כיצד לקרוא דוחות כספיים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כיצד לקרוא דוחות כספיים 

מאת    [ 08/12/2010 ]
מילים במאמר: 491   [ נצפה 4383 פעמים ]

 
 

דוחות כספיים מתפרסמים אחת לרבעון (עד חודשיים מסיומו) והם כוללים: דוח מאזן, דוח רווח והפסד ודוחות נוספים כמו: דו"ח המבקרים ודו"ח  דירקטוריון.

לפיכך, בעלי המקצוע יועצי מס ורואי חשבון  הם בעלי הידע  המקצועי לקרוא דוחות כספיים מעין אלו.או במילים אחרות זוהי שפתם והם משתמשים בה בשגרת יום העבודה להם .

דוחות כספיים לחברה ציבורית.

עיון ב דוחות כספיים של חברה ציבורית, חיוני לפני קבלת החלטת השקעה וכמובן במעקב אחר השקעה קיימת. להלן הסבר לאופן בו נכתבים דוחות אלו ולמונחים השונים שתמצא בעיונך בהם. הנתונים וההסברים הבאים  מיועדים למשקיעים "הפשוטים" אשר מבקשים לדעת וללמוד עוד בתחום. בכל חברה קיים מאזן, המאזן מייצג את המצב הפיננסי של חברה, כפי שהיה בסיום רבעון או שנה.אופן תצוגתו של המאזן יראה כך: הוא מחולק לשני צדדים כאשר מצד ימין  מוצגים הנכסים ומשמאל מוצגים ההתחייבויות וההון העצמי. סך שני הצדדים תמיד שווה ("סך המאזן").הנכסים הם למעשה כל הסחורות והרכוש שבבעלות החברה והן כספים שאחרים חייבים לחברה אך טרם נגבו.תחת סעיף ההתחייבויות מוצגות כל ההתחייבויות, שעל החברה לפרוע וכל הזכאים להם חייבת החברה כסף. ההון העצמי כולל את השקעות בעלי המניות בחברה, הסכום שלגביו החברה אחראית כלפי בעלי מניותיה.

דו"ח המבקרים ודו"ח דירקטוריון מהם?

דו"ח המבקרים – הוא דו"ח שנכתב ע"י רואה החשבון של החברה. דוח זה מציין כי רואה החשבון ערך ביקורת בהתאם לתיקני הביקורת המקובלים וכי הוא מאשר שהדוחות נערכו על פי כללי החשבונאות המקובלים. לשכת רואי החשבון היא האחראית לקביעת נהלי הביקורת וכללי העריכה. כאשר מצורף ל דוחות כספיים, דוח מבקרים שנכתב על ידי רואה חשבון מוסמך, יש בכך כדי להעיד כי הנתונים המוצגים נכתבו בתום לב ולאחר בדיקה.

דוח דירקטוריון -  הסוקר את השינויים שחלו בפעילות החברה ובתוצאותיה הכספיים במהלך התקופה המדווחת. דוח זה נכתב ע"י הנהלת החברה והוא עשוי להאיר נקודות חשובות בפעילות החברה בעבר ובעתיד.

מי הם צרכני ה דוחות כספיים

הסיבות להתעניינות מצד צרכני ה דוחות כספיים אודות המידע המתקבל מהניתוח הפיננסי של ה דוחות כספיים משתנה בדרך כלל ביחס לכל גורם:

לקוחות וספקים- לבדוק האם החברה שממנה היא רוכשת סחורה הינה חברה יציבה

בנקים ונושי החברה – מתעניינים ביכולת הפירעון של הפירמה לצורך העמדת אשראי.

רשויות המס – "השותף השקט" בכל עסק ועסק הינם רשויות המס והגופים הנלווים אליהם.

חברות מתחרות –ה דוחות כספיים  עשויים  להצביע על מחזור המכירות של החברה שיעורי הרווח, רמת המינוף, שיעור הריבית על האשראי שהחברה מקבלת מהבנקים, ימי האשראי הממוצעים הניתנים/מתקבלים מהלקוחות/ספקים ועוד.

 

אליאב כהן יועץ מס מוסמך ובעל ניסיון רב בהנהלת חשבונות, מיסוי וכן דיני עבודה.
על צוות המשרד נמנים מנהלי חשבונות מקצועיים ורואה חשבון בעל ניסיון רב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב