ביטוח סיעודי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח סיעודי 

מאת    [ 28/02/2010 ]
מילים במאמר: 468   [ נצפה 1826 פעמים ]

 
 

ביטוח בריאות ממלכתי הנובע מכח חוק הבריאות משנת 1995, מקנה לכל אזרח שירותי בריאות בסיסיים מהמדינה, אשר ניתנים על ידי קופות החולים, בתי חולים ועוד. כאשר מדובר בביטוח סיעודי, לרוב, חובת הטיפול בנזקק סיעודי חלה על משפחתו של המטופל.

ביטוח לאומי מעניק תמיכה מסוימת בהתאם לקריטריונים עליהם עונה הנזקק- חוק סיעוד, אך משום שטיפול סיעודי בין אם על ידי מטפל פרטי ובין אם במוסד סיעודי מתאים עולה לא מעט כסף, הסיוע המוגבל אשר ניתן על ידי ביטוח הלאומי בדרך כלל לא מספיק ואז המשפחה של הנזקק נאלצת להשלים את הטיפול בעצמה.

מטרתו של ביטוח סיעודי היא לממן את עלות הטיפול הסיעודי בבן משפחה ולמנוע עול כבד על המשפחה.

ניתן לרכוש ביטוח סיעודי באמצעות קופת חולים או מחברת ביטוח.

מתעניינים ברכישת ביטוח סיעודי? מה כדאי לדעת?

כאשר אדם מבקש לרכוש ביטוח סיעודי פרטי הוא מתבקש לספק לחברת הביטוח מידע על עברו הבריאותי בכל הנוגע למחלות מהן הוא סובל, מחלות תורשתיות במשפחה, שימוש קבוע בתרופות, ניתוחים ואשפוזים קודמים וכדומה. מרבית חברות הביטוח מבקשות גם חתימה על טופס ויתור סודיות המעניק להן גישה אל תיקו הרפואי של המבוטח בטרם יאשרו לו את פוליסת הביטוח. חברת ביטוח פרטית שומרת לעצמה את הזכות לסרב לכל אדם ולהחליט לא להחתימו על פוליסת ביטוח.

במידה ואדם סובל מבריאות לקויה יחסית, חברת הביטוח יכולה להחליט לא לבטח אותו או לגבות ממנו תשלום חודשי גבוה מהרגיל. במידה ומסיבה מסוימת אדם לא מסוגל יותר להמשיך בתשלומים החודשיים לחברת הביטוח, ברוב המקרים הוא עדין יהיה זכאי לתשלום מחברת הביטוח לסיוע סיעודי בהתאם לתקופה בה כן שילם את כספי הביטוח.

ישנם מקרים חריגים המאפשרים לחברת הביטוח לא לשלם למבוטח שחתם על פוליסת ביטוח. בדרך כלל מדובר במקרים בהם מצבו הסיעודי של אדם נגרם עקב מחלה שהייתה ידועה וקיימת כבר בזמן החתימה על פוליסת הביטוח, או במקרים של ניסיון התאבדות ופגיעה עצמית כמו שימוש בסמים. חשוב להבין כי ישנה תקופת המתנה בין הרגע בו אדם נזקק לסיוע סיעודי בעקבות מחלה או תאונה פתאומית לזמן בו הוא יקבל את הסיוע. אצל מרבית חברות הביטוח תאלצו להמתין מספר חודשים לקבלת הסיוע, כאשר בתקופה זו תאלצו לממן את הטיפול הסיעודי מכיסכם.

לכל חברת ביטוח ישנה תקופת אכשרה שזו התקופה שמתחילה החל מהרגע בו אדם חתם על פוליסת הביטוח לרגע בו הפוליסה נכנסת לתוקף. חשוב לבדוק עם כל חברת ביטוח שבוחרים מהי תקופת האכשרה, כאשר בדרך כלל מדובר בכמה חודשים. אצל מרבית חברות הביטוח, אדם אשר עבר תאונה או חלה בזמן תקופת האכשרה ונזקק לסיוע סיעודי לא יקבל אותו והביטוח יבוטל.

חברת הביטוח בעצם מעניקה סיוע כספי כאשר המשפחה והמבוטח משתמשים בכסף על מנת לממן טיפול סיעודי של מטפל, עובד זר או במוסד. במקרים מסויימים ישנן חברות ביטוח שידרשו העברה של קבלות על ההוצאות לפני שיעבירו את כספי הביטוח.  במידה ואדם חתם על פוליסת ביטוח לתקופת זמן מוגבלת ונזקק לסיוע סיעודי לאחר תום התקופה, הוא אינו זכאי לכספי הביטוח, גם אם לא ניצל אותם בזמן שהיה מבוטח.

 

כל המידע על שירותי בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוחים. בשיתוף מילה טובה - תוכן באינטרנט


.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב