היכן האיכפתיות?
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

היכן האיכפתיות? 

מאת    [ 21/02/2010 ]
מילים במאמר: 922   [ נצפה 1715 פעמים ]

 
 

ד"ר יחיאל שרמן 

ימים של עצב ובכי, ימים קשים חולפים על  עם ישראל על תושבי המדינה שלנו כאן בארצנו, ימים הגורמים לי חשיבה מעמיקה על האנשים- המנהיגים, על קובעי הדרך, על המובילים בתחומים רבים ומגוונים. היכן הם? מדוע אינם מגיבים,אינם פועלים?חוסר איכפתיות מחרידה? על אנשי התקשורת, העיתונאים עליהם אין לי טענות, באשר מעולם לא האמנתי בהם,הם לא מבקשים טובת המדינה, עיתונאים אלו מחפשים רק ואך ורק סקופים, קידומה ואיכותה של מדינתנו אינה בגדר עניין להם. בהיותי מפקח שנים רבות ,נמנעתי להתראיין בגלל אותם סיבות.

עתונאי שהיום הינו בכיר איתר הפלאפון וצילצל אלי. אף כי ידע שאיני מתראיין, לאחר דיון ביננו הצעתי לו כי אסכים  בתנאי אחד-שהוא העתונאי יאזין לעשייתי החינוכית הערכית החברתית בו אני אוכיח לו כי מחוזי מגיע להישגים הטובים בארץ וכן אבהיר לו הכלים והדרכים בהם אני משתמש כדי להיות הטוב ביותר, היינו שיכתוב כתבה חיובית אמיתית כמובן,או אז אהיה מוכן להתראיין לכל אורך הדרך...העיתונאי שהוא כיום מאוד בכיר אמר תודה וניתק השיחה.

אך היכן טובי העם הנחשבים כטובים או שמא גם הם... עם ישראל הנחשב מאז ומתמיד , מאז ימי קדם העם החכם ובעולם 22% ממקבלי פרס נובל יהודים למרות היותנו 0.2% מאוכלוסיית העולם, "ארון הספרים היהודים" עשיר ומגוון ואיכותי יותר מכל אומה אחרת,החכמה,הבינה והדעת של העם היהודי, מודגש היטב בספרו של ד"ר ערן כץ "סוד העם היהודי" הספר מתורגם בשנה האחרונה לסינית יפנית וקוריאנית, יש להם למיליארדי התושבים תזמן ללמוד מהות העם היהודי,ללמוד את הכליים בהם השתמשו היהודים מאז ומתמיד כדי להגביה עוף להצליח ולהצטיין,להיות הכי טובים.

ארבעה תחומים- מוקדים קיימים בתקופתנו אשר טיפוחם וטיפול מאסיבי  בהם ימשיך את ההיסטוריה של העם היהודי החכם.

1)לימוד תורה,אמונה וערכים, שאיפיינו את עמנו מאז ומתמיד.

2)חינוך ילדים מקטנותם ועד לבגרותם

3)איכות אקדמית,וטיפוח המצוינות

4)שמירה על הטובים כאן בארצנו,בארץ שלנו  בארץ ישראל.שהרי אחוז גבוה מהם בורח מארץ ישראל. 

לפי מהלך העניינים בחודש האחרון וכמו בשנים האחרונות,נראה לי שכל העוסקים בפוליטיקה כולם כולם כולם מפגינים חוסר איכפתיות בתחומים דלעיל.מדוע אין קולם נשמע בתחומים החשובים והעקרוניים ביותר הייתי מצפה לפחות מ100 חברי כנסת שיקימו מאהל בכניסה לעיר הבירה ירושלים יפגינו יצומו ויצעקו...

שהרי ישנם גם חברי כנסת המביעים דעות "כאילו איכפתיים" כמפקח הכרתי בזמנו בעיר יבנה את מאיר שיטרית כ-ראש העיר, מדוע קולו נדם מדוע אינו צורח על מצב נוראי זה?

איננו מצפה משר האוצר ולא משרת החינוך ואף לא מראש הממשלה התייחסות, אין להם השכלה חכמה ותבונה כדי להבין את העוצמה המצויה בידם.הייתכן שהעשיר אינו מבין את חסרי האמצעים? הייתכן שהם אטומים לצרכי העם היהודי ?האם אינם מבינים שהעיקר הוא החינוך לדורי דורת, שיש להדגיש את פיתוח המצויינים, שיש להשאיר את המעולים כאן בארצנו, ליצור להם כר נרחב של מוטיבציה כדי להיות בישראל. 

  

לפני כעשר שנים ביקרתי בעמק הסיליקון בקליפורניה אף השתתפתי בבר מצוה של יורד מהארץ.עשרות ואולי יותר דיברו עברית צחה, המה כבר אז הכי הכי מצויינים שנעלמו לנו למקום שהעם האמריקאי אוסף אותם את המצויינים.

כיצד ממשלות ששלטו במדינה,נתנו לקצץ במערכת החינוך במשך העשור האחרון ב-6 מיליארד שקל.

קראתי בעיתון על הסופר גרוסמן שסירב ללחוץ ידו של ראש הממשלה,מדוע הוא וכל הסופרים האחרים אינם מצטרפים להפגנות באהל המחאה שהם יקימו כמובן?היכן עמוס עוז,א.ב יהושע חיים באר מאיר שלו,ואחרים, הייתכן שהאיכפתיות והחשוב ביותר נמוגה מהם?

מדוע אנשי עסקים, אינם בין המפגינים, הייתי מצפה להצטרפותם של רבים מהמובילים בישראל, להצטרף לאוהל המחאה.מדוע כל...כל ראשי הערים שותקים? המה עוסקים בחינוך, מה הדממה?

הכעס הגדול שלי הוא כלפי ההורים,100 אלף הורים ליד אוהל המחאה היה פותר כל הבעיות בכל תחומי החינוך והמצויינות.המפתחות בידי ההורים .

אני קורא לכל מאות אלפי התלמידים והסטודנטים,צאו נא לאוהל המחאה.

ממליץ לכל היזמים היצירתיים והחכמים, מצאו נא הכלים והדרכים כדי שהחינוך יעמוד בראש היעדים,להציב את פיתוח הנוער להיות הטובים ביותר בארץ ובעולם כפי שהיה מאות ואלפי שנים תמיד היינו בראש הפסגה.

ראו פיתוח ה"מצוינות" יעד עיקרי לטיפוחם של הצעירים,עשו כל מאמץ אינטלקטואלי וכספי כדי שהמצוינים האלו לא יברחו מארצנו לארצות תבל.

קראתי דבריו של העיתונאי המביע טענותיו על כי עדות המזרח לא נכחו בהפגנות ההמונים לזכרו של רבין מדוע עיתונאי זה אינו צועק ואינו טוען כמו מאה אלף המפגינים "האשכנזים" שיפגינו גם על מצבו הנוראי והעלוב בשדה החינוך והאמונה, על הפגנה בעד היהדות והאמונה בתורתנו ובארצנו שלנו.

ההפגנה כדי שהטובים והמצוינים יישארו בארץ ולא ייעלמו לחו"ל. הפגנה למען פיתוח האיכות בחינוך בארצנו שלנו כאן,בכל שלבי החינוך.שהרי גם באקדמיה אין לומדים כחודש, עד מתי ?

הייתכן שחלק מהמפגינים למען רבין. ילדיהם שלהם נמצאים בחול? האם אין הם חשים בכך בכישלונם האישי - הייתכן למשל שאין כמעט דתיים מבין עשרות אלפים שנעלמו לנו לחו"ל?

אני חייב לציין כי בהיותי מפקח משרד החינוך ביקרתי בארצות שונות בתחומי החינוך,  בכל הארצות משכורת המורים גבוהות ,המורים זקופי קומה – עובדים בתנאים מצוינים ,כן פגשתי עשרות מרצים מהאוניברסיטאות, כולם בעלי אמצעים מבחינה כספית, לא מתמוטטות הרגליים למצוא "משהו נוסף" שעות נוספות כדי לחיות כדבעי. כאשר אפשר לחיות מהמשכורת הרי ניתן להקצות זמן לחשיבה יצירתית ונהדרת.

מדוע כל מנהיגי העם אינם שמים את החינוך בראש מעיניהם,

פגשתי אלפי מורים ומנהלים במהלך שנים רבות ואף עתה באקדמיה יש לנו מפקחים מורים ומנהלים מצוינים העושים מלאכתם החינוכית הרוחנית והחברתית בנאמנות ובאיכות מעולה, למרות תנאי השכר המבישים

. מדוע...  מדוע... מדוע שכירים בחברת החשמל ובכל תחומי ומעגלי התעשייה מקבלים פי 3 או פי 6 ממורים ומנהלים העושים את המשימה החשובה ביותר? מדוע אין כאן בארצנו הערכה דווקא למשכילים ולחכמים? כואב לי הלב לראות שגם באקדמיה רבים בוחרים ללמוד מקצועות שיכניסו להם כסף רב בעמלם .

היכן... היכן... העידוד הנחישות והמוטיבציה של הנוער שלנו לעסוק בהוראה? בחינוך? כן התמורה חייבת להשתנות, חובה עלינו על כל אדם בארצנו לחשוב כל היום מה עשיתי למען החינוך האיכותי של עם ישראל.

 

- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב