האם ניתן לבקש הקטנת גובה תשלום דמי המזונות?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

האם ניתן לבקש הקטנת גובה תשלום דמי המזונות? 

מאת    [ 02/05/2010 ]
מילים במאמר: 305   [ נצפה 2807 פעמים ]

 
 

שאלה:

"אני אב לשני ילדים וגרוש מזה כ- 10 שנים. לאחרונה, עקב קיצוצים משמעותיים במקום עבודתי משכורתי קטנה. בנוסף, גרושתי התמנתה לתפקיד בכיר בחברה בה היא עובדת. האם בנסיבות אלו אני יכול וזכאי לבקש הקטנת גובה המזונות"?

תשובה:

"חובתו של אב לזון את ילדיו הורחבה בפסיקת בתי המשפט ובתי הדין הרבניים וכן בתקנות עד לגיל 15. יחד עם זאת, וברוח השוויון, הכירה הפסיקה בעובדה כי במקרים מסוימים יש באפשרותן של חלק מהנשים, המגיעות לתפקידים בכירים ומשתכרות דיין, להשתתף במזונות הילדים. בית המשפט ישקול את השתתפותה של אם במזונות ילדיה כאשר הילד מעל גיל 15.

שאלת הקטנת מזונות ילדים תיבחן במקרה בו טוען האב כי התרחש שינוי מהותי וממשי בנסיבות חייו מאז נחתם הסכם הגירושין, והתנאים לאורם נקבע גובה המזונות המקוריים השתנו באופן ממשי. חשוב לציין, כי מאחר ומעצם טיבו הסכם הגירושין הינו הסכם צופה פני עתיד, לא יזדרז בית המשפט באופן מהיר לשנות ולהפחית את גובה המזונות הקבועים.

דרך המלך במקרה זה, היא לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה לשינוי גובה המזונות. בבואו לבחון את כושר פרנסתו של האב, בודק בית המשפט את כלל הכנסותיו הן ממקום עבודתו והן מנכסים בבעלותו או נכסים המצויים ברשותו. עד היום, לא הכירה הפסיקה בקיצוצים במקום העבודה כעילה להקטנת מזונות של אב, אולם ייתכן ובמידה והילדים מעל גיל 15, יוקטן גובה המזונות גם בשל משכורתה הגבוהה של האם ולא בגלל הקיצוצים במקום עבודת האב".    

עו"ד המתמחה בדיני מעמד אישי ומשפחה, נדל"ן וייעוץ משפטי מסחרי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב