תביעות ביטוח רכב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תביעות ביטוח רכב 

מאת    [ 06/01/2011 ]
מילים במאמר: 546   [ נצפה 2204 פעמים ]

 
 

ישנם שלושה סוגי ביטוחי רכב עיקריים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. ביטוח החובה חייב להתבצע על כל רכב הנוסע על הכביש. זהו ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונה. הביטוח יכסה לא רק את נזקיו של הנהג, אלא גם של הנוסעים ששהו עימו ברכב בזמן התאונה וגם את מי שנפגעו מהתאונה ולא שהו ברכב. שני הביטוחים הנוספים, כאמור לעיל, אין כל חובה לעשותם, אולם, כפי שיפורט לעיל, חשוב מאד לרכוש אף את הביטוחים הללו. להבדיל מביטוח החובה, תביעות ביטוח רכב המסתמכות על פוליסות ביטוח מקיף וצד ג', יוגשו בגין נזקים שנגרמו לרכוש. כך, ביטוח מקיף מכסה את בעליו בגין נזק שייגרם לרכבו בתאונה עם רכב אחר וביטוח צד ג' מכסה את הנזקים שייגרמו לרכבו של אדם אחר על ידי בעל הביטוח, כתוצאה מתאונה שאירעה ביניהם.

        

ניתן לומר כי למרות שביטוח החובה הוא ביטוח הרכב היחיד שחובה לעשותו, חשיבות רכישת שאר ביטוחי הרכב הינה רבה גם כן, שכן רוב התאונות בהן מעורבים כלי רכב, מובילים לנזקים ברכוש, אשר עלות כיסויים הינה גדולה ועלולה להותיר "חור" בכיסו של אדם שלא ביטח את ריכבו בביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

          

על פי ההגדרה של כל סוגי הביטוחים, יתקבלו תביעות ביטוח רכב ובעקבות כך יינתן הכיסוי הביטוחי, רק במקרה שארעה תאונה. לכאורה, ההגדרה של המונח תאונה הינה פשוטה וברורה. חוק  פיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי על מנת שתאונה תוכר ככזאת נדרש כי יתקיימו מספר תנאים: בין היתר צריך להוכיח את התקיימותו של אירוע תאונתי שגרם לניזוק נזק גוף או נזק נפשי, עקב שימוש ברכב מנועי שנעשה למטרות תחבורה. הפסיקה עסקה רבות בשאלות מהו שימוש, מהו רכב מנועי ומהן מטרות תחבורה. לפי כך, כאשר רוצה הנזיוק לדרוש פיצוי בגין הנזק הגופני או הנפשי שנגרם לו עליו להוכיח את התקיימותן של כל הנסיבות האמורות. הוכחת הנסיבות, על פרשנותן ההלכתיות השונות, חייבת להיעשות באמצעות עורך דין המתמחה בסוג תביעות ביטוח רכב בכלל, ובסוג תביעות על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בפרט.

           

יתר על כן, עורך דין המתמצה בסוג התביעות הנזכר לעיל, יבהיר ללקוחו כי אף אם לא מתקיימות כל הנסיבות המקיימות את ההגדרה של תאונה בחוק, הרי שקיימות חזקות בחוק, לפיהן יראו את הניזוק כמי שנפגע בתאונת דרכים.

           

על אדם אשר חווה תאונת דרכים, על פי הגדרתה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, לתעד את נזקי הגוף והרכוש שנגרמו כתוצאה מהתאונה, זאת על מנת שבהגשת תביעות ביטוח רכב יהיו הנזקים נהירים וברורים. יתר על כן, על המעורב בתאונה לקחת פרטים אישיים של כל מי שהיה מעורב בתאונה (כגון: שם מלא, מספר פוליסת הביטוח, מספר רישיון), כך שהגשת תביעות ביטוח רכב תיעשה בצורה היעילה ביותר וחברות הביטוח לא יעקבו את מתן הפיצוי. יובהר כי במקרה שבו הנהג צריך להפעיל ביטוח צד ג' (כאשר ריכבו גרם נזק לרכושו של צד ג', למשל) אין למסור דבר מלבד פרטים אישיים, וודאי שלא להודות בעובדות הקשורות לאירוע ו/או להסכים לתשלום כלשהו.

האמור לעיל נועד לשם קבלת מידע משפטי ראשוני ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני אצל עורך דין פרטי לשם בחינת נסיבות המקרה ועיון במלוא המסמכים. 


לקבלת ייעוץ משפטי פרטני באפשרותכם ליצור קשר בטל' 03-5117722

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב