פירוק חברה לא פעילה - פירוק מרצון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פירוק חברה לא פעילה - פירוק מרצון 

מאת    [ 06/04/2010 ]
מילים במאמר: 702   [ נצפה 6051 פעמים ]

 
 

חברות רבות אשר אינן פעילות ואשר אין הצדקה כלכלית לקיומן, רשומות כיום במרשמי רשם החברות. חברות אלו צוברות חובות אגרה שנתית לרשם החברות (1,386 ש"ח לשנה), חובות אשר נושאים קנסות ותוספות הפרשי הצמדה וריבית. בנוסף, חובות מצטברים אלו, עלולים לגרום לכך כי בעלי המניות ו/או דירקטורים הרשומים בחברה, יקבלו דרישות לתשלום חובות החברה בתוספת קנס אישי (עיצום כספי כקבוע בחוק אשר סכומו כיום הוא קרוב ל 7,000 ש"ח). יתרה מכך, בתיקון המוצע לחוק החברות, מופיעות סנקציות קשות אף יותר, המכוונות כנגד בעלי שליטה אשר לא משלמים את חובות האגרה לרשם החברות.

לכן, אנו ממליצים לפרק כל חברה אשר אין בה כל פעילות והמטרה אשר לשמה היא נרשמה אינה רלבנטית יותר.

בעבר (עד לשנת 2000 עת נכנס חוק החברות, התשנ"ט  - 1999, לתוקף) הייתה בידי רשם החברות הסמכות למחוק חברות לא פעילות לאחר 5 שנים בהן לא שילמו אגרה שנתית. בעלי מניות ודירקטורים בחברות לא פעילות רבות, סבורים בטעות, כי אין להם צורך לפרק את החברה הלא פעילה וכי הם יכולים להמשיך ולהתעלם מחובות האגרה השנתית אשר נצברים לחברה.

לעניין זה, אין טעות גדולה - וגם יקרה - מזו.

ע"פ חוק החברות, ניתן לפרק חברה אך ורק באחת מן הדרכים הבאות: בידי בית משפט, מרצון ו/או בפיקוח בית משפט.

הדרך המומלצת ביותר לפירוק חברה שאיננה פעילה והיא עונה לקריטריונים, הינה פירוק מרצון.

ריכזנו כאן את עיקרי הדברים הנוגעים לפירוק מרצון של חברות לא פעילות.

עקרונית, אין חובה למנות עו"ד כמפרק חברה לא פעילה אלא ניתן לפנות לעו"ד לשם אימות התצהירים הנדרשים להליך הפירוק.

יחד עם זאת, מומלץ – אף על ידי רשם החברות – להעזר בעו"ד לשם טיפול והשלמה נכונה של הליך פירוק חברה מרצון, שכן התהליך בעיקרו בירוקרטי-פקידותי, גוזל זמן, סבלנות והרבה כאב ראש.

מה מומלץ לבעלי חברות לא פעילות?

פירוק חברה שאינה פעילה, ביטול חובות עבר וקנסות וחסכון בעלויות אגרה שנתית! אין שום סיבה להמתין עד אשר רשויות הגבייה יתדפקו על דלתכם בדרישה לתשלום חובות עבר וקנסות. בנוסף, לאחר תום הליך הפירוק, ניתן לקבל אישור בכתב מרשם החברות, כי החברה אינה נדרשת לשלם חובות אגרה לרשם.

מהם המסמכים הנדרשים על מנת לפרק חברה לא פעילה, כך שהיא אכן תמחק מרישומי רשם החברות ותפסיק לצבור חובות וקנסות?

כל מסמכי החברה אשר ברשותכם (תעודת התאגדות, תעודת שינוי שם באם שונה שמה של החברה, תקנון, מסמכים מרשויות המס);

צילום ת.ז. של כל בעלי המניות והדירקטורים;

אישורי רשויות המס בעניין סגירת תיקי מע"מ ומס הכנסה;

כתובת עדכנית למשלוח דואר;

כמה זמן אורך התהליך?

עקרונית, בין שישה חודשים לשנה, מיום קבלת אישור רשם החברות, כי החברה רשאית להתחיל בהליך הפירוק. התקדמות התהליך תלויה כמובן במורכבות הפירוק ובקצב קליטת הנתונים ע"י רשם החברות.

מהן העלויות הכרוכות בתהליך?

עלות פרסום מודעות בילקוט הפרסומים ברשומות כנדרש ע"פ החוק - 124 ש"ח למודעה X 2 מודעות = 248 ש"ח;

עלויות הפקת תדפיס מרישומי רשם החברות, משלוח דואר רשום וכו' הכרוכים בפירוק מוערכים בכ 200 ש"ח נוספים;

שכר טרחת עוה"ד המטפל משתנה בין עו"ד אחד למשנהו.

עד עכשיו, הסברתי מהו הליך פירוק חברה לא פעילה או פירוק חברה ללא פעילות. מן המאמר עלול להתקבל הרושם, כי חייבים להעזר בשירותיו של עורך דין בכדי לפרק בהצלחה חברה לא פעילה. אז זהו, שלא!

הבעיה בפירוק חברה לא פעילה, היא הבנת התהליך והקפדה על ביצועו נכון. בנוסף, יש צורך בטפסים, נוסחי פרסום והכי חשוב, דוגמאות המראות כיצד יש לכתוב כל מסמך.

נשמע מסובך? ממש לא. בכדי לסייע לאלו מכם אשר רוצים לפרק לבדם חברה לא פעילה אשר קשורה אליהם, או לצורך העניין חברות של לקוחות וכו', הכנתי מדריך אלקטרוני המלווה אתכם שלב אחר שלב, למן ההתחלה ועד לסיום הפירוק בהצלחה.

המדריך כולל את כל הטפסים הדרושים להליך. הטפסים ניתנים למילוי אוטומטי ע"י המשתמש וכל שעליו לעשות הוא להוסיף את שם החברה, מספרה, להדפיס את הטופס ולשלוח לרשם החברות, למשל.

לכל טופס, ישנה דוגמא אמיתית, אשר שימשה בהצלחה בהליך של פירוק חברה מרצון. המדריך כולל טבלאות מעקב והסברים מפורטים, כיצד יש לבצע כל דבר.

המדריך מסביר כיצד גם ניתן לבטל בסוף הליך הפירוק, את חובות החברה לרשם החברות, אשר נצברו בגין חובות אגרת חברות שנתית אשר לא שולמה ע"י החברה.

לאור מאמצי האכיפה והגבייה המוגברים של רשם החברות, מומלץ בחום להתחיל לפעול לפירוק החברה הלא פעילה שלכם או של חבריכם, עוד היום. לאתר המדריך הקליקו כאן: http://www.dortome.com/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=2120709

לפרטים נוספים לעניין פירוק חברה לא פעילה, הקליקו כאן

עו"ד ארז אלמוג הינו מייסד ושותף בכיר במשרד עורכי הדין אלמוג, ליפר, נגר, אשר נוסד במקור בשנת 1999. המשרד עוסק בתחומי המשפט המסחרי ודיני התאגידים בארץ ובחו"ל, נדל"ן, ליטיגציה ועוד. בנוסף, עו"ד אלמוג עוסק בהקמת חברות בארץ ובחו"ל ובתכנון המבנים התאגידיים הנדרשים לשם ניהול פעילות עסקית בחו"ל. על מנת ללמוד אודות המשרד, הכנסו לאתר האינטרנט שלנו בכתובת: http://www.almog-law.com>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב