יעוץ פנסיוני אובייקטיבי עולה על הגל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

יעוץ פנסיוני אובייקטיבי עולה על הגל 

מאת    [ 19/10/2010 ]
מילים במאמר: 474   [ נצפה 1659 פעמים ]

 
 

תחום יעוץ פנסיוני האובייקטיבי עולה על הגל
הציבור הבין כי מכל מגוון הייעוצים הכלכליים, ייעוץ פנסיוני ובדיקת תשלומים לחברות ביטוח הינו הייעוץ בעלות הנמוכה ביותר והרווח הגדול ביותר, על הפיקוח לטפל בעבריינים כדי למנוע קריסה כלכלית.

התופעה של שביתות והפגנות עובדים בארצות כמו צרפת או הכרזת מנהיגים על הצורך בהעלאת
גיל הפרישה מלמדת מצד אחד על חוסר ההבנה של הציבור וצד שני על הנחיצות בקבלת יעוץ פנסיוני מקצועי ומתמשך.

תוחלת החיים העולה, גיל הכניסה למעגל העבודה והחיסכון המאוחר יותר עקב ההכשרה הארוכה יותר הינם גורמים שיביאו  באופן חד- משמעי לחלק ניכר מהציבור לפרוש לגמלאות במצב כלכלי גרוע או להמשיך לעבוד עד כלות כוחותיהם" אומר דני טל, " במרבית המדינות הבינו זאת והמגמה היא העברת האחריות לחיסכון על האזרח תוך מתן הטבות מס ופיקוח על אופן מתן הייעוץ.

על משרד האוצר להכביד האכיפה מול מעסיקים שאינם מאפשרים לעובדים ייעוץ כחוק וליישם את חוקי העונשין שנקבעו לגבי סוכנים וסוכנויות המציגים עצמם כיועצים

בעיה נוספת הינה מתכונת הביצוע של יעוץ פנסיוני, שקלולו עם ייעוץ ובדיקת תשלומים לחברות ביטוח בגין ביטוחים שאינם פנסיוניים

 

הגיע הזמן לקבוע ייעוץ מעשי

מתכונתהיעוכפי שנקבע בחוק , אינו מספיק בכדי לתכנן בפועל את הנכסים הכספיים ולהשפיע בצורה מעשית על רמת החיים לאחר הפרישה

הרי לדוגמא במידה ואדם בעל נכסים רבים ואפילו צפוי לירושה משמעותית, ייווצר מצב בו היועץ הפנסיוני יתייחס רק לצפי מהתוכניות הפנסיוניות שלו, ובמידה ושכרו נמוך, יקבל את הרושם המוטעה שישימ הנחת יסוד להמלצותיו,     או במקרה ובמהלך הבדיקה לא יילקחו בחשבון הפרשות של בת זוגתו ואפילו כיסויים ביטוחיים הקיימים לו בתוכניותיה, הרי עלולה ההמלצה להוביל  לתשלומים חודשיים של מאות ואלפי שקלים מיותרים אשר לא יתרמו מאומה, לא לביטחון המשפחה ולא לצבירת החיסכון שלה".

מה יש לבדוק במהלך הייעוץ

ייעוץ פנסיוני מקצועי יכלול את כל המעגל הכלכלי של האדם, זאת אומר שבעתודותיו יילקחו בחשבון וייבחנו גם כל נכסיו, אם מדובר בנדל"ן מניב, בתיקי השקעות, בעסקים מניבים וגם בחסכונות כולל ביטוח פרט, וכל זאת בליווי מתמיד לאורך כל החיים.

לצורך ייעוץ חייבים לבדוק את השפעת כל אירוע של מחלה או מוות הן על רמת החיים הנוכחית וגם על שרידות התכנון הפנסיוני לבן בת הזוג, זאת בהתאמה להנחיות הלקוח לגבי "רשתות הביטחון" שהן בעצם המצב שברצונו להבטיח ושתמורת ההבטחה הזו הוא מוכן לשלם כל חייו לחברת הביטוח.

אין דרך לבצע יעוץ פנסיוני ובדיקת תקינות תשלומים לחברות ביטוח לאדם נשוי ללא בדיקה מקבילה של תוכניות בן הזוג וללא התייחסות לאירועים שעלולים לקרות גם לילדי המשפחה ושהשפעתם עלולה להיות קריטית באופן שבו כספים שייועדו לחיסכון ישמשו לפתרון המקרה הביטוחי.

כיצד ניתן לרכז כל ך הרבה נתונים?

ברור שלא ניתן לעשות זאת באופן ידני, לשם כך נדרשת מערכת ממוחשבת אשר גם מסוגלת להכיל בתוכה את כל נתוני הלקוח,לבצע סימולציות לכל אירוע ואירוע, ולמצוא לכל אירוע את הפתרון המתאים ממאגר פתרונות הכולל את כל האפשרויות בכל החברות ללא משוא פנים וללא קשר לחברות. 

 

כותב המאמר דני טל מנכ"ל פורשור מומחים בע"מ - תאגיד ייעוץ פנסיונימערכת מומחים יועצים פנסיוניים ובדיקות תשלומים לחברות ביטוח  יועץ פנסיוני ומוסמך להגשת חוות-דעת מומחה בבימ"ש  http://www.forsure.org

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב