האגרות קודש צפו: נעלם. פשוט נעלם!
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

האגרות קודש צפו: נעלם. פשוט נעלם! 

מאת    [ 13/01/2011 ]
מילים במאמר: 868   [ נצפה 1306 פעמים ]

 
 

כשאיילת הגיעה השנה עם ילדיה לשמחת בית השואבה שבחול המועד סוכות, ספרה לחברותיה כי בתה בת חן עוברת שינויים בהרגלי אכילה. איילת הייתה מאוד מודאגת וספרה שקבעה תור לרופאה כדי לבדוק מה קורה לילדה ומדוע היא לא נוגעת באוכל.
בבדיקה שוחחה הרופאה ארוכות עם איילת ולאחר מכן פנתה לערוך בדיקה קלה בפה של בת חן, לראות אם יש גורם פיזי הגורם לשינוי התאבון.

 

מס' דקות מאוחר יותר, הודיעה הרופאה לאיילת כי גילתה גוש חשוד מתחת לסנטר של הילדה. לא ברור אם יש לזה קשר לחוסר התאבון, אבל היא מפנה אותה לבצע בדיקת אולטרא סאונד לילדה כדי לבדוק את המצב...

 

איילת נגשה מיד לכתוב לרבי ב"אגרות הקודש" והתשובה התקבלה בכרך י"ח עמ' רנ"ב רנ"ג :

 

 

ו'תשנב

ב"ה, ז' אד"ש, תשי"ט

ברוקלין.

הרה"ג הרה"ח אי"א נו"נ עוסק בצ"צ

מו"ה אפרים אליעזר שי' הכהן

שלום וברכה!

בעתו קבלתי מכתבו מכ"ה אד"ר עם המצורף אליו.

ולהעיר אשר לדברי האומרים דאדר ראשון הוא העיקר ובניסן נברא העולם, הרי יום הנ"ל הוא יום בראשית.

ונתעכב המענה ע"פ הכתוב במכתבו אשר חשב להיות כאן ולהתראות בבדר"ח אד"ש.

ובכ"א יהי רצון שילך מצבו בבריאות הלוך וטוב, ובפרט שכבר הותחל בזה, והרי נמצאים אנו בחדש שבו מרבין בשמחה, שמחה ע"פ תורה, אשר עבודת השם היא, אשר לזה הרי צ"ל בלשון הרמב"ם גופו שלם וחזק וכו' שאי אפשר שיבין כו' (אפילו) א' מאבריו כואב (הלכות דיעות ספ"ג) והרי הוא כאב פחות מחולי (שבת י"ב א').

וכיון שבחדש אדר הרי נהפוך הוא, לשמחה וגו' יתהפך גם בהמצב האמור כלשון הרמב"ם שלם וחזק.

בכבוד ובברכה לבשו"ט בכל האמור ולפורים שמח.

 

איילת הייתה נרגשת מאוד לקרוא את המכתב! היא צפתה שבדיקת האולטרא סאונד תעבור בשלום ולא יגלו אף דבר.
יחד עם ביתה בת חן הן נגשו למכון האולטרא סאונד בביטחון גמור במילים הקדושות שבברכת הרבי : "ונהפוך הוא".

 

אך הבדיקה ערכה הרבה זמן...
איילת החלה לחשוד.... טכנאית האולטרא סאונד לא נתנה לה להישאר במתח זמן רב, הגישה לאיילת את התוצאות ואמרה: "עליכן לגשת למרפאת אף אוזן גרון במהירות האפשרית, התגלה ממצא לא משמח- גידול בגודל סנטימטר וחצי! עליה לעבור בדיקה מעמיקה ומיד!!".
במקרים כאלו מבצעים דיקור ומוציאים דגימת רקמה, אולם בגלל הגודל יהיה צורך לשאוב חלק מהגידול לתוך מזרק גדול ולשלוח למעבדה מיוחדת כדי לבדוק את המצב הרפואי לאשורו...
איילת החלה להתבלבל הרי היכן ה"ונהפוך הוא" המצב נראה בכי רע.

 ושוב, היא מדווחת לרבי ב"אגרות קודש" והתשובה הורתה לה להתחזק באמונה ובבטחון- "מובן שככל שיתחזק בבטחונו בבורא עולם ומנהיגו, אשר משגיח הוא על כל אחד בהשגחה פרטית, לכן אין מקום לדאגה והתרגשות וכו'..."

 

התור לרופא נעשה בדחיפות. למרות 2 התשובות כתבה שוב לרבי ב"אגרות קודש" לפני הבדיקה והרבי השיב: "לפלא מה שכופלת בקשתה בכל פעם ופעם, בה בשעה שכתבתי לה מאז, שנכון יהיה לבה בטוח בהרופא כל בשר ומפליא לעשות, אשר כלשון הכתוב, את הכל עשה יפה בעתו... ויהי רצון שיהיה הטיפול הרפואי בעתו בהצלחה כנ"ל, ותבשר טוב מתוך מצב רוח טוב בעניינים הפרטיים והכלליים גם יחד".

 

מה יש להוסיף??? איילת החליטה להתקדם ולהאמין שאכן יהיו בשורות טובות.

בים ראשון נסעו למרפאה איילת, בעלה ובת-חן בתם. כמובן שהצטיידו בתהילים, צדקה ותמונה של הרבי. הבעל נשאר בחוץ, אומר פרקי תהילים לזכות בתו...
אך מה קורה?? הדלת נפתחה חיש, איילת ובת-חן צועדות לקראתו בחיוך רחב...
אולי טעו בתאריך התור?! חשב האבא.
איילת, הפעם רגועה, מסבירה לבעלה: "לא נערכה שום בדיקה! נכנסנו עם כל המסמכים הרופאה עברה על הכל בסבר פנים רציני. לאחר מכן הסבירה את שלבי הטיפול, נגשה להביא את המזרק הענק, זה היה מספיק בשביל להכניס אותי לטראומה! הרופאה הסתכלה שוב ושוב בצילומים .. החלה למשש את הפנים, הסנטר ומתחת לסנטר, הלוך ושוב. שוב התבוננה בצילום האולטרא סאונד ואז אמרה:

"אינני יודעת מה לאמר, אך דבר אחד ברור – אין לילדה שום גידול. אין לי הסבר איך גוש בגודל כזה יכול להיעלם. לכו הביתה. אין צורך לערוך בדיקה ואין לי מה לאמר, אלא שזה נס!!"

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב