מהי הפסיכו-אסטרולוגיה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מהי הפסיכו-אסטרולוגיה 

מאת    [ 13/02/2010 ]
מילים במאמר: 1537   [ נצפה 1873 פעמים ]

מהי האסטרולוגיה הקלאסית? רקע והיסטוריה.

האסטרולוגיה הקלאסית שימשה בעולם הקדום לקריאת מצביי עמים וקבוצות. היא הייתה "פוליטית", כלי בידיי המנהיגים, אשר למדו את הידע, על מנת לצפות במאורעות אשר יקדמו לטובה את העם או הקבוצה.
המנהיגים חקרו את הידע, צפו במעגלי השמיים וראו כיצד הם משפיעים על מאורעות במציאות החיים. הם חקרו כיצד מצביי שמיים , שנצפו במחקרים ותצפיות אסטרונומיות, משפיעים על תופעות בכדור הארץ.
הם גילו שמצב הירח משפיע על גאות ושפל, שכשכוכב מארס נמצא בזויות מסוימות על פניי כדור הארץ, ישנה התגברות של אלימות , מאבקים ומלחמות. הם עקבו אחריי הידע של האסטרונומים וגילו שכל תנועת כוכבים מסוימת במיקום מסיים, יחסית לכדור הארץ, יוצרת תנועת ארועים שונים.
הידע התגלה ונחקר לאורך ההיסטוריה, בתרבויות שונות ותורגם בצורות שונות ; אצל ההודים, הסינים, בתרבות המאיה, בבבל, במצריים, ובמסורת היהודית .
ביהדות , בזרמים שונים, נוצרה התנגדות לאסטרולוגיה, בטענה שהיא מקבעת את תהליכי האדם ומונעת ממנו להתחבר לכוח שמעל.

החיבור של הקבלה ל אסטרולוגיה
יש הסבורים כי אברהם היה האסטרולוג הראשון. הקבלה,מתוך תפיסתה, שמחוברת באופן ישיר למהות האסטרולוגיה, יוצאת מתוך ההנחה כי היקום בנוי על צפנים וכי יש תהליכים בשמיים אשר נמצאים במדויקות לגביי תהליכי האדם. כל השמיים יחידת אדם- כל הכוכבים במפת לידה.
הקבלה מאפשרת לראות שניתן לנוע בתוך הצופן ולנוע למעלה, שכן האדם אינו יכול לנוע בדרך ישרה בכיוון הבורא, אלא זקוק לפילטרים , שכן האור גדול מדיי.
10 הספירות 10 הפלנטות 10 המדרגות.
האדם נע בצורה ספירלית-ימין, שמאל , אמצע, על מנת להגיע לחוויה הכי עליונה בדרגה שהוא נמצא בה. כל פעם ישנם צעדים, באותה המדרגה.
לדוגמא: אי אפשר להעלות מהירח (הכי קרוב לכדור הארץ)- העולם הרגשי שלי והרצון שלי לקבל, ישר לנפטון- כוח האחדות והרצון שלי לתת. חייבים לעבור דרך תרגום הרצון, מה יש לי לתת? איך זה ישפיע על חיי? ועל חיי האחרים?
הידע האסטרולוגי מראה על הכוחות שהאדם נולד איתם ולתוכם ומראה על הליקויים במבנה, על הקושי והחוסר.

מהי מפת הלידה האסטרולוגית?
מפת לידה היא קורלאציה בין כל גרמיי השמיים ברגע מסוים. כמו 10 קרניי אור שמטילים את האור שלהם לנקודה מסוימת . זה הכוח שנוצר, זוהי הצריבה. כל האנרגיות נספגות ויוצרות מפה, צופן. המפה מספרת על כל החלקים בנפש האדם, שמרכיבות את העצמי שלו.

המערכת הפיזיולוגית, הרגשית, המנטלית והרוחנית.
המפה מספרת לאיזו הנחייה הורית אנו זקוקים ולאילו אבא ואמא נולדנו, מהם התנאים הרגשיים שאנו זקוקים להם ואילו תנאים קיבלנו, אילו כישורים חשיבתיים/מנטליים יש לי. מהם ההעדפות החברתיות שלי וכישוריי החברה שיש לי (ועוד בערך 120 פרמטרים בסיסיים הקוראים את הכלים, הכישורים, ההשקפות, הערכים, היכולות ואמונות האדם).
המפה קוראת באיזו רמה האדם רוצה להתפתח; פיסית? רגשית? מנטלית? רוחנית? לאן הוא שואף להתפתח ובאיזה תחום.
בעולם הקדום השתמשו ב בידע האסטרולוגי עבור קריאה של התרכשויות גלובליות וקבוצתיות בזמן כוכבים מסויים, אך כקריאה , אין זה התאים לפרט, עבור התפתחות.
התהוות הפסיכואנליזה והזרם הפסיכו-אסטרולוגי התפתחותי:
הפסיכואנליזה התפתחה ואיתה חקר נפש האדם. לפניי כן שלטו הדתות. קרל גוסטב יונג, היה פסיכואנליטיקאי שוויצרי, מבכירי תלמידיו של פרוייד וזה שהיה אמור לרשת את כיסאו. נמנה עם קבוצת מניחי היסודות לפסיכולוגיה המודרנית. הוא החל ללמוד את תורות המזרח והסתקרן ונמשך לגלות ולחקור תחזיות וכלים לא מדידים שרווחו שם כגון ; אי-צ'ינג, נורמולוגיה, אסטרולוגיה וכו'.

יונג טען במחקרו, דאז, שיש משהו מעל החוקים הגשמיים שלמרות שאי אפשר לראות אותם הם קיימים. בהמשך לגילוייו של פרוייד , כי יש מודע ותת מודע, יונג הוסיף כי יש "לא מודע קולקטיבי" שמשמעותו היא שיש אמונות, דעות, וידע העובר בדרך לא "גשמית" והאדם נושא בחובו מידע מגלגולים קודמים, ידע קולקטיבי.

הוא פיתח את התאוריה של הארכיטיפים, הוא חקר וגילה כי כל בניי האנוש חושבים לפי אותם הארכיטיפים-כלים (אשר לתוכן נוצקות התכונות): גיבור- בסין וגיבור בישראל-בתוך הארכיטיפ גיבור, מתוארות אותן תכונות. אמא בשבט אפריקאי ואמא בהולנד- בתוך הארכיטיפ אמא , מתוארות אותן תכונות.

ילד בשבט וילד ניו-יורקי, מציירים את אותו מבנה בית.
יונג גילה את 12 הארכיטיפים- וגילה את החיבור בין 12 הארכיטיפים ל12 המזלות. הוא חילק את נפש האדם לארבע חלקים-וגילה את החיבור בין 4 חלקיי נפש האדם ו4 היסודות:
החלק האינטואטיבי-אש
החלק המנטלי- אויר
החלק התחושתי-אדמה
החלק הרגשי-מים
בכל חלק יש 3 ארכיטיפים (מזלות), שמרכיבים את מהות החלק ותהליכיי ההתפתחות בו.
לדוגמא: אי אפשר להתקדם לכיוון השפעה/מעמד, בלי לעבור את כל התהליכים של הבנת והפנמת החלק הפיסי; מה יש לי? איזה גוף פיסי יש לי (כוח פיסי), אילו מיומנויות יש לי? ואיך אני רוצה להשפיע איתן?
דוגמא נוספת, ברובד התחושתי:
אדם מגלה את העולם דרך החושים שלו, דרכם הוא קולט ומתרגם את המציאות החיצונית. ישנו מסע, דרך, תהליך בתוך החלק התחושתי:

1. מה יש לי שמאפשר לי נוחות; אוכל, צליל, נקיון, שינה, צרכים בסיסיים על מנת לחוש בטחון ונוחות, עבור הישרדות. מערכת החושים מתרגמת את המציאות, על מנת לא לחוש עוינות ולהמשיך ולגדול.
2. איך אני יכול לשפר את מה שיש לי, את הכלים החיצוניים ואת המיומנויות הפנימיות, על מנת להתקדם ולשרוד; יותר טוב, יותר בביטחון, יותר לאורך זמן. אדם לומד להכיר את חוזקו וגופו ומשם להיות יותר מודע לאילו כישורים הוא זקוק על מנת לפרנס את חייו בביטחון ולאורך זמן.
3. מה יש לי , שהתאמנתי עליו, שאני מוכשר בו, שתרגלתי וייעלתי ושיפרתי, שדרכו אני רוצה עכשיו להשפיע על הסביבה. בנקודה הזו, אדם מודע למשאבים הפיסיים והפנימיים שלו. הוא בבטחון שלא יגמרו, אלא יתגברו, הוא סומך על שניי התהליכים הקודמים (1,2) וזאת על מנת לצאת בבטחון ,להשפיע ולתת לסביבה.
יונג ראה שהתפתחות בחלק מסוים, תואם להתפתחות של מזלות באותו יסוד. בחלק התחושתי, יסוד אדמה:
שלב1 (הצרכים והמשאבים שלי)-שור
שלב2 (היכולת שלי לייעל, לשפר ולחזק אותם)-בתולה
שלב3 ( היכולת שלי להשפיע מתוך מה שבניתי בחיי ובתוכי)- גדי

הגדי מכיל בתוכו את השור והבתולה-השלב אחרון מכיל את הקודמים לו.
יונג הבין שהאדם כל הזמן רוכש מידע ומשתנה . הוא הבין כי האדם אינו מתקבע על המקום המולד שבו, אלא מתפתח כל הזמן בתוך הפוטנציאל שלו. בהקבלה לחוקיי הטבע -עץ רוצה להיות עץ גדול יותר, שיח רוצה להיות שיח גדול יותר, אין עצירה.

הפסיכו-אסטרולוגיה ההתפתחותית
הפסיכו-אסטרולוגיה ההתפתחותית של יונג, מראה על אפשרות האדם להתפתח מתוך הפוטנציאל ולהיות יותר מסך כל חלקיו. הפסיכו-אסטרולוגיה ההתפתחותית בנויה על האפשרות לפתח את כל התכנים שיש בתוך הארכיטיפ (הכלי).
ולעשות מעבר מהצד המוצל אל הצד המואר של הארכיטיפ.
היא מבהירה לאדם את השלמות שקיימת בתוכו, ע"י הבהרת הצד המוצל (הלא מודע) והבאתו אל הצד המואר (המודע), מתוך ההנחה שהאדם מנווט את עצמו לצמיחה רק מהצד הגלוי- שמנווט אותו לבחירה וצמיחה.

לדוגמא מתוך התהליך הפסיכו-אסטרולוגי התפתחותי:
לאדם יש וונוס(פלנטה) במזל תאומים
וונוס= העדפות האדם
תאומים= תנאיי תקשורת וחיבור עם אנשים סביבי.
הצד המוצל: בשל הצורך שלי באנשים ותקשורת סביבי, בחיי, אני נגרר אחריי אנשים והעדפות של אנשים ללא בחירה משלי. (יכולה להיות היגררות אחריי אנשיי כוח , אך לא כוח מצמיח)

התהליך לצד המואר: כאשר אני מעלה את הצורך שלי , את ההעדפות הטבעיות שלי, בוחן אותן, מביט בהן, אני מבין שלא כל אדם ומידע מצמיחים אותי. עכשיו נולדת האפשרות אילו אנשים /ידע/התנסויות אני מכניס לחיי, על מנת לגדול. (אוכל לבחור ללכת עם אנשיי כוח שתורמים למען הקהילה).
הפסיכו-אסטרולוגיה ההתפתחותית היא תהליך של התחברות האדם לעצמו, הבנת הצרכים הרגשיים, המנטליים והסביבתיים שהוא זקוק להם על מנת להתפתח. ככל שהאדם מודע לצרכים שלו, הוא מקבל כוח של יושרה לגביי מי הוא ומי הוא לא.
הקריאה הפסיכו-אסטרולוגית היא קריאת כוחות האדם להתפתחות וקריאת החסמים שלו להתפתחות. 

חוקי הקארמה:
נקודה נוספת במפת הלידה, , נקראת חוק הקארמה.
*בקריאה האסטרולוגית הקלאסית- נקראת נקודה זו כחסם שאי אפשר להעלות מעליו.
*בקריאה הפסיכו-אסטרולוגית התפתחותית- יונג טוען שדווקא בנקודת הכאב, החסם כשהחיכוך עם הנקודה מוגבר, ישנו דחף יותר חזק להשפיע ולהתהוות.

קודם צריכה להתפתח תפיסה של רצון למשמעות ומשם מוגברים ומתעצמים כוחות חזקים יותר ורצון חזק יותר לצאת מעל המחסום.
יונג טוען שאיפה שיש חסם גדול יותר יש רצון גדול יותר להעלות מעל החסם. כמשל לגוף הפיסי; פצע שכל הזמן פתוח , כואב ומציק, דורש ממך לטפל בו ולהימנע מהכאב שם.
כל הכוחות של האדם, מכוונים עבור הטיפול בחסם הקארמה, על מנת להעלות מעליו ולהגשים.

שדות הטראומה:
נקודות נוספות הן נקודת הטראומה. נקודות הטראומות, הלא מודעות, מנהלות את האדם. ללא פתיחת, תרגום והצפת הטראומות, האדם מסתובב עם "נמק נפשי" ולא יכול להתפתח לנקודת הייעוד שלו. הטראומות יוצרות קיבעון של אמונות לא מודעות, חזקות, שיושבות בשורש זיכרון האדם ומנהלות משם את כל המציאויות.
הפסיכו-אסטרולוגיה ההתפתחותית מזהה את הנקודות הללו ודרך קריאתן, פענוחן והצפתן, מאפשרת לאדם לעבד אותן ולטפל בהן.

חוזקות הכלי הפסיכו-אסטרולוגי התפתחותי:
*כלי אבחון וקריאה, רב מימדי, שמתרגם את נפש האדם ומאפשר לו לראות מי הוא ומי הוא יכול להיות, עם הנתונים שיש לו- יותר הוא.
*יכולת האדם, דרך הכלי ותהליך הייעוץ/טיפול/קריאה דרכו, לקבל את מי שהוא, בקריאה אוביקטיבית ולזהות במדוייק את הכוחות שלו, מקריאה שהיא חיצונית. הקריאה הפסיכו-אסטרולוגית היא הכי אוביקטיבית מתוך כל הכלים ה"לא מדידים", אין צורך לפגוש את האדם, על מנת לקרא את המפה שלו.
מהות הפסיכו-אסטרולוגיה ההתפתחותית היא הבנת האדם כשלם, אין טוב ורע, כל אדם נולד לתבנית השלמה והמדויקת לו, על מנת להגיע להגשמה.

אורנה רייכר-קיזמן
חוקרת את הידע הפסיכו-אסטרולוגי,מזה 30 שנה, למדה במשך 5 שנים פסיכו-אסטרולוגיה התפתחותית בהולנד-אמסטרדם, בוגרת הנחיית קבוצות הורים, בוגרת מכון אדלר, עסקה במשך 11 שנים בשיקום אוטיסטים, בוגרת לימודי חינוך מיוחד ופסיכולוגיה, מאמנת אישית ,מנחת סדנאות, מפתחת תוכניות לימוד, יועצת ומנהלת מרכז ללימודים בתל אביב. "המעגל הספירלי" המרכז לפסיכו-אסטרולוגיה של אורנה קיזמן רייכר הורוסקופ

אורנה רייכר-קיזמן
חוקרת את הידע הפסיכו-אסטרולוגי,מזה 30 שנה, למדה במשך 5 שנים פסיכו-אסטרולוגיה התפתחותית בהולנד-אמסטרדם, בוגרת הנחיית קבוצות הורים, בוגרת מכון אדלר, עסקה במשך 11 שנים בשיקום אוטיסטים, בוגרת לימודי חינוך מיוחד ופסיכולוגיה, מאמנת אישית ,מנחת סדנאות, מפתחת תוכניות לימוד, יועצת ומנהלת מרכז ללימודים בתל אביב. "המעגל הספירלי" המרכז לפסיכו-אסטרולוגיה של אורנה קיזמן רייכר 
נומיינד - הורוסקופ, אסטרולוגיה, תזונה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב