עזרה לחייב בהתמודדות מול ההוצאה לפועל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עזרה לחייב בהתמודדות מול ההוצאה לפועל 

מאת    [ 17/08/2010 ]
מילים במאמר: 410   [ נצפה 2747 פעמים ]

 
 

במדינת ישראל, ישנם קשיים רבים העומדים בפני עסקים ועוסקים. בייחוד עוסקים חדשים. רבים הם המקרים בהם עצמאים נכנסים לחובות, וכפועל יוצא, ברגע שאלו מתקשים לעמוד בהתחייבותיהם כלפי הזוכים, נפתחים מולם תיקים והם מוגדרים כחייבים במשרדי ההוצאה לפועל.
לעיתים, לא מספיק שקמים עליהם נושים שונים, אלה שאלו, פותחים תיקים רבים כנגדם בלשכות אזוריות שונות של ההוצאה לפועל. ריבוי התיקים והמרחקים הגיאוגרפיים בין הלשכות, מקשים עד מאוד על החייב בשגרת יומו. במקום שזה יבחן, בדעה צלולה, כיצד לצאת ממצב הביש אליו נקלע הוא צריך לכתת רגליים ממקום למקום ולהתמודד בכמה זירות משפטיות מול זוכים שונים. מסיבה זו מו מלץ לחייב להתייעץ עם עורך דין.

עורך דין בתחום ההוצאה לפועל הוא האדם אשר מוסמך לבחון את מצב התיקים ולאחר מכן, להציע לחייב את האלטרנטיבות הטובות ביותר שישנן. אלטרנטיבות אלו הן רבות ומגוונות- החל מאיחוד תיקים למטרת ההתנהלות כלפי תיק אחד ויחיד וכלה בפתרונות אפשריים לעיתים בכל האמור להתנהלות כספית כאשר המשכורת ואיתה חשבון הבנק מעוקלים.
מלבד עיקולי החשבון עורך דין העוסק בתחום ידע ליעץ גם בנושאי עיקולים ספציפיים - עיקול רכב, עיקול מזונות, עיקול חשבון בנק או אחר וכיצד יוכלו החייבים לפעול למען ביטול העיקול במידת האפשר.

הנושאים בהם מייעץ עורך דין הוצאה לפועל מוגדרים כדלקמן:

הגדרת פושט רגל - זכויות וחובות
כינוס נכסים וכיצד פועלים מולו
עזרה בהגדרת חייב כמוגבל באמצעים והזכויות הניתנות לו לפיכך
גביית צ'קים וחובות  מול התנהלות ההוצאה לפועל (מהעבר השני - בעבור זכאי אשר החייב ממאן להעביר לו תשלומים)
עיקולים שונים, כפי שהדגמנו לעיל

הזכות של חייב להגנה משפטית, מאפשרת לו, לחיות את חייב בכבוד שאחרת היה שקוע בחובות כל חייו.
למשל, במקרה ספציפי, הגדרת החייב כמוגבל באמצעים תקנה לו שהות מסוימת, ארכה בה יוכל לעיתים לארגן סכומי כסף ולפדות חלקים מחובותיו עד לכדי הסדר עם נושיו. במקרים מסוימים ניתן כמובן אף לפעול למען הגדרת בין הדין את החייב כפושט רגל. מצב בו, בתנאים מסוימים, ימחק בין הדין רבים מחובותיו של החייב, תוך הטלות מגבלות על פעילות עסקית עתידית.

למרות האמור לעיל, ישנם חייבים רבים אשר מרגישים שהם יכולים להתמודד לבד ועושים זאת על מנת לחסוך בתשלום לעורך הדין. במידה ויש לחייב מספיק זמן להתעמק במילוי נכון של הטפסים, הכרת הנהלים והאופציות העומדות לרשותו, ייתכן והיינו ממליצים על כך אולם מניסיונינו- אין חכם כבעל ניסיון. עורכי דין שזהו עיסוקם העיקרי מטפלים מידי שנה בעשרות אם לא מאות חייבים. ניסיונם למד אותם, כיצד יפעלו על הצד הטוב ביותר, לטובת החייב. ברוב המקרים, לחייב גם אין את הזמן והיכולת להבין באמת את התהליכים לעומקם. על כן, כדאי לו לשקול היטב את מהלכיו ולתת לאנשי המקצוע לבצע את העבודה.

משרד עורכי דין קובי רום מתמחה בתחום הההוצאה לפועל, איחוד תיקים, כינוס נכסים צ'קים חוזרים, חייב מוגבל באמצעים ועוד. פנו אלינו לקבלת ייעוץ!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב