בורסה ארהב - הרץ המהיר ביותר
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בורסה ארהב - הרץ המהיר ביותר 

מאת    [ 10/04/2010 ]
מילים במאמר: 1056   [ נצפה 1758 פעמים ]

 
 

                             

 

העשור הקודם בשווקים היה עשור של מפנה בכלכלות העולם. בעשור הקודם נזרעו הזרעים לקשרים כלכליים בין לאומיים אשר מהווים את הכלכלה הגלובלית העולמית הנוכחית.

בעשור הקודם היתה התאמה מוחלטת בין הכלכלות ושוקי ההון ובמיוחד במשבר האחרון ב- 2008 אשר הוכיח עד כמה כלכלות העולם מחוברות אחת לשנייה. הכלכלות המאוחדות, הטכנולוגיה והאינטרנט גרמו לשוקי ההון להיות קשורים אחד לאחר ברזולוציה הגבוהה ביותר.

המגמות בשוק ההון בנויות ממומנטום הנשמר בזכות חידוש המונמטום ובכל פעם משוק הון אחר בעולם, בדומה למירוץ שליחים. השבוע ארה"ב גילתה חוסן והובילה את מדדים בעולם לעוד עליות בשוקי ההון.

 

 

ניתוח מאקרו כלכלה

נתוני המאקרו מהשבועות האחרונים ממשיכים להצביע על העתיד הקרוב שבו תחול התאוששות נוספת אך איטית. האיטיות גורמת לריבית לשאוף לשער מינימלי בתלות ובזכות האינפלציה הנמוכה.

שוק הנדל"ן האמריקאי מדשדש ומדיי פעם יש ניצנים של התאוששות. שוק הנדלן יתאושש זה רק עניין של זמן, השאלה היא מתי.

בשבוע הבא יפורסמו שלל נתונים, נתוני סחר, אינפלציה, מכירות קמעונאות, נדל"ן ועוד.

צפי לשבוע מאוד תנודתי.

 

ניתוח שוק המניות

שוק המניות האמריקאי מוביל את המגמה העולמית. ביום חמישי המדדים נפתחו בירידות והמגמה התהפכה בארה"ב ומשכה ביום שישי את אירופה לעליות. הבורסה בארה"ב מראה חוסן מול האירועים הגלובליים וזה נורמלי לחלוטין. מדד S&P  500 משלים יעד עוד מההיפוך בחודש פברואר – 1200 נקודות. המדד נסגר ביום שישי בשער של 1194 נקודות והצפי הוא להשלמת היעד במלואו. המדד  נבלם במהלך השבועיים האחרונים באזור ה-  1175 נקודות ופריצה בשבוע שעבר אפשרה את חידוש המומנטום לעבר 1200 נקודות. מעל 1200 נקודות, היעד הוא 1300 נקודות.

בחודשיים האחרונים המדד עלה כ- 100 נקודות ללא תיקון טכני במגמה המינורית והסיכוי לתיקון של כמה אחוזים עולה וסביר שיקרה באזור 1200 – 1210 נקודות. המתנדים הטכנים שמודדים מומנטום מצביעים שהמגמה העולה עדיין חזקה. למרות זאת כדאי לנקוט בזהירות בעיקר באזור 1200 נקודות במדד S&P 500.

 ראה נספח

 

ניתוח שוק האג"ח

שוק האג"ח ירד בחדות כאשר הפד העלה את הריבית הבין בנקאית כרמז להעלאות ריבית בעתיד.

העליות ריבית יתרחשו בעתיד אך הריבית הבין בנקאית עלתה מכוון שהמצב של הבנקים משתפר במהירות בעקבות הריבית הנמוכה בכלכלה. רווחי הבנקים מאותתים לנגיד כי הריבית הבין בנקאית צריכה לחזור לרמה נורמאלית. שוק האג"ח מאוד רגיש לשינויי ריבית ובגלל הריבית האפסית.

ההגדרה של שוק האג"ח היא המשך דשדוש.

בשוק האג"ח הקצר התשואה עלתה אך עדיין נמצאת באזור ידידותי לשוק המניות.

 

ניתוח שוק החוזים עתידיים והמט"ח

בשוק החוזים העתידיים המגמה שלילית. חוזה נאסד"ק 100 לחודש יוני נטראלי.

בשוק האופציות תחול פקיעה בסוף השבוע כאשר כותבי הקולים באזור 1200 נקודות יתחילו ל"עבוד" אם המדד ימשיך לעלות. 1200 נקודות זה יעד לשבוע הקרוב. אולם נתוני המאקרו הרבים מסוגלים לגרום לשורט סקוויז בין כותבי הקולים ואז המדד יעלה ל- 1210 נקודות או יותר.

הסטיות בשוק אופציות ממשיכות לרדת תוך כדי ירידה מתמשכת בסטיות התקן של המדדים אשר מגיעה לשיעור אחד ספרתי! הסטיות בשוק האופציות עדיין גבוהות עובדה אשר מצביעה על המשך עליות בשוק המניות אך עליות מוגבלות בתנועה המוחלטת.

 

 

ביום שישי היורו התהפך במהירות בעקבות נתונים מאירופה, הדולר נחלש מעט ויתכן שהדולר נכנס לתיקון טכני ובתלות בנתוני מהמאקרו אשר יפורסמו. נתונים חזקים מסוגלים לחזק את הדולר מול המטבעות ולחזק את שוק המניות.

הין נחלש משמעותית השבוע מול הדולר ומצביע על עליות בשווקים הפיננסים.

 

הנפט עשה כאב ראש לסוחרים עם פריצה מדומה של 86$. מחיר הנפט הוא הברומטר של הכלכלות והמשך העליות בשווקים תלויות במחיר הנפט התלוי בתוצאות נתוני המאקרו השבוע. בינתיים הנפט ממשיך בדשדוש ותחילת ירידות משמעותה – שורט על הנפט.

הזהב עלה יפה השבוע ובדרך לשיא כל הזמנים – 1225$. הזהב התחיל לעלות בעקבות נתוני התעסוקה החיוביים ולאחר מכן בזכות נתוני הנדל"ן אשר הפתיעו לטובה. הזהב מתחיל להרגיש את האינפלציה בכלכלת ארה"ב.

 

סיכום

שוק המניות מראה חוסן מפני האירועים באירופה והמונטום צפוי להימשך.

העליות בשוק המניות מוגבלות בגלל הפקיעה בסוף השבוע. העליות בשוק המנית צפויות להסתיים ב- 1200 ועד 1210 נקודות ב- SPX.

מתחילה עונת הדוחות, אלקואה (מחזיק)  תפרסם דוח ראשונה ביום שני בסיום המסחר.

הדוחות הם פתח לתיקון בשוק המניות או להמשך תנועה עולה.

 

!Trade Safe - תוכנית אימון אישית להכשרת סוחרים בניירות ערך. מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר. בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך. לפרטים נוספים: 2199742 - 054 בברכה אייל כרמי מאות הצטרפו, הצטרף/י בחינם ללא פרסומות לקבלת מידע מקצועי על שוק ההון העולמי: לינק:  http://marketingpro.howmlmwork.net/onlinemarketing/tradesafe/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב