השקעות נדלן בארץ ובחול
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השקעות נדלן בארץ ובחול 

מאת    [ 16/11/2010 ]
מילים במאמר: 423   [ נצפה 1739 פעמים ]

אחד התחומים הזוכים להתעוררות בשוק ההשקעות בארץ בשנים האחרונות הוא שוק השקעות נדל"ן. השקעות נדל"ן הן השקעות אשר באופן מסורתי נחשבות להשקעות בטוחות, אשר תשואתן גבוהה ובמידה ומדובר בהשקעות נדל"ן מניבות בהן נרכשים נכסי נדל"ן למטרות השכרה, מדובר בהשקעות נדל"ן התורמות באופן משמעותית לתזרים מזומנים שוטף וחיובי.

הזדמנויות להשקעות נדל"ן, בין אם מדובר בהשקעות נדל"ן למכירה או השקעות נדל"ן להשכרה, קיימות הן בארץ והן בחו"ל אך הסיבה לפריחת השקעות נדל"ן בימים אלו, הינה נפילת שוק הנלד"ן בארה"ב אשר גררה בעקבותיה התעניינות גם בשאר שווקי העולם.

הבדלים בין השקעות נדל"ן בארץ להשקעות נדל"ן בחו"ל

כאשר באים לבצע השקעות נדל"ן בארץ, הדברים הינם פשוטים יותר מצד אחד, וסבוכים יותר מצד שני. מצד אחד, קירבת נכס הנדל"ן אשר נרכש מאפשרת ביצוע שיפוצים במחירים זולים יחסית, ובמידה והאדם אשר השקיע הינו בעל יכולת לבצע שיפוצים אלו במו ידיו, מדובר על חסכון ניכר והבטחת איכות העבודה בהתאם ליעדים אותן הציב משקיע ההשקעה.

נוסף על ההוזלה במחירי השיפוץ, אדם הגר בארץ, קל לו באופן יחסי להעריך את יכולת ההשכרה או המכירה של הנכס אשר בו השקיע. לעתים נדרש חזון על מנת להבין ולדמיין כיצד יראה הנכס לאחר השיפוץ טרם המכירה, אולם כאשר מדובר על בחינת הנכס מבחינת מיקומו, תוכניות הפיתוח באיזור, סוג האוכלוסיה הגרה באיזור, מחירי הנדל"ן להשכרה ולמכירה באיזור - כל אלו הינם נתונים אשר הם נגישים וקלים לקריאה על ידי אדם הגר בארץ ואשר ביכולתו לראות את הרחוב, האנשים והנכס באופן בלתי זמין.

כאשר באים לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל דבר אותו יש לזכור כי ההסתמכות הינה על נתונים יבשים אשר מתקבלים מדוח"ות שונים, הסתמכות הינה על חברות החזקה ושיפוץ אשר עליהם אין פיקוח ישיר של בעל הנכס אשר נקנה, וקשה להסתמך על תחושות בטן ביחס לאיזו בו הנכס בנוי כיוון ויש פערי תרבות בין רוכש הנכס אשר גר בארץ לבין האנשים אשר בסופו של דבר ירכשו או ישכרו את הנכס החיים בחו"ל, בתרבות שונה אשר מושפעת מגורמים שונים לעתים.

הבדל נוסף בין השקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל הוא עניין המיסוי. השקעות נדל"ן בארץ מחויבות על פי חוקי המיסוי בארץ בלבד - מה הכנסה, שבח, מע"מ, ארנונה וההיטלים השונים ידועים ומוכרים משקיע היטב. כאשר מדובר על השקעות נדל"ן בארה"ב, העניין שונה באופן משמעותי. מלבד הצורך לשלם מיסים נוספים הקשורים במדינה בה התבצעו השקעות נדל"ן, נאלץ לשלם בנוסף אף מיסים ישראלים. יתרה על כך, לעתים קרובות נתקל בתרבות מיסוי אשר אינה מוכרת לנו מהארץ, כגון תשלום מיסי ועד שכונה על נכסים הנרכשים בארה"ב גם אם אינם מושכרים, תשלום עבור גינון אשר מחויב על פי חוק, גם אם הנכס אינו מושכר, או תשלום ארנונה על ידי בעל הנכס ולא על ידי שוכר הנכס.

יועצת השקעות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב