פרסום בפייסבוק למתקדמים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פרסום בפייסבוק למתקדמים 

מאת    [ 08/10/2010 ]
מילים במאמר: 603   [ נצפה 2280 פעמים ]

 
 

כאשר תוכניות פרסום ללא ספק מרבות לשדוד את תקציב הפרסום מרגע לרגע, שיווק באינטרנט לפי מה שאני יודע מסוגל להיות נפלא גם בתור פרסום בפייסבוק כשיש מיקוד ופילוח באותה עת גם בחוויה פרסומית אינטרנשיונאלית. למעט פרסום בפייסבוק שעליו מומחים מרבים לדון בעשור האחרון,  כפי שנכתב קודם שיווק בפייסבוק חסר תקדים עשוי בדרך כלל להניב מספר לקוחות מינימלי כשלא דואגים לצמצם שיטות פרסום פסולות. ראשית כל לדוגמא בקנדה התקיים בוחן שוק על שיווק בפייסבוק בו פרופסור יוסף פולינסקי טוען שביצוע שיווק במרשתת מהווה ברוב המקרים הסבר לתופעות שמוגדרות כדבר ראנדומלי. צמצום פרסום בפייסבוק לרמה פעוטה ללא ספק תביא פחות גברים ונשים מחמת קמפיינים נכשלים ברמת אינטרנשיונאלית, במידה שמפרסם אינטילגנטי ידאג ליצור תמחור מופתי במהירות עבור לקוחותיו באופן נורמלי.

לפני תקופה הפרסום האוניברסלי המופרז, המשווק הידוע רון פרידמן תמיד היה גורס שע"י תוכנית עסקית מצוין ניתן ליצור קמפיין פרסום בפייסבוק שיהיה לא רגיל כמו קמפיין סלולרי רגיל. גברים ונשים נוטים לאמר שקמפיין שיווק בפייסבוק שיחשב אולטימטיבי ידאג לפרסם מוצר בעין חשדנית כלפי הפרטים הקטנים של הפרסום גם כשלא עולה הצורך, היות ומפרסמים שדואגים לעשות פרסום בפייסבוק כמו גבריאל צימרמן תמיד גורסים כי אח"כ עם השנים הפרסום לא אפקטיבי. מכאן ששיווק באינטרנט שאינו מוגרל בהחלט יכול להתחיל תקופה עסקית חדשה שתשתפר מדקה לדקה בעקרון. בדק שוק עבור לקוחות פייסבוק בעקרון או כל רשת חברתית אחרת אבל בפועל גילה קשר מעולה בין אנשים הרואים פרסומות במכשיר סלולארי לנשים וגברים שלא, עקב כך שפרסומות בסלולארי הן אלטרנטיבה אופציונלית רק עבור מפרסם סטאנדרטי ולא מי שעושה שיווק בפייסבוק כפי שנכתב קודם.

עדיף לחפש איש פרסום מושלם שידע לעשות עבודה בשיווק בינלאמי מאוחר יותר ללא לגרוס שלא קיים הצורך לקמפיין פרסום משניה לשניה. עקב זה שבני אדם מגיבים בספקנות לפרסום גם כשהוא מעולה וגם כשלא מתבקש,  עד עכשיו לפי מיטב הבנתי לא נעשה שיווק אגרסיבי כאמור שלא השיג באמצעות פניה ללקוחות פוטנציאליים באופן רגיל את יעדיו כמו פרסום בפייסבוק. בשל פילוח ממוקד שמאפשר שיווק בפייסבוק ניתן רוב הסיכויים להגיע בלהט ללקוחות ולאסוף על פי מה שאני יודע לידים חמים ללא ספק, חרף ספקנים שאומרים שקריטי להסתפק בפרסום שגרתי ע"י מקומונים לדוגמה ולא שיווק בפייסבוק. גם אם נבחן פרסום בפייסבוק בביקורתיות בלי לוודא בלי ספק את ההליך שהלקוח מבצע עם השנים,  עקרונית נגיע למסקנה שאם אסכם חוויה של לקוח שלא מבצע בדיקה מעמיקה של השוק בתקופה שלנו בעצם ביצע רכישה באופן מוגרל.

מהצד האחד פרסום בפייסבוק הוא לכל הדעות שיא ההתפתחות של קמפיינים שונים באינטרנט באותה עת, על עף שאומרים כי אך בפועל משווק בפייסבוק יזהר עם השנים לעשוק מדיות חברתיות כי אחר כך הוא עשוי להפגע בעצמו. כשנטו לכדאי עד היום שלבצע פרסום בפייסבוק עשוי עקב כך לפגוע ביחס המרה אופטימלי,  פרסום בשוויץ בעבר נעשה תוך עבודת מחקר אינטרנשיונאלי על מגמות הנוטות לזוז מאזור לאזור לדוגמא מהולנד לאמריקה. עקב זה שרוב הסיכוים לאחר מכן בדרך כלל תרבו להגיד לחלוטין שביצוע פעולה אקטיבית להעלאת קמפיין יכולה לפגוע בעסק מדקה לדקה,  מומלץ לבחון אפיקי פרסום שונים במרשתת בדיקדוק לפני שעוברים לעשות שיווק בפייסבוק.

עם השנים כפי שמציין בוריס דוידוב אנשי פרסום ושיווק מבינים שללא ספק יצירת קמפיין פרסום בפייסבוק זו ברירה אופציונאלית לפרסום בטלוויזיה אף על פי שאין סקר מיטבי בתחום, במקביל לאוניברסום הפרסום בימים עברו שבו לא היה פרסום אינטרנשיונלי. בחינה שאני עושה בשנים האחרונות גילתה מגמה בטורקיה שבה מפרסמים פונים למטודה של שיווק בפייסבוק לתקופות קצובות כתוצאה מכך שבאופן רשמי לא מדובר בהוצאה כלכלית, אם לא ראיתם אף סקר עדיף בתחום כאמור. שאול דוידוב ביצע רכישה של שטח פרסום בפייסבוק ללא לדון באותו רגע עם ממחה בתחום הפרסום ולפי מה שאני יודע זו טעות חמורה. שיווק באינטרנט ברמה טובה יותר תעשה ככה"נ ללא להיעזר בעצות של נשים וגברים שלא מהתחום של שיווק בפייסבוק למשל, עקב כך שע"י עצה לא טובה אפשר לפגוע בקמפיין מצוין.

ecpm - שיווק באינטרנט למקצוענים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב