פרשת רמון - זווית נוספת
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פרשת רמון - זווית נוספת 

מאת    [ 31/01/2007 ]
מילים במאמר: 265   [ נצפה 2089 פעמים ]

 
 
שורות אלה נכתבות הבקר, ביום 31.1.07 בשעה 10:00 טרם שהקריא בית המשפט הנכבד, את הכרעת הדין ולאחר שכבר כתב אותה.

מלבד ההיבט הפלילי שבפרשה, חייב הציבור לבחון את ההיבט המוסרי ואת ההיבט הציבורי של הנשיקה.

כל אדם ראוי שיסגל לעצמו אמות מידה ונורמות התנהגות ראויות. קל וחומר כאשר מדובר בנבחר ציבור וביתר שאת כאשר מדובר בשר בכיר.

ישאל עצמו כל אחד מאיתנו האם ראוי ששר בכיר ינשק חיילת צעירה, בלשכת ראש הממשלה, כאשר אין מדובר בבת זוגו, בחברתו לחיים ואפילו לא בשותפתו למפגש רומנטי.

בין אם הנשיקה הייתה בהסכמה ובין אם לאו, לעניות דעתי אין מדובר במעשה ראוי. מוטלת חובה על נבחר ציבור האמור להנהיג ולהוות דוגמה לשמירה על נורמות ראויות והיגיינה ציבורית, הגם שיש בין נבחרי הציבור שלנו, כאלה שאינם נוהגים כך. העובדה כי בין נבחרי הציבור ישנם כאלה שאינם מקפידים עם עצמם על שמירת כללי התנהגות נאותים ובהם אפילו כאלה שחשודים וכאלה שהורשעו בביצוע עבירות מין או בשחיתות, אין בה כדי לגרום לנו, לציבור להשלים עם התופעה. ההיפך הוא הנכון.

חובה על כולנו, למען חברה טובה וצודקת יותר להוקיע בכל דרך לגיטימית ובכל הזדמנות, מעשים בלתי ראויים של נבחרי הציבור, של מנהיגי המדינה.

ככל שנקדים וככל שנתמיד לעשות כן, יש סיכוי שנעשה צעד נוסף לטובת הנהגה ראויה יותר, טובה יותר.

כל אחד מאיתנו יכול להשפיע במחאה ובקלפי. יצביע כל אחד מאיתנו למלגה הראויה ביותר בעיניו. יחד עם זאת, ראוי שבין הגורמים שאנחנו מתחשבים בהם בבואנו לבחור את מנהיגינו, ניקח בחשבון גם את נורמות ההתנהגות שלהם.

החליט בית המשפט את אשר החליט, חובה עלינו להוקיע את חיים רמון על מעשהו ולקרוא לו לעזוב את המערכת הפוליטית לאלתר. די לנו במנהיגים הנוהגים בדרך קלוקלת.* הכותב הוא משפטן ושליח ציבור.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב