, יושרה ואמת על כל צעד הם יוצרים התמודדות אינטלקטואלית שהיא חשובה להצלחה, הלמידה היא מאבות ההצלחה. לא ניתן לנצח בשחיה אם אין לומדים רזי השחיה על בוריין.

פיתוח הבודד והיחיד חשובים מאוד אך ורק מתוך אחדות דעים וצמיחתם של חברים הגורמים לאתגר אינטלקטואלי בדיונים הפוריים.

הבסיס להצלחה הוא התחברות אל תוכנו בעומק המקסימלי, הגשמה עצמית- רוחנית תוך שילוב אושר,שמחה ושקט פנימי, הישגיות, מאמץ, שילוב נהדר של מוח ולב, של שכל ורגש, אמונה בבורא עולם ואמונה בך בעצמך וביכולתך להוסיף ולשפר כל הזמן.

אמונה זו תגביר היצירתיות הטמונה בך ושאינה מנוצלת כדבעי. מצליחן המאמין בעצמו נושא על כתפיו האחריות לכל עשייה לכל הצטיינות ולכל כשלון. יש חשיבות להגברת היידע גם במיומנויות אותם יש לתרגל ולתרגל כמו היידע השכלי- שגם בו יש צורך בתירגול, כפי שאומר הרמב"ם: "ההרגל הוא הראשון בצעדי החינוך".

לאדם יש אנרגיות טמונות רבות מאוד, המצליחן מודע כיצד להפעיל אנרגיות אלה ומנתב אותם נכון ויעיל.

אפשר להיכשל, לטעות אך אין צורך לסבול, להיות מתוסכל, להפר האיזון שיפגע במאמץ. רוח האדם חשובה מאוד להעפלה במדרגות הסולם. תחושת מימוש עצמי צריכה להתחולל כאש בוערת בתוכך.

החברה- הארגון, צריכים לחוש כקהילה ומשפחה, שהרי יש כל הזמן השפעה הדדית ותלות איכותית. טיפוח חיי חברה מוסיפים בטחון, מגביר האנרגיות הרדומות והופכן לאנרגיות קינטיות, המאפשרת שונות וניגודים כדי להגיע ולכבוש היעדים.

חיי חברה מונעים תסכול, חרדות, הרס עצמי, תחרות חומרית ובלבול.הם הבסיס להצלחה.

מארגנים להפליא כוחה של קהילה וכוחו של היחיד המאפשר מימוש עצמי ואושר.

המצליחן בד"כ אינו אינדיבדיאליסט, עשייתו היא בקרב חברים ועובדים נוספים, המצליחן מנהיג המשפיע על אחרים ומוביל גם אותם לכיבוש יעדים ופסגות גבוהות יותר. המנהיג המצליחן הוא בעל חשיבה יצירתית המטפחת תפיסת העולם האמיתית- "יש להשתפר כל הזמן".

כל הרוצה להצליח- "להיות מצליחן" צריך לקרוא וללמוד מאחרים ולשאוף לעודד את עצמו ובעיקר להאמין ביכולתו שלו להצליח.

המצליחים לומדים ומטמיעים בתוכם תכונת "המנהיגות" המשמשת בסיס איתן וחזק בהצלחה. המה המנהיגים משכילים להשפיע על אחרים להיות מובילים במיגוון תחומים.

חשוב מאוד לציין כי המצליחים תמיד ממשיכים להצליח,באשר הם מאשרים את האמירה האיתנה כי ניתן להצליח אם אתה חש כל הזמן "חוויות של הצלחה".

העקר בהצלחה תלוי באדם עצמו האומר כל בוקר לעצמו "אני רוצה להצליח"

אמירה זו תקבל משמעות מעשית אם האדם מתיחס לאמירותיו לדיבורו, או אז הוא יאתר כל נתיד וכל דרך כדי להתגבר על כל המכשולים כדי לנצח- להצליח.

ההצלחה תלויה רק בנו באדם,

"אני רוצה להצליח" הוא הוא המשפט העיקרי בכל הצלחה, דבר לעצמך משפט זה מדי בוקר ונסה כל הזמן ליימו הלכה למעשה

מנהלי בתי ספר המצליחים בעמלם החשוב והקדוש ביותר חייבים לשנן משפט זה

כל הזמן- הם יצילחו

- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב