מה שהליצן יודע על שיווק בחוכמת הרעיון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מה שהליצן יודע על שיווק בחוכמת הרעיון 

מאת    [ 27/05/2010 ]
מילים במאמר: 866   [ נצפה 3052 פעמים ]

 
 

מה שהליצן יודע על שיווק בחוכמת הרעיון

הסבר פשוט של תקשורת שיווקית – על תועלת לצרכן, על כל אחד רואה את מה שהוא חושב. משהו בסיסי על ניתוח זיהוי והבנת צרכים, פתרונות יצירתיים לבעיה שיווקית: על תחייתה של חוכמת הרעיון.

 

הכלכלה החדשה מונעת על ידי רעיונות. ואין כמו משל פשוט, כדי להזכיר לנו את כללי הבסיס של החוכמה המקצועית בשיווק ובתקשורת.

הנה המשל, את הנמשל תמצאו יום יום ושעה שעה, בכל מה שקורה סביבנו.

הנסיכה והירח

 פעם, לפני הרבה הרבה שנים, בארץ רחוקה, חיה בארמון נסיכה קטנה. וטוב ויפה ונעים היה בארמון, הנסיכה הקטנה הייתה משחקת כמו כל הילדים, בבובות, בצעצועים, בנסיכים, בהכל. יום אחד אכלה הנסיכה  קערה מלאה תות שדה, אולי יותר מדי, כי בערב נפלה למשכב. בא הרופא, בדק את החום וגם ביקש שתוציא לשון. נאנח הרופא וקבע: הנסיכה חולה וגם אמר את שם המחלה, שם ארוך ומסובך מאוד... אבל... יש מרפא ויש תרופה: אם תקבל הנסיכה את כל מה שהיא מבקשת – תבריא תוך יום אחד ותהיה שמחה ועליזה.

הריץ המלך סקר דעת נסיכה: האם יש משהו שאת רוצה נסיכתי?

וכה העלו הנתונים וכה אמרה הנסיכה : כן, אני רוצה את הירח!

קרא המלך לקוסם. בא הקוסם ולראשו כובע גבוה, כי רצה שכולם יחשבו שהוא גבוה ממה שהוא באמת ומפני שזה היה הקורפורייט איידנטיטי שלו.

הריץ הקוסם סקר דעת מלכותי: מה בקשתך אדוני המלך? וכה העלו הנתונים וכה אמר המלך: תביא את הירח לנסיכה. ואם תביא , תבריא הנסיכה תוך יום אחד.

אמר הקוסם: הרבה קמפייני קסמים הרצתי בחיי, אבל כזה עוד לא ראיתי – להביא את הירח, הרי אי אפשר. רחוק הירח מכאן מאד, מאד והוא גדול כמו עיר הבירה כולה, עשוי נחושת ומחובר לשמים.

כינס המלך את כל היועצים והקוסמים ואף אחד לא ידע מה לעשות!

קרא המלך לליצן. נכנס הליצן ולראשו כובע מחודד ובצוארונו פעמונים קטנים, מנצנצים, וכולו נחמד ושמח וחיוכו מאוד זורח.

המלך עצוב : בתי חולה והיא לא תבריא, אלא אם כן תקבל את הירח, אך אויה , אף אחד אינו יכול להשיג למענה את הירח.

הנסיכה עצובה, אך עיניה שמחות , כי אהבה את הליצן החביב. שאלה הנסיכה : האם הבאת לי את הירח? הרצין הליצן : בקרוב מאוד אביא לך אותו. אבל קודם לכך – שאלה לי אליך – כמה , לדעתך, גדול הירח?

ידעה הנסיכה: הירח, גודלו כגודל הציפורן של אצבעי הקטנה, כי ברגע שאני מקרבת את האצבע הקטנה שלי אל עיני – מכסה הציפורן את הירח בדיוק. הוסיף הליצן : וכמה רחוק הירח? שקלה הנסיכה : כמו מרחק העץ שליד החלון, מפני שבלילה נתפס הירח בענפיו של העץ. סיים הליצן: וממה עשוי הירח? צחקה הנסיכה: ליצני טיפשוני, כולם יודעים שהירח עשוי זהב.

קם הליצן ויצא – הלך אל הצורף המלכותי ואמר : הכן לי בבקשה עיגול זהב בגודל ציפורן של ילדה קטנה ואנא, מהר במלאכתך.

צרף הצורף ויצר עיגול זהב קטן וחמוד.

השחיל הליצן את עיגול הזהב על שרשרת, כדי שהנסיכה תוכל לענוד אותו כתליון על צווארה.

ומה זה? תמה הצורף. זהו הירח, ענה הליצן. הירח? התפלא הצורף, זה לא יכול להיות! הרי הירח רחוק מאיתנו חצי מליון ק"מ והוא עשוי כולו גבינה צהובה וכך קובעים גם כל המחקרים האחרונים.

זה מה שאתה חושב! ענה הליצן .

כמה שמחה הנסיכה. תודה אמרה, ותלתה מיד את ירח הזהב על צווארה. באמת, אני מרגישה יותר טוב, חייכה אל הליצן באומרה. ואכן, כעבור שעה, כבר הרשה לה הרופא לרדת מהמיטה. היא התלבשה ויצאה לשחק בגן הארמון, כמו שנסיכות בריאות ושמחות נוהגות לשחק.

אבל המלך דאג מאוד: בערב תחזור הנסיכה והיא תדע שהירח התלוי על צווארה איננו הירח האמיתי. מה עושים??

קרא המלך ליועץ הראשי. נכנס היועץ הראשי החליק בידו על זקן - תדמיתו המעודכנת ושאל: במה אוכל לעזור לך אדוני המלך? אמר המלך: עוץ עצה, מה לעשות, כדי שהנסיכה הקטנה לא תראה בערב את הירח בשמים וכך תדע, כי הירח שבידה אינו הירח האמיתי.

השיב כבוד היועץ: אולי נתלה וילונות שחורים על כל חלונות הארמון, כך שהנסיכה לא תראה את הירח בשמים. המלך כעס מאוד : הוילונות השחורים יחסמו את האויר הטוב והנסיכה תשוב ותחלה, וחוץ מזה, שחור אינו צבע חביב. עוף מפה יועץ!

כאשר שב המלך אל הליצן, הקרניים הראשונות של הירח כבר החלו ללטף את השמים. שוב הריץ הליצן מחקר וכה אמר: במה אוכל לשמח את ליבך אדוני המלך? וכה ענו הנתונים המלכותיים: לא תוכל. עוד מעט יעלה הירח והנסיכה הקטנה תראה אותו ותהיה שוב חולה.

 

נכנס הליצן שוב לחדר הנסיכה והנה היא שוכבת במיטה ועיניה מביטות בירח המציץ אליה מבעד לחלון ובידה... הירח עשוי זהב, שהכין למענה הצורף.

שאל אותה הליצן: נסיכה קטנה שלי, אמרי לי איך יכול להיות שהירח בשמים ובו בזמן הוא גם בידך? אמרה הנסיכה : ליצני טפשוני, אם אני מאבדת שן, לא צומחת חדשה במקומה? וכאשר קוטפים ורד בגינה, האם לא צומחת חדשה במקומה?? הרי תמיד צומחת חדשה במקומה – וכך גם הירח!

עד כאן האגדה – ומכאן לעבודה.

 

כל הזכויות לפרשנות וליישום- אינן שמורות.

רמז: הנמשל פותח המשל מסביר- עוד דרך להעמיד רעיון על הראש- ולהניע...

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב