הוראת קולנוע בארץ
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הוראת קולנוע בארץ 

מאת    [ 08/02/2010 ]
מילים במאמר: 396   [ נצפה 3228 פעמים ]

 
 

ככל שהקולנוע בארץ מצליח הביקוש ללימודי קולנוע הולך וגובר כבר משלב בתי הספר התיכוניים, חטיבות הביניים ולאחרונה אף במספר בתי ספר יסודיים. כך הופכת הוראת קולנוע לתחום הולך ומתפתח בארץ שאט אט זוכה במעמד של דיסציפלינה בפני עצמה עם מתודות ומוסכמות מקצועיות משלו. הכשרת מורים להוראת הקולנוע מתבצעת במוסדות שונים ברחבי הארץ לעיתים כחלק מתכנית כללית של לימודי תקשורת וקולנוע ולעיתים כהכשרה בפני עצמה המיועדת באופן ישיר לעיסוק של הוראת קולנוע.

במילים אחרות, אדם המעוניין לעסוק בהוראת קולנוע יכול ללמוד לימודי קולנוע כלליים ובמסגרתם להתמקד גם בתחום של הוראה או שלחילופין הוא יכול לבחור מלכתחילה בתכנית המיועדת להכשרת מורים לתחום הקולנוע. ישנם אלו הפונים ללימודי קולנוע מתוך מטרה לעסוק בעשייה קולנועית, אך בעבור רבים אחרים הוראת קולנוע הינה שליחות בפני עצמה. הנחלת ידע לתלמידים מהווה את התשתית לקידום תחום הקולנוע בארץ  וההצלחות של סרטים ישראלים בשנים האחרונות מושכות יותר ויותר צעירים אל התחום וכך גובר הצורך במורים שקבלו הכשרה בהוראת קולנוע.

הכשרת מורים לקולנוע

הכשרת מורים לקולנוע מתבצעת על ידי מוסדות אקדמיים ואקדמיים למחצה ברחבי הארץ. החוג לקולנוע מקנות ללומדים בהן ידע כללי, תיאורטי ומעשי בתחום הקולנוע, יחד עם כלים פדגוגיים של הדרכה המיועדת באופן ספציפי לנושא של קולנוע וכן כלים כלליים המאפיינים כל תחום של הוראה ולא רק הוראת קולנוע. תכניות כאלו, המוצעות על ידי מוסדות שונים, נבדלות זו מזו בדגשים על הידע הקולנועי לעומת הידע החינוכי ומינון של השניים בהכשרה הניתנת למורים עתידיים לקולנוע.

ישנן גישות שונות להוראת קולנוע והתכניות השונות המציעות לימודי הוראה לקולנוע נוקטות לעיתים תפיסות שונות ואף הפוכות זה לזה. על כן, התלמיד לעתיד המוצא עניין בתחום של הוראת קולנוע טוב יעשה אם יבחן לעומק את התפיסות השונות המדריכות את המוסדות השונים שמציעים תכניות להוראת הקולנוע. על התלמיד לבחון את עמדותיו לגבי תחום הקולנוע בכלל, תחום החינוך וכמובן המפגש של השניים וסוג ההכשרה שהוא רוצה לפיכך לקבל, ורק לאחר מכן לקבל החלטה מושכלת.

אפיקים תעסוקתיים של הוראת קולנוע

אנשים שרוכשים ידע בתחום של הוראת קולנוע מצפים להשתלב בשוק העבודה בתחום של הוראת קולנוע, בין אם במסגרת אקדמית, תיכונית או א-פורמלית. הביקוש הרב והאופנתיות של לימודי קולנוע הן במסגרת אקדמית והן במסגרות אחרות מבטיחות במידה מסוימת את היכולת של אנשים שסיימו תכניות של הכשרת מורים לתחום הקולנוע למצוא פרנסה וסיפוק מקצועי בתחום שאליו הוכשרו.

לסיכום, תחום הוראת הקולנוע הינו מקצוע יצירתי ומרתק המציע לאנשים המוצאים בו עניין את האפשרות לשלב עשייה אמנותית עם חינוך ולהניח את היסודות להמשך ההצלחה של הקולנוע הישראלי גם בעתיד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב