דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


פענוח מורחב של מסרים בטארוט בשיוך לאלמנטים, למזל האסטרולוגי ולנומרולוגיה. מאת בת שבע דור, מומחית להבנת האדם והחיים BATSHEVA DOR -PSYCHIC READING, TARO 

מאת    [ 16/04/2010 ]

מילים במאמר: 1209   [ נצפה 3239 פעמים ]

 

פענוח מורחב של מסרים בטארוט

בשיוך לאלמנטים, למזל האסטרולוגי ולנומרולוגיה

מאת: בת שבע דור

בתרבות המערבית קלפי הטארוט נתפסים לרוב ככלי לניבוי, אם כי בתקופה המודרנית חל שינוי מסוים בגישה אל הקלפים ורבים משתמשים בהם לא ככלי לחיזוי העתיד אלא רואים בהם כלי להסתכלות פנימה, להבנת מרכיבי האישיות, הפוטנציאל וכדומה בכך, בדרך להגשמה עצמית ולהתפתחות אישית ורוחנית. החפיסות העתיקות ביותר הקיימות כיום מקורן בצפון איטליה ותאריכן נקבע לתקופת אמצע המאה ה-15. אלה נקראו "קלפי הניצחונות", שכן את ציורם הזמינו האליטות בעת חגיגתם של מאורעות מיוחדים כגון ניצחונות, חתונות והריונות חשובים.

קיימות אינספור גרסאות למערכת קלפי הטארוט, כל אחת מציגה תמונות שונות על קלפיה, אשר נוצרות כל העת למטרות מחקר ולימוד, פרשנות אישית, שימושים מיסטיים, או כיצירות אמנות בפני עצמן. כיום, החפיסה הפופולרית ביותר לקלפי הטארוט הינה חפיסת ריידר-ווייט (Rider-Waite Tarot) (ויקיפדיה)

בכתבה זו אתייחס לקלפים הממוספרים במערכת המשנית, המכונה "הארקנה הקטנה" ("הסודות הקטנים"), והיא מזכירה מאוד את קלפי המשחק המודרניים. היא מונה 56 קלפים המחולקים לארבע סדרות של 14 קלפים, כל סדרה מורכבת מקלפים ממוספרים מאס (אחד) ועד עשר, וכן ארבעה "קלפי חצר":  נער, אביר, מלכה ומלך – לקלפי החצר אתייחס בכתבה נפרדת.

o        סדרת המטות, המקבילים לסדרת התלתן בקלפי המשחק

o        סדרת הגביעים, המקבילים לסדרת הלבבות

o        סדרת החרבות, המקבילים לסדרת העלים (פיק)

o        סדרת המטבעות, המקבילים לסדרת היהלומים

 

 משמעותם של הקלפים ודקויותיהם של המסרים המתקבלים מפרישת טארוט תורחב ותתבהר כאשר נשלב אותם בידע על 4 האלמנטים, אש, מים, אוויר, ואדמה + המזל האסטרולוגי + יסודות המספרים בנומרולוגיה - בשילוב בין השיטות, תתקבל  גם תובנה נהדרת לדרך חדשה של צפייה והבנה בעולם  ופיתוח הבנה חדשה של החיים.


4 האלמנטים - אדמה, אש, מים ואוויר והמזל האסטרולוגי

 
 חרבות – יסוד האוויר, מזל דלי, מייצג את הנפש, תקשורת, חשיבה, הבנה, לימודים. תפקידו העיקרי של האוויר הוא להבין, לקלוט ולהעביר מידע לאחרים. כאשר מופיעות,  חרבות בפריסה, המסר הוא בעיקר מחשבות, מילים, תקשורת, תסכול,קושי רב להחליט, משבר, שינוי, תפנית משמים שמטרתה היא להביא את האדם ליצור שינוי ולא להמשיך לבזבז אנרגיה ולהכרה במשמעות הגורל, שלא יחשוב האדם שהכל בידיו. בקבלת החלטות  שימו לב למשמעות כל החרבות הפונות כלפי מטה, הן מעידות על החלטה מתוך אילוץ, בגלל שמצב הנוכחי לא טוב לשואל, רק אס חרבות, המכוון למעלה מצביע על החלטה טובה מתוך מקום טוב והאמת בנשמה.

 . מילות מפתח: תקשורת. חשיבה. הבנה, לימודים

 


השרביטים/מטות - אלמנט האש, מזל טלה, מיוצג על ידי פעולה, יוזמה, יצירתיות, יצריות, סקס, אנוכית, שובבות, התלהבות, עניין, אגרסיביות, קבלת החלטות חיוביות, מהות. הפונקציה העיקרית היא פעולה לביטוי יצירתי של העצמי, צורך במימוש דברים חבויים, סוג של שבירת שיגרה, לא ללכת על קו אחד אלא לקפוץ לגובה. כאשר מופיעים שרביטים בפריסה הם מצביעים על עשייה, הפעלת האנרגיה, קריירה, עסקאות.

מילות מפתח: פעולה, יצירתיות, אנוכיות, שובבות, סקסי, אגרסיביות.

 

 


 מטבעות - אלמנט האדמה, מזל גדי. (הפנתגרם, כוכב מחומש מוקף בעיגול ככדור הארץ) הפך להיות סמל האדם והבחירה החפשית. המטבעות מייצגים את - כל הדברים החומריים, מעשיות, שמרנות, איטיות, הארקה, קרקוע, חיי העולם הזה. הפונקציה העיקרית היא חיבור לקראת אירועים מוחשיים, היחס בין האדם לאחרים, להתחייבויותיו לאחרים והתעסקותו במה שחושבים עליו. כאשר מטבעות מופיעות בפריסה, המסר הוא שהאדם מוטרד בעיקר עם "החיצוניות והכסף", אירועים, מסחר וסחורות. אס המטבעות (היחידי שבו הפנתגרם מוקף בשני עיגולים) הפך להיות סמל האדם המחובר לאינסוף, דע היכן אתה נימצא, התחלה חדשה, הכל בידיים שלך, סנכרון בין הנתיב האישי לאוניברסלי.

מילות מפתח: חומרניות, מעשיים, שמרנות, איטי, קרקוע

 


גביעים - אלמנט המים, מזל דגים.  מייצגים רגשות, אהבה, יחסים, רומנטיקה, ענייני משפחה, רוחניות, פנטזיה. הפונקציה העיקרית היא כלפי הרגשות, האדם "מרגיש" ולא "חושב". כאשר כאשר הגביעים מופיעים בפריסה המסר העיקרי הוא, מה לעשות במערכות יחסים, יצירתיות, פריון, יופי, רגשות. – יש גביעים ריקים, מלאים או מלאים במה שלא צריך. המשמעות היא, שהכלים מחכים שהשואל ימלאם בתוכן הנכון.

מילות מפתח: אהבה, יחסים, רוחניות ופנטזיה

 --------------------------------------------------------------------------------------

קלפים "חיוביים" או "שלילים"

 מטבעות וגביעים – ככל שעולים מ-1 עד 10 המסרים הולכים ומשתפרים.  10 מטבעות או גביעים טובים יותר מאס, אס הוא טוב אך 10 טוב יותר.

שרביטים – מתחיל חיובי, מגיע עד 6 ונופל. 10 שרביטים זה כבר גרוע.

חרבות – מתחיל מצויין, האס הוא הטוב ביותר וזה הולך נופל ומתדרדר עד 10 חרבות שזה גרוע.

 

 

טארוט בשיוך לנומרולוגיה  - יסוד המספרים 0-10:

 


0 – בפני עצמו או כאשר הוא מתווסף למספר אחר, בצד החיובי שלו - מוסיף חיוביות ומייצג שינוי חיובי, טרנספורמציה, אירוע אינטנסיבי. בשלילי - כפייתיות, קיצוניות, או נקמנות.  - לצידו של כל מספר אחר הוא מדגיש את תוכנו.

 
1 - מילות מפתח: (חיובי) התחל, דינמיקה, התלהבות, יצירתיות (שלילי) אגו, שתלטנות, אנוכית, סמכותי.


2 - מילות מפתח: (חיובי) מאזן, קולט, מסוגל להבין במהירות; פתוח לרעיונות חדשים; מוכן לקבל;  רגישות, אכפתיות (שלילי)  אחיזה תלותית,שינויים במצבי רוח, מתרגז בקלות

 
3 -: מילות מפתח: (חיובי) התרחבות, נסיעות, אופטימיות (שלילי) סיכוני עסקים, טיפשות, פסימיות.


4 -: מילות מפתח: (חיובי) יציבות, עבודה קשה, מהימן, ממציא (שלילי) קבוע, תובעני, סמכות אגרסיבית

 
5 - מילות מפתח: (חיובי) ציבורי, אנליטי, מגוון, רב צדדי, רב תחומי (שלילי) עצבנות, ביקורתיות, רכלנות,  חוסר איזון, שטחיות,"תופס מרובה לא תופס", לא נאמן.

 
6 - מילות מפתח: (חיובי) איזון, יופי, הרמוניה, אומנות, טיפוח, בית, משפחה, אהבה (שלילי) שיפוטיות, רדידות, קנאה, לוחמנות מכוערת, מחפש הרמוניה באחר במקום בתוכו, חוסר איזון, הזנחה, רישול.


7 - מילות מפתח: (חיובי) פנטזיה, חלומות, מדיום, אמנותי, (שלילי) תעתוע, הולכת שולל, פנטזיה, בלתי ברור, קורבן, מתבדל, לא נגיש, מלנכולי.


8 - מילות מפתח: (חיובי) מבנה חזק, גילוי, איתור, חשיפה, שאפתנות, דיסטנטיות, הבחנה בין טוב ורע (שלילי) פחד, יתר זהירות, כובל, מגביל, חמור סבר, קשה.

9 - מילות מפתח: (חיובי) חוכמה, ניסיון, אסרטיבית, אוניברסליות, חציית גבולות, נסיעות (שלילי) ניצול, אגרסיבית, הפכפך, תאונות


10 - מילות מפתח: (חיובי) סוף מחזור, סיום, פותח, תהפוכות,כריזמטיות, חוזק, אינטואיציה,טרספורמציה (שלילי) קיצוניות, ביטחון מופרז, ניצול לרעה של כוח.


 צרפו את הכל ביחד, הקלפים ,האלמנטים, המזל האסטרולוגי, בשילוב עם הספרות שמרכיבות את מספר וקבלו את משמעות המסרים.  

אין כתבה זו מתיימרת להעביר את כל ידע פענוח המסרים בטארוט, אך היא בהחלט נותנת כלי טוב, למתחיל. יחד עם שינון האינפורמציה חשוב לפתח את האינטואיציה בפענוח וליישם אל התכנים את האינפורמציה המתקבלת בתקשור, מן העין השלישית.

בת שבע דור

 

בת שבע דור - קו חם לייעוץ טלפוני 

 מאמנת אישית-לפרט, לזוגיות, למשפחה ולעסקים, יועצת טראנספרסונלית,הילרית,פותרת חלומות  מאבחנת הוליסטית בכף יד, בתקשור עם התת מודע, בנומרולגיה, בתדרים ובטארוט.

מרצה ומנחה סדנאות (בעברית ובאנגלית)במגוון נושאים, בכנסים, פסטיבלים,ארגונים,משרדי ממשלה וקבוצות פרטיות,ארועים ומסיבות פרטיות,העצמת נשים,מנהיגות מעצימה

מפעילת המרכז הישראלי לסדנאות,יועצת בקו המומחים, חברת לשכת המאמנים בישראל

 

BATSHEVA – TRANSPERSONAL COUNSELING,

LIFE COACHING, HOLISTIC DIAGNOSIS, PSYCHIC

 READING, DREAM INTERPETETION, SPIRITUAL

 HEALING, SELF DEVELOPMENT WORKSHOPS,

LECTURES AND PRIVATE EVENTS.

 

 

בת שבע דור - קו חם לייעוץ טלפוני 0525435511


http://www.mysticis5r.info/


 href="mailto:batsheva@bat-sheva.combatsheva@bat-sheva.com">">batsheva@bat-sheva.com


www.jerusalemdate.com


מאמנת אישית-לפרט, לזוגיות, למשפחה ולעסקים, יועצת טראנספרסונלית,הילרית,פותרת חלומות  מאבחנת הוליסטית בכף יד, בתקשור עם התת מודע, בנומרולגיה, בתדרים ובטארוט.


מרצה ומנחה סדנאות (בעברית ובאנגלית)במגוון נושאים, בכנסים, פסטיבלים,ארגונים,משרדי ממשלה וקבוצות פרטיות,ארועים ומסיבות פרטיות,העצמת נשים,מנהיגות מעצימה


מפעילת המרכז הישראלי לסדנאות,יועצת בקו המומחים, חברת לשכת המאמנים בישראל


 


BATSHEVA – TRANSPERSONAL COUNSELING,


LIFE COACHING, HOLISTIC DIAGNOSIS, PSYCHIC


 READING, DREAM INTERPETETION, SPIRITUAL


 HEALING, SELF DEVELOPMENT WORKSHOPS,


LECTURES AND PRIVATE EVENTS.


 


PHONE & SKYPE COUNSELLING


bat.sheva.lidor.daffan


 


 


 
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב