הגשת בקשה לרשויות מקומיות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הגשת בקשה לרשויות מקומיות 

מאת    [ 28/05/2007 ]
מילים במאמר: 377   [ נצפה 3144 פעמים ]

 
 
על פי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח- 1968, כל עסק המוגדר כטעון רישוי בצו רישוי עסקים חייב ברשיון לפתיחתו ולניהולו. הוצאת רשיון עסק הינה תהליך מורכב, מסובך, ארוך ויקר. הגשת בקשה לקבלת רשיון מחייבת לרוב בדיקות רבות ומילוי דרישות שונות וכבר הליך כזה עולה כסף ומשאבים ומי יודע ? אולי בסיומו תענה הבקשה בשלילה.

לא רבים יודעים שיש אפשרות לחסוך כסף וזמן ולקבל מראש מידע מועיל לגבי היתכנות קבלת הרשיון ועוד פרטים חשובים ורלבנטיים בנוגע לנכס לגביו מתבקש הרשיון. האפשרויות המוצגות להלן נבדקו מול עיריית ת"א אך גם רשויות אחרות נוהגות כך.


הליך לקבלת מידע מקדמי
1. כל פונה רשאי לבקש מידע מקדמי באגף רישוי עסקים בעיריית תל אביב. המידע המקדמי אינו כרוך בתשלום אגרה והמבקש אינו נדרש להוכיח זכות עמידה כלשהי על מנת לקבלו. כל שעל המבקש להמציא הוא מספר ארנונה של העסק המבוקש. הבדיקה תעשה ע"י פקיד הרישוי במסגרת המידע הקיים בתיק העסק. במסגרת המידע המקדמי ניתן לבדוק האם יש בעיות צפויות בקבלת רשיון והאם למקום המבוקש יש תנאים מתאימים לניהול העסק המבוקש.

2. יש לפנות למדור מידע באגף תכנון ובניין העיר בעיריית תל אביב על מנת לבדוק האם ניתן להקים עסק כמבוקש בכתובת הנ"ל, ע"פ התכניות ומגמות התכנון הקיימות.

3. יש לפנות לאגף רישוי ופיקוח בנייה בעיריית תל אביב ולבדוק בתיק בניין האם יש חריגות בניה במבנה. מידע מפורט ניתן לקבל במחלקה לפיקוח על הבניה.

הליך לקבלת מידע מוקדם
בטרם רכישת/שכירת עסק ולפני הגשת הבקשה לרשיון ניתן ומומלץ לפנות לאגף רישוי עסקים לשם קבלת מידע מוקדם והנחיות להגשת הבקשה. (חיוני שהפנייה תהיה פיזית על מנת ללבן במקום נתונים ההכרחיים לצורך מתן מידע שלם ורלוונטי לעסק המבוקש). לצורך קבלת המידע המוקדם יש לציין כתובת מדוייקת של העסק: מספר ארנונה, מספר חנות במרכז מסחרי וכל פרט מזהה אחר שיסייע באיתור העסק ברישומי האגף. כמו כן יש לפרט פרטים מזהים לגבי מבקש המידע והעסק כגון: מספר חברה ת"ז, טלפונים, פירוט העיסוקים המבוקשים, שטח ומבנה העסק וכיו"ב. במרכז המידע והרישוי יבדוק פקיד הרישוי והמידע את בקשתך ותקבל הנחיות מדוייקות באשר לסוג העסק המבוקש ע"פ חוק, תחנות הרישוי הצפויות לטפל בבקשתך, מסמכים הנדרשים להגשת הבקשה, מידת התאמתו של העסק לדיני תכנון ובנייה, מצבו המשפטי של העסק (על פי מידע המצוי באגף רישוי עסקים), הסדרי חניה נדרשים, הנחיות רישוי מיוחדות לאזור ולסוג העסק המבוקש ומדיניות היתרי לילה באיזור בו נמצא העסק.
עו"ד עפר שחל
רח' בן זכאי 6 ת"א
ofer@sh-ez.com
טל. 035666886 פקס. 035662555

http://www.sh-ez.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב