סעיפים כללים לזכאות להחזר מס
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

סעיפים כללים לזכאות להחזר מס 

מאת    [ 27/12/2010 ]
מילים במאמר: 373   [ נצפה 1318 פעמים ]

 
 

סעיפים כללים לזכאות להחזר מס ישנם מספר מקרים כלליים, הקובעים הקלות במס, שבמידה וחלו על המעביד קיים סיכוי טוב שיקבל החזר מס מרשויות המיסים:
• עולה חדש מתחת לשלוש שנים.
• חייל משוחרר עד שנתיים מרגע שחרורו.
• שינוי במצב משפחתי או אישי במהלך שנת העבודה כגון לידה, חתונה, גירושין, מזונות)
• עבודה בחוץ לארץ במהלך השנה, בה עבד העובד גם בארץ.
• החלפת מעסיקים במהלך השנה.
• אבטלה חלקית במהלך השנה.
• בעיה רפואית של בן משפחה מדרגה ראשונה או של בן / בת הזוג של העובד.
כיצד אדע אם אני זכאי להחזר מס? ראשית, מלא את טופס בקשת שירות המופיע בצד ימין של עמוד זה, תמיד ניתן להיוועץ ביועץ מס, או ברואה חשבון שעורך עבור העובד את הדו"ח, ובנוסף, ניתן לערוך בירורים ישירות אל מול הרשויות. במידה והתגלו אי אלו חוסרים או פערים, יש לגשת אל רשויות המס בליווי מסמכים המעידים על סיכום הכנסות לשנים עבורן מתבצע החזר המס, מסמכים המעידים על מצב משפטי ומשפחתי, ומסמכים המעידים על מצב רפואי. כל מסמך שיכול להוסיף ולקבע בחוק את המקרים בהם זכאי העובד להחזר מס, יעזרו בעת הגשת הבקשה להחזר. הטפסים הנדרשים ראשית יש למלא את הטופס המאגד "דין וחשבון על הכנסות" שניתן לקבל במשרדי מס ההכנסה או להוריד מאתר האינטרנט של רשות המיסים. עצמאיים מגישים את דו"ח הפירוט על הוצאות והכנסות בסוף השנה המפרט באופן מדויק את תזרים המזומנים בעסק.

טופס נוסף שיש להציג הוא טופס 106. טופס זה מפרט את הריכוז השנתי על המשכורת. כל מעביד חייב למסור עד סוף חודש מרץ טופס 106 עבור העובדים שלו. במידה והמעסיק הקודם או הנוכחי לא מסר לעובד את הטופס הדרוש, ניתן לבקש טופס זה רטרואקטיבית. במקרים מסויימים רשויות המס תסתפקנה בתלושי שכר אחרונים של העובד ממקום עבודה נוכחי.

יש צורך בהצגת אישורים מהמוסד לביטוח לאומי, המקיים קשר הדוק עם רשויות המיסים. אישורים בגין גמלאות, קצבאות, ותשלומים ששולמו מביטוח לאומי מהווים עילה להחזר מס במקרים מסוימים, ואישור תקין למצב משפטי של העובד.

במקרים חריגים יש להביא את האישורים המתאימים. למשל, במקרה של נכות או אובדן כושר רפואי, יש להביא מסמך רפואי המעיד על כך. במקרה של מגורים ביישובי פריפריה יש להביא טופס מהעירייה או מהמועצה המקומית המעיד על כך. במקרים של תשלום לקופות גמל יש צורך להביא אישור על תשלום מקופת הגמל, וכו'.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב