תהליך איחוד תיקים - תנאים מחייבים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תהליך איחוד תיקים - תנאים מחייבים 

מאת    [ 30/11/2010 ]
מילים במאמר: 407   [ נצפה 2922 פעמים ]

 
 

כאשר אנו משתמשים בביטוי איחוד תיקים כוונתנו להליך המנוהל בהוצאה לפועל שמטרתו אחת היא: איחוד מספר תיקים אשר נפתחו על ידי נושים (זוכים) הפועלים מול החייב, במספר לשכות שונות ברחבי הארץ. תהליך האיחוד, עוזר לחייב לא מעט מעצם העובדה שלאחר אישורו, אין החייב נדרש יותר לבירוקרטיה המיותרת הקשורה בהתנהלות מול מספר תיקי הוצאה לפועל במקביל.

באופן עקרוני, כל חייב יכול לבקש בעצמו מרשם ההוצאה לפועל, לפעול למען איחוד התיקים הפתוחים, זאת הוא יכול לעשות במקרים רבים למעט אולי מקרים ספציפיים: תיק עבורו הוגשה התנגדות ובהליכי משפט או תיק מזונות.

בנוסף לאמור לעיל, חלים על החייב מספר תנאים בסיסיים מחייבים, אשר נועדו מלכתחילה על מנת שהאחרון לא ינצל את הבקשה לרעה. אחרת, כל חייב היה "נפטר בקלות" מחובותיו והיינו עומדים במצב בו ישנם רבים בהגדרת "חייבים בהוצאה לפעול" בישראל.

להלן מספר תנאים מחייבים לדוגמה:

1.הגבלה על כמות הבקשות - חייב אינו יכול להגיש בקשות רבות ולמעשה מוגבל לבקשה אחת.
2.חובת השיקוף המלא על נכסים וחובות - בבקשה יפרט החייב את כל נכסיו וחובותיו אשר עומדים לו הם אם הוא מכיר בהן והן אם לאו.
3.הגשת הבקשה אינה פוטרת מתשלום- על החייב לשלם שלושה אחוזים מיתרת החובות בתיקים שנגדו מידי חודש עד לקבלת החלטה. סביר כי איחוד התיקים יתנהל בלשכה בה קיימים מרבית התיקים אולם ייתכו גם אחרת לבקשת הזכאים - הנושים בתיק.
4.עיכוב יציאה מהארץ- על החייב יחול, לרוב, עיכוב יציאה מהארץ (למעט מקרים מיוחדים וספציפיים בהם מתקבל אישור מיוחד מההוצאה לפועל)- בכל מקרה אחר, לא תותר יציאת חייב מהארץ.

ככלל, רשם ההוצאה לפועל יתיר הליך רשמי של איחוד תיקים אך ורק אם בוצעה חקירת יכולת מלאה והחייב יוכל, לפי זו, להחזיר את הסכומים אותם הוא חייב תוך פרקי זמן המוגדרים בהתאם לגובה החוב. במרבית המקרים, מתבצעת חלוקה לתקופה של שנתיים לחובות קטנים ובמקרים של חובות גבוהים יותר- חלוקה לתקופה של עד ארבע שנים לחובות הגבוהים ממאה אלף שקלים.

במידה והחייב אינו מוסגל להחזיר את החובות האמורים בתקופה הקצובה יבדק מול הזכאים אם יורשה לחייב תקופה ארוכה יותר. אם אין הסכמה בין הצדדים יוכרז החייב כחייב מוגבל באמצעים.

האם אתה חייב? האם הכרת את התנאים המחייבים קודם לקריאת המאמר?

חייבים רבים שוגים בהבנה כי יוכלו לפעול במספר זירות במקביל או לפעול בצורה המיטבית. פעמים רבות, לא רק שלאלו חסר ידע מקצועי וניסיון אלא שבנוסף, הלחצים היום-יומיים אינם מאפשרים להם, תמיד, לפעול בצורה השקולה והנבונה ביותר. מסיבה זו כדאי, לעיתים, לשקול עזרה מקצועית ולא לפסול כזו על הסף, למרות שהמצב הכספי, כאמור, אינו מזהיר.

משרד עורכי דין קובי רום. אין האמור מחליף יעוץ מקצועי ואין להסתמך על המידע הכתוב ללא בירור מעמיק מול גורמים משפטיים.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ, עוד היום ותיווכחו במקצועיות והרצינות!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב