צוואות וירושות - צוואה ביולוגית -פוליסת ביטוח להמשכיות ותרומת חיים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

צוואות וירושות - צוואה ביולוגית -פוליסת ביטוח להמשכיות ותרומת חיים 

מאת    [ 12/09/2010 ]
מילים במאמר: 400   [ נצפה 1705 פעמים ]

 
 

מהי הצוואה הביולוגית וכיצד אנו מבקשים להמשיך את מורשתנו   צוואה ביולוגית הצוואה הביולוגית היא צוואה לכל דבר - הצוואה הביולוגית קובעת שהאדם מצווה על יורשיו לעשות שימוש במטען הגנטי שלו (זרע או ביצית) בכדי שישמשו להפרייה ויצירת חיים חדשים ממנו לאחר מותו.
מדובר במסמך משפטי חדשני פרי יצירתו של ארגון משפחה חדשה, הנוגע לאדם אשר מבקש לתת הוראות מעשיות, מה יעשה בזרעו במקרה וילך לעולמו. הצוואה מנוסחת כחוק ומכילה הוראות מדויקות לגבי בקשתו של אדם מה ייעשה בעתיד בזרעו. אדם יכול לבקש להקפיא זרע בבנק הזרע בעודו בחיים או שהוא יכול לבקש בצוואתו הביולוגית, שיוציאו ממנו זרע לאחר מותו (ניתן להוציא זרע עד 72 שעות לאחר המוות).  הרעיון העומד מאחורי היוזמה הוא, לאפשר לכל גבר המעוניין בכך, להקפיא זרעו לשם תרומה עצמית עתידית ולאפשר בכך, בתנאים מיוחדים, להמשיך לקיים את זכותו למשפחה.

כיצד עורכים צוואה ביולוגית צוואה ביולוגית נערכת בשיתוף מלא עם המצווה המעוניין לערוך אותה. הצוואה נעשית בכתב ומנוסחת על ידי עורך דין מומחה מטעם ארגון משפחה חדשה בנוכחות שני עדים.

מה אנחנו מציעים בארגון משפחה חדשה  - לערוך  צוואה ביולוגית לכל אדם. - לשמור בבנק הצוואות את צוואתו הביולוגית של כל אדם . - לסייע בכל הדרכים האפשריות להוציא לפועל צוואה ביולוגית שהשאיר אדם בכתב או בעל פה - להנחות ולהדריך קרובי משפחה וצוות רפואי בנוהלי ביצוע צוואה ביולוגית. - לסייע לבני משפחה קרובים לממש צוואות ביולוגיות .

היכן נשמרת הצוואה הביולוגית   עותק אחד או יותר, ימסר  לאדם המצווה בעצמו  ולבני משפחתו בהתאם לבקשתו עותק נוסף ישמר בבנק הצוואות הביולוגיות.

מהו בנק הצוואות הביולוגיות 
זהו הבנק היחיד מסוגו בישראל ובעולם כולו, הבנק נמצא בארגון משפחה חדשה. בבנק הצוואות, שמורות כיום כ 500 צוואות ביולוגיות שנערכו בהתאם להוראות החוק.  כיצד ממומשת הצוואה הביולוגית מימוש צוואה ביולוגית לאחר פטירתו של אדם, נעשה על פי החוק ובהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, בבית משפט לענייני משפחה, בית המשפט המוסמך לענייני ירושות וצוואות. בנק הזרע לחיילים- שירות ללא תשלום רעיון הקמת בנק זרע לחיילים מופעל מזה מספר שנים במסגרות השונות של בנקי הזרע בארץ. כיום כל חייל המבקש להקפיא זרע למקרה בו יאבד את כושר פוריותו או חס וחלילה יאבד את חייו במהלך שירותו הצבאי. בקשה להקפאת זרע של חייל נעשית באמצעות ארגון משפחה חדשה, ללא תשלום.

קבלת פרטים נוספים ומידע
ארגון משפחה חדשה רחוב נחמני 34 , תל אביב 65795

טלפון: 5660504 - 03

פקס : 5600720 - 03

newfamily@newfamily.org.il

 http://www.newfamily.org.il/rec/46

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב