מהי קבוצת רכישה - יצחק הבדלה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מהי קבוצת רכישה - יצחק הבדלה 

מאת    [ 11/07/2010 ]
מילים במאמר: 349   [ נצפה 2221 פעמים ]

 
 

 

מהי קבוצת רכישה? 
קבוצת רכישה היא התארגנות של אנשים פרטיים לרכישת קרקע ובניית פרוייקט מגורים משותף עליה ללא תלות בקבלן או יזם. הקבוצה ו/או נציגיה מאתרים את הקרקע, מגייסים את הרוכשים הפוטנציאליים לפי ראות עיניהם ובד"כ בשיטת "חבר מביא חבר", מקבלים הצעות מחיר מקבלנים ואנשי מקצוע ומתנהלים מולם. במיזם "קונבנציונאלי" לעומת זאת, הקבלן הוא שאחראי לרכישת הקרקע, לתכנון, להשגת היתרי הבניה המתאימים, לתשלום האגרות והיטלי הפיתוח וכמובן למימון ובניה. 
בקבוצת רכישה הקבלן הוא המבצע בלבד! 
לאחר שכל אחד מהרוכשים חתם על הסכם מכר הקרקע ומעביר את החלק היחסי בחלקה על שמו בטאבו, חותמים הרוכשים - חברי הקבוצה על הסכם שיתוף המגדיר את התנאים לקיום הקבוצה וממנים ועד לניהול הפרויקט, הוועד בוחר בנק מלווה המסייע בבחירת קבלן מבצע ומתנהל מולו עד שלב הגמר. 

למידע נוסף על קבוצות רכישה - יצחק הבדלה

כיצד נבחרת דירה? 
בטרם יציאה לבניה ולאחר שהשמאי ביצע את האיזונים הנדרשים וקבע את מחיר הבניה שישלם כל רוכש, מתכנסת הקבוצה ומקיימת הגרלה למיקום הדירות. 

החיסכון הכספי: 
ראשית חוסכים חברי הקבוצה את "הרווח היזמי" של הקבלן כמו גם את עלויות המימון, הפרסום והשיווק. בנוסף אחד הפערים המשמעותיים טמון בחיסכון בעלויות המס, בראש ובראשונה מס הרכישה המשולם על רכישת הקרקע בלבד ולא על מלוא מחיר הדירה הכולל גם את רווחיו של הקבלן, עלויות הבניה והאגרות. מרכיב משמעותי נוסף הוא החיסכון במע"מ, מאחר ורכישת קרקע מגורם פרטי להבדיל מרכישת דירה מקבלן, אינה מחויבת במע"מ 

איך חוסכים - יצחק הבדלה

המפרט הטכני: 
יתרון נוסף ומרכזי בהתארגנות של קבוצת רכישה הנו האפשרות להתאים את מפרט הדירה והשינויים הפנימיים בדירה לרצונו של הרוכש ללא צורך בתשלומים נוספים רבים וללא כפיפות לסחיטה ומפרט של הקבלן. 

שקיפות מוחלטת: 
חברי הקבוצה פועלים בשקיפות כספית ומנהלתית מלאה. כל החלטה או הוצאה כספית הנה באישור הוועד המנהל וכל חברי הקבוצה מקבלים פירוט מלא של כל העלויות. כחבר בקבוצה יש לך יכולת לפקח מקרוב על תהליך הבניה. 

כל חברי הקבוצה שווי זכויות: 
בהסכם השיתוף, אחד הסעיפים הבולטים הוא שוויון זכויות בין הדיירים, אין היררכיה בין הרוכשים, בדרך זו קבלת ההחלטות תתקבל תמיד עפ"י רוב.

פרטים נוספים - יצחק הבדלה

יצחק הבדלה, מנכ"ל קבוצת נישה אחזקות העוסקת ביזמות נדל"ן. יצחק הבדלה מתמחה בקבוצות רכישה ותמ"א 38. ליצירת קשר: יצחק הבדלה 050-9901199   ,           09-9558795       www.nishaa.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב