עוזב אותי- אוהב אותי??...עוזב אותי - אוהב אותה !!! חלק ג' - יוצרים חיים חדשים! (חלק שלישי מתוך 3 חלקים)
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עוזב אותי- אוהב אותי??...עוזב אותי - אוהב אותה !!! חלק ג' - יוצרים חיים חדשים! (חלק שלישי מתוך 3 חלקים) 

מאת    [ 04/05/2010 ]
מילים במאמר: 1127   [ נצפה 2106 פעמים ]

 
 
עוזב אותי- אוהב אותי??...עוזב אותי - אוהב אותה !!!  חלק ג' – יוצרים חיים חדשים!  (חלק שלישי מתוך 3 חלקים)

 

כל הזכויות שמורות  למחברת ©    2009   

(אף שנקטתי בלשון נקבה דבריי מיועדים לנשים ולגברים)

קוראות וקוראים יקרים, סיפורה של א. הנו אחד מרבים ומהווה מודל נפלא להבנה, להזדהות, ללמידה של התנהלות חדשה ולחיקוי של פתרונות ויצירתיות יעילה.

אני יודעת מניסיוני שכל כך חשוב להבין באופן מסודר מהן הפעולות והמהלכים שנחוצים כדי להגיע לפתרונות המיוחלים וליציאה מההתחפרות באומללות, בפגיעה ובכאב שהבגידה והנטישה גרמו.

לפיכך, בחלק זה אעמוד בקצרה על מספר מהלכים מאלה הנחוצים לך, ואסביר מעט אודות הפעולות שעלייך לנקוט בהן לצורך יציאתך לחיים החדשים שאחרי הבגידה והפרידה, באמצעותן תוכל/י לבנות מחדש את חייך לאחר שחלום הנישואין הזה, שהיה, - התאדה...

אל חשש – יש חיים אחרי הגירושין!!!

 נו, התרסקנו, בכינו, התאבלנו (יש הסברים לכל התהליך הזה בספרי: יש חיים אחרי הגירושין) וכעת – די! מוכרחים להתעשת ולצאת לדרך חדשה!

חשוב להבין שהסיום הקשה והמר של הקשר הזוגי יכול להוות לך נקודת זינוק אמיתית לחיים שאת רוצה בעבורך. זו התחלה חדשה והזדמנות שנייה שניתנה לך, גם אם נכפתה עלייך. תוכלי כעת לבנות  לעצמך את החיים שאת חולמת עליהם ורוצה בהם. הפעם , ממרום-נסיונך, תדעי מה נכון לך ואיך לממש זאת!

חובה עלייך לגייס ראייה אופטימית למצב הקיים. הוא כבר כאן. זה נתון קיים. כעת יש לאמץ זווית ראייה פילוסופית חדשה על המצב. ראייה זו היא, היא הבסיס שיאפשר לך יציאה מההתחפרות והצעדתך קדימה!

אחרי סקירת כל הקשיים שהיו לך בקשר הקודם ועשיית סדר בבלאגן הרגשי ובכל תחומי החיים: האישי, משפטי, הורי, תעסוקתי, וחברתי, מגיעים לתובנות: שאלי את עצמך: מה לא עבד בשבילי בזוגיות? מי אני כיום? מה ברצוני לשנות בזוגיות חדשה? היכן נחוץ לי לבצע תיקון בחיי ובתוכי? מה אני רוצה לעשות בחיי (להיות אם, אשת קריירה, לשנות עיסוק, ללמוד וכו')?, מה נחוץ לי כדי ליצור חיים מספקים, נכונים וטובים בעבורי?

אחר כך נחוץ להתחיל בשינוי הקשור לדימוי העצמי/הנשי (הגברי) שנפגע.  איך עושים זאת? -  בנוסף על האפשרות הברורה של עיבוד התהליכים באמצעות טיפול, עושים זאת גם על ידי פעולות פשוטות לעשייה עצמית: הקפתך את עצמך באנשים שדרך עיניהם את מרגישה הכי טוב עם עצמך. הם חושבים שאת נהדרת, נבונה, מוצלחת, מקסימה, מעניינת, נאה, חביבה, אשת-שיחה, אימא מסורה, חברה שניתן לסמוך עליה תמיד, עובדת חרוצה, הישגית וכו'. אנשים אלה הם למעשה "המראה" החדשה שלך. ובניגוד גמור למראה הבלתי נעימה שבעלך הציב בפנייך עם עזיבתו, בה השתקפת לעצמך דרך עיניו כמי שאינה "שווה", שאינה מספיק טובה עבורו, אינה מושכת, וכו' – אותם חברים, מכרים, מחזרים, וכל הסביבה בה תקיפי את עצמך – כל אלה יאמרו לך, בעצם קיומם, דברים אחרים לחלוטין. בעיניהם תשתקפי במיטבך! הם רשת התמיכה המוצלחת ביותר עבור שיקום תדמיתך בעיני עצמך ויצירת חיים חדשים.

בצעי שינויים פיזיים . כן, כן! יש לכך חשיבות רבה. כגון: פציחה בדיאטה, שינוי סגנון לבוש מזה שהיית רגילה בו, שינוי תסרוקת או תוספת צבע או גוונים בשיער, טיפוח קבוע, צבעוניות שונה וכיו"ב. שינוי חיצוני-פיזי ויציאה מהקופסה גם בתחום זה, משפיעים גם על הדימוי העצמי שלך ותפיסתך את עצמך וגם על האופן בו את חשה ומציגה את עצמך בפני העולם. וכך, תגובות הסביבה כלפייך משתנות גם הן. שילוב כל אלה גורם לך להתנהלות שונה ובוטחת ומוליכה מכאן לשינויים בכל מישורי חייך ולהתקרבותם של אנשים ובני זוג  פוטנציאליים.

בצעי שינוי בעיסוקייך או פתחי לך תחביבים. חשבי על הדברים שהם עבורך הכי "לא את" כפי שאת מכירה  את עצמך, עיסוקים שהיית מאד רוצה להתנסות בהם, חוויות מרגשות ושונות משהכרת עד רה -  ולכי על זה!

חשיבה שונה, התנסויות חדשות, התנהלות שונה – כל אלה בונים לך עולם חדש ושונה. תבררי ותבחני מה מכל אלה עובד בשבילך ומה מתאים לך - ואמצי זאת.תהליך של ניסוי וטעייה, תהייה והתנסות.

שני הרגלי חשיבה – יציאה מהקופסה של החשיבה המונוטונית והאוטומטית שהתרגלת אליה ומציאת פתרונות יצירתיים לעניינים שונים, כגון: לצורך יציאה מהבדידות- עלייך ליזום בילוי משותף עם חברים, להזמין לארוחה בביתך במועד ספציפי, אולי להקים קבוצת פעילות בביתך או בשכונתך (שיחה על כוס קפה ביום קבוע, חוג קריאה, אפייה, נגרות וכו').

מציאת מקורות קשר חדשים ושונים ליצירת חברויות – מקומות שונים ("מועדון", "אירוע משותף", מקום העבודה, וכו' – על כל אלה בהרחבה בספרי: יש חיים אחרי הגירושין) בהם תכירי גברים ונשים חדשים, חדשי קשרים וותיקים מהעבר, או צרי ידידויות עם אנשים שדומים לך ואתם חולקים צרכים דומים או תחומי עניין. הכי חשוב – עשי הכל להרחבת והעשרת הרשת החברתית שלך. רשת זו היא המקפצה העיקרית לשינוי בחייך! היא תסייע לך ליציאה מהבדידות, מהלבד, לקישורך לפעילויות חברתיות, להיותך חלק מ"קבוצת השווים", לקבלת תמיכה וקבלה וכו', ואף תהווה חולייה מסייעת למציאת בן-זוג פוטנציאלי.

בהצלחה!

כל הזכויות שמורות  למחברת ©    2009

  דר' דניה קידר מומחית ליחסים, זוגיות, גירושין, העצמה, רשתות חברתיות.

 

מחברת הספר :           יש חיים אחרי הגירושין

            ספר לעזרה עצמית    לנשים, גברים, בני-משפחה וחברים                      סיפורים, מידע, ייעוץ, וכלים להתמודדות

 

לכל המעונינים להתקשר עם ד"ר קידר להזמנת ספרים במחיר מוזל, הרצאות, סדנאות, ייעוץ אישי, הנחייה למטפלים -  ניתן לפנות באמצעות:

טל.: 0505364703   

מייל:daniak@zahav.net.il

אתר:   www.daniak.com            

 

ד"ר דניה קידר


עו"ס קלינית .                מומחית ליחסים, זוגיות, גירושין, רשתות חברתיות.


ניתן להזמין הרצאות, סדנאות, ייעוץ אישי, הנחייה למטפלים  ואת הספר: "יש חיים אחרי הגירושין" במחיר מוזל ישירות מהמחברת, באמצעות:


טלפון 050-5364703   מייל: daniak@zahav.net.il     אתר: www.daniak.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב