ואהבת לרעך כמוך בכנס ארגוני ההתנדבות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ואהבת לרעך כמוך בכנס ארגוני ההתנדבות 

מאת    [ 23/03/2007 ]
מילים במאמר: 566   [ נצפה 4780 פעמים ]

 
 

כנס של ארגון נדב - המרכז הישראלי להכשרה וניהול התנדבות נוער וצעירים, בשבוע ההתנדבות 2007, בהשתתפות חבר הכנסת זבולון אורלב נערך אתמול, יום חמישי 22.03.07 במלון דן פנורמה תל אביב. את הכנס הינחה העיתונאי נפתלי בן סימון. הוא פתח אותו בקוריוז משעשע, בסיימו שיחה טלפונית. הוא סיפר שהשיחה שסיים כדי לפתוח את הכנס היתה מהמנהלים בהסתדרות ששאלו אותו אם השביתה הסתיימה. הוא ענה בחיוב והם בקשו להמשיך בראיונות עם התקשורת למרות זאת, כי כבר התרגלו לכך. הוא סיים בהשיבו שישקול זאת.

חבר הכנסת זבולון אורלב, יו"ר השדולה למען המגזר השלישי בכנסת, הנואם המרכזי בכנס, ציין שרצה לבנות אמנה על הקשר בין המגזר הראשון: הממשלה, לבין המגזר השני: העסקים והמגזר השלישי: ההתנדבות, אך לא הצליח בכך. "המדינה עדיין, לא רק שלא הסדירה את הענינים עם המגזר השלישי, אלא גם מפריעה לו. יש כמה חוקים שמגבילים את המגזר השלישי, למשל אי יכולתו לקזז מע"מ. עמותות משלמות מס מעסיקים ועסקים פטורים. אוצר המדינה מרוויח כסף מהמגזר השלישי וזה מצב אבסורדי", אמר אורלב. הוא מניח הצעת חוק שתפטור את המגזר השלישי ממס מעסיקים, נושא קיזוז מע"מ ונושאים אחרים, אבל הוא מציע לא לתלות תקוות רבות, כי תהליך החקיקה קשה וצריך לפחות חמישים חברי כנסת שיתמכו בהצעת החוק כדי שתעבור. זו בעיה, כי היום לאופוזיציה פחות מחמישים חברי כנסת. אורלב ברך את ארגון נדב על פועלו ואמר שהתנדבות היא תורה שצריך ללמוד אותה. המגזר צריך הכשרה מקצועית. ככל שמכשירים כמות גדולה יותר של מתנדבים, כך גדל הסיכוי של פעולה טובה יותר. חבר הכנסת מוכן תמיד לעזור להתנדבות.

בהמשך בפאנל, הרב יובל שרלו השיב למנחה בן סימון שלכל דבר שאנו עושים יש צל. התנדבות זה דבר מצוין עם צל ענק של המדינה, של אי העשייה שלה. לעסקים יש אידיאולוגיה של כסף ולא של צדק. בנק נותן כסף ובזה נגמרת ההתנדבות שלו. הדתיים כחברת מיעוט מתנדבים יותר. ענין של האפוס הדתי: בדת יש בורא עולם, יש צדקה, יש חסד, משפחתיות, צדק. ארגוני החסד הגדולים ביותר כמו עזר מציון, יד שרה באים מהאפוס הדתי. ארגוני הצדק באים מתפישת עולם חילונית.

העיתונאי קובי אריאלי, בתשובה לשאלת בן סימון: מה קרה לנו בנושא ואהבת לרעך כמוך, השיב שהמצב שלנו בנושא זה טוב מכפי שהוא נראה. אימרת חז"ל: מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. החשוב הוא ההמשך של האימרה: ואידך זיל גמור. חשובה העשייה. בן סימון שאל אם במדיה יש הרחבת ההתנדבות ואריאלי ענה בחיוב, באומרו שהמדיה היא לא דבר כל כך רציני. אין לה קו, אין לה אג'נדה, אין תאום בין הכתבה הכתובה למשודרת. התקשורת כולה היא מפעל שמספר סיפורים. צריך להביא סיפור, סקופ, לפוצץ סיפור. הדרך של העמותות צריכה להיות לקחת חומר ולהפוך אותו לסיפור. לכל עמותה יש סיפור - כך נכנסים לעיתון. צריך לדעת להשתמש בזה, שהסיפור יהיה מענין. ההשקעה הכספית באיש יחסי צבור משתלמת. אם לא יהיה מענין התקשורת לא תכתוב על זה. נציג עמותת אשנב - אנשים למען שימוש נבון באינטרנט, מהקהל, אמר בהקשר זה שיותר מאשר העגל רוצה לינוק, הפרה רוצה להיניק. העגל: ההתנדבות, צריכים לדעת שהתקשורת: הפרה, רוצה להיניק. לתת לתקשורת אייטם מענין שיכתבו, כתיבת אייטם שהקוראים יאהבו.

ד"ר אפרים דוידי, מנהל אקדמי במכללה החברתית-כלכלית, השיב לשאלת מנחה הפאנל על התנדבות ואמר שיש להם מכללה התנדבותית, בה המרצים מתנדבים. מבקשים(כוונתו לשלטון) מהאנשים להתנדב כשמהצד השני הם עושים לביתם. למרות זאת המתנדב צריך להתיצב, להיות סוכן של שינוי חברתי. עוד אמר שהשלטון משתמש בנו כאקמול כדי לכסות על הפערים החברתיים שהם יצרו, על אי היכולת שלהם והרצון לעשות. הרב שרלו סיכם בהקשר זה שההתנדבות צריכה לעבור מצדקה וחסד לפאזה של מעצימים וסוכני שינוי, והכוונה לא לשחרר את המדינה מאחריותה.
בני ישראלי, M.B.A, מנהל שיווק, הרצאות, סדנאות, אימון אנשי מכירות, ספרי: "איך להצליח בחיים", "ארוטיקה סקס וסיפור" ומנהל אתר האינטרנט:
http://www.loveyoursuccess.net
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב