שוק המניות כמטוטלת
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שוק המניות כמטוטלת 

מאת    [ 05/06/2010 ]
מילים במאמר: 1035   [ נצפה 1770 פעמים ]

 
 

שוק המניות מתנדנד מצד לצד בחוסר מנוחה. המדדים עולים בעקבות הודעות חיוביות וצונחים עם כל ירידה ביורו דולר. המשקיעים מחפשים מעט אופטימיות כלכלית בתקופה של אירועים ביטחוניים

אך לא מקבלים גיבוי מהשווקים להשאיר את הכסף בתוך הבורסה והירידות ממשיכות.

 

ניתוח מאקרו כלכלה

השבוע פורסמו נתוני מאקרו רבים ונראה כי הכלכלה האמריקאית בדרך הנכונה לצמיחה מחודשת.

מכירות בתים עלו ב- 6% ומעל הציפיות, הבנייה התרחבה ב- 2.7% ומעל הציפיות, שיעור דמי אבטלה ירד מעט ואחוז בלתי מועסקים ירד ל- 9.7% ומתחת לציפיות.

בשבוע הבא יפורסמו נתונים כמו גרעון הסחר, תקציב האוצר, מכירות קמעוניות ועוד, צפי לשבוע יחסית רגוע מצד נתוני המאקרו.

 

ניתוח שוק המניות

שוק המניות ביצע השבוע מהלכים מהירים תוך שיוניי כיוון מעל אחוז כמעט כל יום. בים חמישי נדמה היה כי הסוחרים מתחילים לקנות סחורה ולדחוף את שוק המניות למעלה ואכן כך היה. ביום שישי התברר כי זאת היתה מלכודת דבש. שוק המניות ירד בחדות ביום שישי לאחר פרסום נתון התעסוקה. יש מספר פרשנויות מדוע השוק ירד ביום שישי. הפרשנות של התקשורת היא שיש אכזבה ממספר המשרות החדשות שנוצרו הלא חקלאיות – 431 אלף כאשר מתוכם רק 41 אלף היו מהסקטור הפרטי. כלומר לממשלה יש חלק נכבד מאוד בהתאוששות הכלכלית ורוב העובדים החדשים הם עובדים זמניים שהממשלה הוסיפה לכוח האדם הציבורי.בכלליות, זה תפקידה של הממשלה בשעת משבר – לדאוג לעבודה, הסקטור הפרטי יתאושש על גב הממשלה והעובדים הממשלתיים ימצאו מקום עבודה חדש בחצי שנה הקרובה והתאוששות בסקטור הפרטי תהיה אמינה יותר. הפרשנות שלי היא שונה, הנתונים המאקרו הכלכליים הם מצוינים, הממשלה עושה את תפקידה והכלכלה מתאוששת, אי אפשר להתווכח עם התמונה המלאה בנתוני המאקרו. הירידה בשוק המניות היא כתוצאה מנתונים טובים אשר חיזקו את הדולר משמעותית מול כל המטבעות וגרמה ליורו דולר לקרוס ולשבור תמיכה טכנית מהותית. הירידה ביורו גרמה לשוק המניות להבין כי התחזקות הדולר, כרגע היא לא טובה לשווקים וזה אומר שנתונים שליליים בכלכלה האמריקאית יאוששו את המטבע האירופאי והמדדים יחזרו לעלות.

מבט טכני, המדדים נמצאים באזור בעייתי, בין ממוצע 50 לממוצע 200. מעל ממוצע 50 לונג, מתחת ל- 200 שורט. מדד ה- SPX מתחת ל- 200! אין יותר פשוט מזה.

ראה נספח

 

ניתוח שוק האג"ח

שוק האג"ח מאוד חיובי כאשר המחיר משלים עליה של 10$ מתחילת המשבר בתחילת מאי.

התשואות ממשיכות לרדת ולא מרמזות על העלאות ריבית בסביבה אינפלציונית נמוכה.

התשואות הנמוכות עוזרות לכלכלה להתאוששת על חשבון הירידות בשוק המניות.

 

ניתוח שוק החוזים עתידיים

עוד שבועים תחול הפקיעה על חוזים עתידיים – פקיעה מרובעת – והחוזים עדיין שליליים מאוד.

שוק האופציות מרמז על תמיכה אפשרית ב- 1050 ב- SPX ומתחתיה יש תהום.

מדד ה- VIX נע במהירות השבוע ומצביע על המשך עליה בסטיות בשוק האופציות וירידות בשוק המניות.

 

ניתוח שוק המט"ח והסחורות

שוק המט"ח ריכז פעילות כאשר היורו דולר שבר ביום שישי רמה טכנית חשובה – 1.2241 וקובע יעד של 1.18 יורו דולר ואף מתחת לכך. הירידה ביורו הייתה כתוצאה מנתוני מאקרו חיוביים בכלכלת ארה"ב ומעבר של כספים מיורו לדולר להשקעה לטווח קצר ובינוני.

דולר אינדקס עלה כ- 1.2% ונע במגמה עולה לאחר השבירה ביורו דולר.

יש צפי שהדולר ימשיך להתחזק מול היורו והמטבעות האירופאים.

מחירי הסחורות ירדו פרט לזהב. הזהב מהווה אלטרנטיבה לשוק המניות אך המגמה בזהב מעט נחלשת בגלל הדולר המתחזק. הזהב כרגע דיי מדשדש בתחום שיא כל הזמנים.

אסטרטגיה מעניינת זה שורט על הזהב ועל הנפט במקביל כאשר הנפט הרבה יותר תנודתי מהזהב ואם המשבר יתעצם והדולר ימשיך לעלות הזהב יתקשה לעמוד בקצב העלייה בדולר.

 

סיכום

מניתוח השווקים עולה תמונה חד משמעית כי הירידות מסוגלות להמשיך לעבר רמות תמיכה רחוקות יותר והתיקון האמיתי רק עכשיו מסוגל להתחיל.

יש להיזהר עם שורט בגלל התנודתיות הגבוהה ובכלל כדאי להקטין חשיפה לשווקים.

יש להיזהר מפעולות ממשלתיות "להצלת המצב" אשר יכולות לגרום לשורט סקוויז אשר יזניק את המדדים מהר למעלה גם אם התוכנית לא ישנה את המגמה המנורית – לדוגמא התוכנית האירופאית שלא הצליחה למנוע את הירידות אך גרמה לשוק המניות לעלות ביום אחד 4%.

 

!Trade Safe - תוכנית אימון אישית להכשרת סוחרים בניירות ערך. מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר. בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך. לפרטים נוספים: 2199742 - 054 בברכה אייל כרמי מאות הצטרפו, הצטרף/י בחינם ללא פרסומות לקבלת מידע מקצועי על שוק ההון העולמי: לינק:  http://marketingpro.howmlmwork.net/onlinemarketing/tradesafe/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב