קנה את השמועה ומכור את ההודעה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

קנה את השמועה ומכור את ההודעה 

מאת    [ 31/07/2010 ]
מילים במאמר: 619   [ נצפה 1780 פעמים ]

 
 

השווקים הפיננסים מקדימים אירועים כלכליים והטכניקה הנפוצה היא לקנות את הציפיות ולמכור את השמועות. כאשר השווקים עולים נתונים טובים מפילים את שוק המניות, כאשר השווקים יורדים נתונים טובים מעלים את שוק המניות. בשוק עולה קנה את הצפיות, בשוק יורד קנה את ההודעות.

 

ניתוח מאקרו כלכלה

ביום שישי פורסם הנתון החשוב ביותר – GDP. הנתון הצביע על צמיחה מתונה של 2.4% כאשר הנתון הקודם היה 3.7%.הנתון מאשר (הודעה) שהכלכלה צומחת אך בקצב מתון יותר. נתון הצמיחה מאכזב רק בגלל הפעולות הפיסקאליות שמחזיקות את הכלכלה מלהיכנס למיתון נוסף ולכולם ברור מה יקרה אם הממשל יפסיק להתערב בכלכלה. ביום רביעי וחמישי פורסמו פרוטוקולים מישיבות הפד ונראה באופן מוחלט כי הפד יעשה כל מה שיצטרך על מנת למנוע מיתון נוסף.

הצפי הוא המשך התערבות ממשלתית ותמיכה של הפד במידה והכלכלה תאט במהלך השנה ושנת 2011. שוק העבודה ישאר חלש בעקבות הצמיחה הנמוכה. האינפלציה אפסית ואין צפי לעליה באינפלציה. שוק הנדל"ן מדשדש וכל הצמיחה היא פעולה מלאכותית של הממשל.

לפי הפד יש צפי שרק ב- 2011 הריבית תעלה והסביבה של ריבית אפסית ואינפלציה נמוכה היא אידיאלית להתאוששות כלכלית ולעליות בשוק המניות.

 

ניתוח שוק המניות

שוק המניות סיים חודש חיובי מאוד. שוק המניות עבר התנגדויות טכניות כאשר הגיבוי מגיע מדוחות החברות ורובן  מביסות את תחזיות האנליסטים. הרוח הגבית בשוק המניות עזרה למדדים לעבור את ממוצע 50 המשמש כהתנגדות טכנית. ביום שישי האחרון המדדים תיקנו לעבר ממוצע 50 והתהפכו בחזרה. יש צפיות להמשך עליות בשוק המניות והאזור הנוכחי בגרף מאוד נוח לכניסה עם סטופ קרוב מתחת לשפל האחרון. יש צפי לעליות משמעותיות עד לסוף השנה.

ראה נספח

 

ניתוח שוק האג"ח

התמונה הכללית נראת טובה מאוד אך מניתוח שוק האג"ח נמצא ששוק האג"ח הוא שוק של קונים!

שוק האג"ח מתחזק מיום ליום ולמעשה מסכן את המשך העליות בשוק המניות. שוק האג"ח אומר שהקונים בשוק המניות הולכים להפסיד. אחד מהשווקים יצטרך להיכנע או שוק המניות או שוק האג"ח. לדעתי שוק האג"ח יחלש מכוון שהתשואות על האג"ח נמוכות היסטורית ושוק המניות נמצא בשפל והרווחים של החברות מצטברים במהירות. עד ששוק האג"ח לא יכנע הסיכון בשוק המניות עדיין גבוה.

 

ניתוח שוק החוזים עתידיים

שוק החוזים עדיין שלילי כאשר סוחרים פותחים פוזציות שורט לטווח קצר מול רכישות מנייתיות לטווח הבינוני. הסטיות נמצאות במגמה יורדת ויש צפי להמשך ירידה בסטיות ולעלייה בשוק המניות.

כתיבות אופציות קול נעצרו וכתיבות אופציות פוט התעצמו בתיקון היורד. שוק האופציות קובע יעד ל- SPX ב- 1120 נקודות לפחות.

 

ניתוח שוק המט"ח והסחורות

שוק הסחורות מחפש כיוון כאשר הזהב מתקן עם העליות ביורו והנפט מדשדש בין 80 ל- 77 דולר.

מעל 80 דולר הנפט בשל ליעד של 90 דולר לפחות.

היורו ממשיך במגמה העולה ונבלם ביעד ראשון - 1.3 יורו דולר. העליות ביורו מסוגלות להמשיך לעבר 1.33 לפחות.

הכלכלה היפאנית הציגה נתוני מאקרו חלשים כאשר אחוז בלתי מועסקים עלה באופן מפתיע ושלח את הין היפאני לשיא נוסף. השילוב של הין היפאני והאג"ח הממשלתי מונעים משוק המניות לעלות באופן אמין.

 סיכום

שוק המניות מאותת על קניה עם סטופ קרוב (לפי שער סגירה) אך הסיכון גבוה.

יש שווקים שמאיימים על המשך עליות – מחיר אג"ח ממשלתי והין דולר החזק.

הנפט הוא מנוע להמשך עליות בשוק המניות, מעל 80$ היעד הוא 90$ ותחנה בדרך 87$.

הזהב הופך לפחות רלוונטי ולספקולטיבי. השקעה בזהב בתקופה זו אינה מוצלחת שכן המשבר באירופה מתפזר, האינפלציה אפסית ושוק המניות מאותת על קנייה.

ניתן לגדר השקעות מנייתיות ע"י אג"ח ממשלתי (חוזים, אופ' על חוזים עתידיים או תעודות סל)

כאשר ממקמים סטופ למניות וסטופ לאג"ח ואחד מהם יתפוס בשבוע הקרוב.

!Trade Safe - תוכנית אימון אישית להכשרת סוחרים בניירות ערך. מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר. בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך. לפרטים נוספים: 2199742 - 054 בברכה אייל כרמי מאות הצטרפו, הצטרף/י בחינם ללא פרסומות לקבלת מידע מקצועי על שוק ההון העולמי: לינק:  http://eyalcarmi.com/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב