התפתחות המכונית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

התפתחות המכונית 

מאת    [ 10/06/2010 ]
מילים במאמר: 367   [ נצפה 4549 פעמים ]

 
 

הגדרת המכונית: מכונית היא כלי רכב הממונע על ידי מנוע והמסוגל לנוע בדרכי היבשה בכל הכיוונים, ללא פסי ברזל . המכונית מיועדת להעברת נוסעים, מטען ומתקני עבודה מיוחדים כגון: מכונית מכבי-אש, מכונית גרירה וכו'. לרוב היא בעלת מנוע בעירה פנימית ובעלת ארבע גלגלים.
רכב הנוסע בכוחות עצמו היה חלום עתיק של האנושות, המכונית הראשונה הונעה ע"י מנוע קיטור, בשנת 1769, רכב זה היה מיועד לשני נוסעים, נע במהירות 2 מייל לשעה, למרחק מאות מטרים. שנים מאוחר יותר הימצאו את מנוע הבעירה הפנימי אשר קידם את פיתוח המכונית באופן משמעותי.
החלקים העיקריים במכונית הם: מנוע, המהווה מקור אנרגיה מכאנית, סוג המנוע ותכונותיו, מיקום המנוע במכונית, משפיעים על מבנה המכונית וצורתה ההנדסית. הממסרה,המחברת בין המנוע לגלגלים מעבירה את מומנט הסיבוב מהמנוע לאופני ההסעה. השילדה שהיא תושבת ומסגרת המכונית התומכת בכל חלקי המכונית והנושאת את הגוף המכיל את הנוסעים, לשילדה מחוברים כל חלקי המכונית כגון: מנוע, מכלליה השונים, מרכב וכו. המרכב הוא עוד חלק עיקרי במכונית המיועד למיקום המתענים והנוסעים. באוטובוסים ישנו מרכב גדול לנוסעים ולנהג, ובמשאיות ישנו מרכב מיוחד למטענים, ותא נפרד לנהג.

הדלקים המשמשים להנעת מנועי השריפה יכולים להיות גופי מוצקים, נוזליים או גזיים, נעשו ניסיונות לבנות בשביל מכוניות מנועים, אשר גז גנרטורי של עצים, פחם וכו' משמש להם דלק. כל הניסיונות האלה יצאו מגדר ניסיון ולא היו נפוצים הרבה עקב סרבול יתר של מכוניות אלה בהרכבת מקנים שונים ובשל טווח נסיעתן המוגבל באופן יחסי.

למנועי שריפה במכוניות משמשים דלקים נוזליים, הואיל והם נוחים ביותר להעברה, וקל לשורפם בתוך צילינדר של המנוע וגם בגלל ערך ההסקה הגדול שלהם באופן יחסי.   

נהיגת כלי רכב ממונע אינה עוד עניין של חובבנות, כפי שהיה הדבר בעת שהופיעו בדרכים כלי הרכב הראשונים. הנהג, ובעיקר הנהג המקצועי, שנהיגה היא תעסוקתו ומקצועו, ממלא תפקיד חשוב במערכת התחבורה- בהפעלת משאיות, אוטובוסים, וכלי רכב מסוגים שונים.כלי רכב, הוא כלי יעיל מאוד ורב ערך בחיי החברה בימינו. המכונית החדישה נעשית פשוטה יותר וקלה יותר לנהיגה, המכונית החדישה היא מוצר מסובך, המורכב ממספר רב של מערכות ומכללים השונה בסוגי המכוניות הרבות. ולעומת זאת בגלל גודל עוצמתה, מהירות תנועתה, ויכולתה לשאת מטענים, ולהסיע נוסעים, הודות לכוחות הטמונים בה. אבל כוחות אלה הופכים אותה – כשמחזיקים בה ידיים בלתי מאומנות לכלי משחית, ההורס רכוש וקוטל חיי אדם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב