רישום בפנקס הקבלנים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רישום בפנקס הקבלנים 

מאת    [ 03/06/2010 ]
מילים במאמר: 539   [ נצפה 5043 פעמים ]

 
 

רישום בפנקס הקבלנים המתנהל במשרד הבינוי והשיכון הנו בהתאם לחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, תשכ"ט-1969 והתקנות שהוצאו מכוחו.

פנקס הקבלנים כולל רשימה של כל הקבלנים הרשומים במדינת ישראל, בהתאם לענף המקצועי שבו הם רשומים ולסוג הקבלני שנקבע להם.

על-פי החוק, חייב ברישום כל קבלן המבקש לבצע "עבודות הנדסה בנאיות" כהגדרתן בחוק בהיקף של למעלה מ- 32,094 ש"ח (הסכום מתעדכן מעת לעת), וכן קבלנים לעבודות שלד בכל סכום שהוא.

מהו ענף מקצועי?

הענף המקצועי שבו רשום קבלן מגדיר את סוג העבודות שהקבלן רשאי לבצע בהתאם לחוק.

עבודות אלו, המכונות בחוק "עבודות הנדסה בנאיות", כוללות רשימה ארוכה של כל עבודות הבנייה והתשתיות, כשהן מחולקות לשבע קבוצות של ענפים ראשיים המסומנות בספרות 100-700, ולתת ענפים המכונים ענפי משנה.

כך למשל, הענף הראשי שמסומן 100 מתייחס לעבודות בנייה, וניתן למצוא בתוכו, בין היתר, את ענפי המשנה 130 (שלד ובטונים) ו- 131 (שיפוצים).

קבלן הרשום לענף ראשי מסוים, רשאי על-פי החוק לבצע את כל העבודות המפורטות בענפי המשנה הנכללים באותו ענף ראשי, בכפוף למגבלות הנובעות מהסוג הקבלני שנקבע לו.

מהו סוג קבלני?

הענפים המקצועיים מתחלקים לשלוש קבוצות סיווג המסומנות באותיות א-ג, כאשר בכל קבוצת סיווג ישנן חמש רמות, המכונות "סוג". סוג זה קובע למעשה את ההיקף הכספי או הכמותי (בבנייה למגורים) של העבודות שהקבלן הרשום רשאי לבצע.

כך, קבלן הרשום בענף משנה  131 (שיפוצים), ישתייך לקבוצת סיווג א', ובמידה שהוא בעל סוג 1, הוא יהיה רשאי לבצע עבודות שיפוצים בהיקף כספי של עד 475,000 ש"ח (הסכום מתעדכן מעת לעת).

קבלן הרשום כבעל סוג 5 רשאי לבצע היקף בלתי מוגבל של העבודות בענף המקצועי שבו הוא רשום.

קבלן הנרשם בפנקס לראשונה, יסווג בהתחלה בסוג 1, ורק לאחר שנה הוא רשאי להגיש בקשה להעלאת סיווגו לסוג גבוה יותר, בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים.

כיצד מתבצע הרישום?

באמצעות בקשה מאומתת בתצהיר על-ידי עו"ד, ובה מפורטים פרטי הכשרתו המקצועית וניסיונו של המבקש או של עובדיו, ושאליה מצורפים תעודות מקצועיות ואישורים המעידים על ניסיונו של המבקש בעבודות שהוא מבקש להיות רשום לגביהן.

במידה שהקבלן מבקש להירשם לענף משנה מסוים ולא לענף ראשי, תנאי הרישום מקלים יותר. במקרה כזה, המבקש רשאי להסתמך על ניסיון ביצועי בלבד, ולחלופין - על תעודת סיום קורס או בי"ס מקצועי בענף המבוקש.

פרק הזמן הכולל לאישור הבקשה נע בדרך כלל סביב החצי שנה ממועד הגשתה, בכפוף כמובן לעמידת המבקש בדרישות החוק.

עו"ד יוסי נחמני עומד בראש משרד עוה"ד י. נחמני, המתמחה בייצוג ובהופעה בבתי משפט, בליווי חברות ובייצוג קבלנים וחברות קבלניות. http://ynlaw.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב