צלש בעיתו ובזמנו
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

צלש בעיתו ובזמנו 

מאת    [ 06/01/2011 ]
מילים במאמר: 585   [ נצפה 1363 פעמים ]

 
 

מזל טוב! מזל טוב!
התרגשות רבה אפפה את קהל הנוכחים במסיבת ברית המילה המיוחדת. בני המשפחה קרנו מאושר - סוף סוף זכו למול את בנם בן השנתיים, דבר שלא התאפשר לפני שהצליחו לחמוק מעבר למסך הברזל הקומוניסטי.
כאן, מוקפים בחום ובתמיכה גדולה של הקהילה היהודית במסצ'וסטס אליה הגיעו לא מזמן, התאפשרה השתלבותם המהירה בחיי הקהילה.


לא עבר זמן רב והסתבר לשליח הרבי מליובאוויטש במקום, הרב הרשל פוגלמן, שאבי המשפחה החדשה עצמו, אינו מהול עדיין. כשחברי האב בקהילה הציעו לו לקיים את המצוה כשם שזכה לקיימה אצל בנו, סרב בכל תוקף. עתה הם פונים לשליח  הרבי שידבר על ליבו של האב לערוך את הברית.

אבל מאמציו של הרב פוגלמן לא העלו פרי. למרות שהמשפחה ניהלה חיים יהודיים מלאים, ביטל אבי המשפחה בכל מכל כל את ההצעה  ודחה כל השתדלות לשכנעו לכך. לא נותר לרב פוגלמן אלא לכתוב לרבי, לבקש את ברכתו הקדושה להצלחה בהשפעה על האיש ולקבל תשובה אישית ב אגרות קודש .

תשובת הרבי באגרות הקודש הייתה מפתיעה אף היא: "לומר ליהודי שהרבי מבטיח לתת לו  דולר ברכה, משיחליט  לעשות את ברית המילה", (היה זה בימים בהם עדיין לא נהג הרבי בחלוקת הדולרים ההמונית).
אך הבטחת הרבי לא המסה את התנגדותו של היהודי והוא נשאר בשלו - לא רוצה!
הרב פוגלמן הניח זאת לרבי, באמונה שברכתו ב אגרות קודש לא תשוב ריקם.


שלושים שנה חלפו מאז והענין נשכח לגמרי.
עתה עמדה המשפחה לפני חגיגת שמחת הנישואין של הבן, שנערכה ברוב פאר והדר - כולם השתתפו בשמחת הזוג והפגינו שמחתם ברחבת הריקודים, מלבד אבי החתן שישב רתוק לכסאו, אף שנראה על פניו שהוא שמח ביותר. כל ההפצרות לא הועילו ועקשנותו הידועה עמדה לו גם הפעם - הוא לא קם לרקוד!


ההפתעה הגדולה חכתה לבני המשפחה, באחד מימי ה'שבע ברכות' (שבעת ימי משתה לכבוד החתן והכלה שלאחר החתונה), כשלפתע נכנס האב בהתלהבות והצטרף למעגל הרוקדים, בשמחה ובלהט. הוא לא הפסיק לרקוד!

בעיצומה של סעודת ה'שבע ברכות' החגיגית, שהתקיימה באחת המסעדות המפוארות במנהטן שבניו יורק, העז אחד האורחים לשאול את האב, קבל עם ועדה: "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? שכן בליל החתונה -  לא רקדת!?"

שקט מופתי הושלך במקום בן-רגע ומתח אפף את כל הנוכחים. האב כחכח בגרונו ובקול רועד מהתרגשות החל לספר:
"אינכם יודעים כמה אני שמח על נישואי בני ב"ה. כל כך אני שמח עד שהחלטתי מספר ימים לפני החתונה לעשות איזה דבר שישמח את הבורא שזיכה אותי ליום הזה, והחלטתי שלכבוד המעמד הנפלא והגדול, לכבוד חתונת בני, אתן את מתנתי לבורא - ואקיים גם אני את מצות ברית המילה שלה לא זכיתי עדיין..."

הציבור הביט באב בהערכה רבה וחלק אף קינחו דמעה של התרגשות.
"יום החתונה של בני", המשיך האב "היה היום השלישי שלאחר המילה - היום הקשה  ביותר, ומרוב כאב לא יכולתי לרקוד...".

 

"על החלטה נפלאה ואמיצה שכזאת מגיע לך דולר מהרבי!" -  קרא בהתפעלות אחד האורחים, חסיד חב"ד, כשהוא שולף מכיסו דולר של הרבי ומניחו בכף ידו של היהודי, שעתה היה המום מהתרגשות. הוא בהה בדולר וקריאה נרגשת נעתקה מגרונו
"לא יאומן!!!"
קהל האורחים הביט  בו בציפיה נרגשת.

האב החל לספר לכולם על הבטחתו של הרבי לפני כ-שלושים שנה(!) - "משיחליט לעשות את ברית המילה הרבי מבטיח לתת לו דולר".
"והנה תוך כמה ימים מאז הברית אני מקבל דולר מהרבי!"
לאחר מספר שניות, בקול מתרגש אף יותר הוא הוסיף: "תראו איזו נבואה היתה לרבי באגרות קודש - לא זו בלבד שקיבלתי דולר עבור החלטתי, אלא שהתאריך בו נתן הרבי את הדולר הזה, הוא אותו היום ואותו החודש בו עשיתי את הברית!!".
 
אכן הרבי קיים הבטחתו שכתב ב אגרות הקודש - במדויק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב