אסטרולוגיה על פי היהדות והקבלה לבני מזל דגים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אסטרולוגיה על פי היהדות והקבלה לבני מזל דגים 

מאת    [ 14/02/2010 ]
מילים במאמר: 460   [ נצפה 5984 פעמים ]

 
 

מובא בספר היצירה (מיוחס לאברהם אבינו): "המליך אות ק' בשחוק (=שמחה)... וצר בהם דגים בעולם ו[חודש] אדר בשנה...".

מזל דגים מסמל את השפע. הדגים חיים במעמקי הים, מוסתרים מעיני הבריות ונהנים שם מריבוי עצום. בדומה לכך, בני מזל דגים מוגנים מפני 'עין הרע' וזוכים לשפע מבורך.

הדגים מצויים במים ולפי הקבלה המים מציינים 'חסדים', ואכן בני מזל דגים הינם טובי לב ונדיבים יותר מכל המזלות, מקריבים הרבה למען אחרים עד כדי התעלמות מצרכיהם האישיים. תכונה זאת מחבבות אותם על הזולת, אך עם זאת עליהם להיזהר לא לתת לאחרים לנצל אותם.

מזל דגים הינו המזל היחיד הכפול, צורת המזל היא שני דגים העומדים בכיוונים הפוכים זה מזה. כך ילידי מזל דגים הם בעלי אישיות כפולה בלתי רגילה, הם נמשכים לכאן ולכאן. עקב תכונה זו הם מצוינים בעבודה עם הציבור (מורים, עו"ס וכדומה), שכן הם מסוגלים לנתב את עצמם לכל אחד ואחד כפי תכונותיו וצרכיו.

השהות ליד בני מזל דגים דומה לתחושת השהות ליד חוף הים: לפעמים המים צלולים, בהירים ושקטים, לפעמים סוערים ובעלי גלים גבוהים, ולפעמים עכורים וסוחפים. מצבי הרוח הדגיים שונים ומשתנים, אבל כמעט תמיד אפשר למצוא אצלם עצב נסתר, עגמומיות מסויימת שנמצאת מתחת לפני השטח ומחפשת לה מוצא. אולי בגלל העובדה הזו, רבים מהדגים אוהבים לכתוב, בעיקר שירה.

חודש אדר נברא על ידי אות ק' שהיא האות האמצעית של המילה "שקר". העבודה העיקרית של בן מזל דלי היא להתנהג לפי האופי האמיתי שלו, שיהיה לו אישיות משל עצמו, ולא להתנהג לפי בקשת החברה. לא להעטות מסכה על הפנים, לא להתחפש לאדם אחר (כמו בפורים הנמצא במרכז החודש), כך האות 'קוף' לא תקבל ח"ו משמעות של "קוף אחרי בן אדם". נמצא שמזל דגים הוא בשונה ממזל דלי האוהב להיות אינדיבדואלי.

מזל דגים שייך ל"יסוד המים", המקובל הרב חיים ויטאל זצ"ל כותב שהמאפיין העיקרי של "יסוד המים" הן ההנאות והתאוות. נמצא כי לבן מזל דגים מלחמה בפן נוסף של השקר, שהרי התאוות בשקר יסודם. הם אינם נותנים הנאה וסיפוק אמיתיים לאדם, אלא רק הנאה רגעית וזמנית, הם נמשלים לשותה מים מלוחים אשר מרווים את צימאונו לרגע, ולאחר מכן נעשה יותר צמא. קחו לעצמכם הנאות רוחניות אמיתיות, ותזכו ל"שמחה", שהיא תכונת החודש, כפי שראינו בספר היצירה.

"יסוד המים" הוא עולם הרגשות והאינטואיציה, ואכן בני מזל דגים מתאפיינים ברגישות גבוהה. לעומת הצד הרגשי המפותח אצלם, חסרה לדגים יכולת המעש הקיימת אצל מזלות אחרים, כתוצאה מכך עלולים הדגים להפוך לחולמים בלתי מעשיים. (לחצו כאן לקריאת אסטרולוגיה על פי היהדות והקבלה של כל בני המזלות השונים באתר "יהדות נט")

חכמי הקבלה מסרו לנו את הפרק בתהילים המתאים לכל מזל, והמתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל דגים" הינו פרק קכ"ו: "שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון". (באתר "יהדות נט" תמצאו את פרקי התהילים המסגולים לפתיחת המזל, עבור כל המזלות השונים)

רצונך לקבל מידי חודש את האסטרולוגיה לאותו חודש, עם עוד מאמרים מעניינים, שלח בקשה ל-mhbp52@etrog.net.il

פורטל יהדות, אתר "יהדות נט": מאמרי יהדות, מאמרי הוכחה ליהדות, קבלה לעם, אסטרולוגיה יהודית, משפחה וזוגיות, הלכות, סגולות, סיפורים. "שאל את הרב" - רב מוסמך להוראה ומרצה בכיר ליהדות ישיב על שאלותיכם בהלכה וביהדות. "הורדות" - כל עלוני אור עליון להורדה. "וידאו" - הרצאות ביהדות וקבלה לצפייה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב