דוחות חיוביים ומדדים יורדים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

דוחות חיוביים ומדדים יורדים 

מאת    [ 23/01/2010 ]
מילים במאמר: 817   [ נצפה 1604 פעמים ]

 
 

אחד החוקים בשוק ההון הוא קנה עם השמועה ומכור עם הידיעה.

שוק המניות עלה לקראת פרסומי הדוחות ואז החברות הציגו רווחים גבוהים. פרסומי הדוחות החיוביים אומרים חד משמעית ? העליה בשוק המניות מוצתה היכנו לתיקון במדדים.

 ניתוח מאקרו כלכלה

מנתוני המאקרו אשר פורסמו ניתן להסיק כי האינפלציה עדיין נמוכה ואין צפי להעלאות ריבית.

שוק העבודה עדיין חלש עם גידול בתביעות לדמי אבטלה. בשבוע הבא יפורסמו נתוני נדל"ן משמעותיים ועידכון שיעור הריבית. הצפי הוא להמשך דשדוש בנתוני הנדל"ן ושהריבית תשאר ללא שינוי ב- 0.25%. לקראת סוף השבוע יעודכן נתון הצמיחה GDP לרבעון הרביעי של 2009 והצפי הוא לגידול בצמיחה.

נתוני המאקרו מצביעים על אינפלציה נמוכה וסביבה מאקרו כלכלית חיובית.

 ניתוח שוק המניות

שוק המניות ירד השבוע בעוצמה ומחק את התשואות באפקט ינואר. שוק המניות חושש משני שינויים מהותיים כאשר הראשון הוא מאקרו כלכלי ? כלכלת סין והשני פיקוח הדוק על הבנקים.

סין הודיע כי קיימות חששות מהתפתחות בועה בנכסים ולכן כמות הכסף תקטן ע"י צמצום הלוואות.

יש חשש שהצמיחה בסין תאט ותמשוך את אחוזי הצמיחה בכלכלות המערביות למטה.

הרגלוציה בארה"ב ובאירופה צוברת תאוצה והבנקים מתחילים להרגיש את ההשלכות מסיכונים שנלקחו עד לפרוץ המשבר ב- 2008. חלק מהחוקים ימנעו מסחר בנכסים (איגוח) ע"י בנקים, קרנות גידור וניהול תיקים פרטי ובחשבונות נוסטרו.

שוק המניות היה ועדיין רגיש בעניין החובות של מדינת יוון. החובות מרחפים מעל שווקי ההון ועדיין אין השפעה של המשבר על השווקים. התפתחות לרעה יכולה לשלוח את השווקים לתיקון רציני יותר.

בסקירות הקודמות ציינתי את המדדים אשר רגישים לאירועים האחרונים. ביום חמישי ירד ה-S&P 500 מתחת לרמת התמיכה ואותת על המשך ירידות לעבר קו המגמה. במהלך יום שישי קו המגמה נשבר במחזור מסחר גבוה ונראה כי שוק המניות בשל לתיקון היורד.

מניתוח טכני עולה ניתוח אופטימי הטוען כי שוק המניות מסוגל לרדת לעבר ממצוע 200 אשר נמצא ב- 1040 נקודות במדד S&P 500. כלומר ירידה של 50 נקודות שהן כ- 4% נוספים במדד וסה"כ ירידה של 10% מהשיא ב- 1150 נקודות אשר צויין במדוייק בסקירה בתחילת ינואר כיעד ראשון לשנת 2010 ! ירידה 10% היא תיקון בריא בשוק המניות והצפי הוא לבלימה בירידות וצפי להמשך עליות בשוק המניות. מתחת לממוצע 200 ממתינים תיקוני פיבונאצי : 966, 909 ואחרון 852 נקודות.

תיקוני פיבונאצי הם בדומה לתחנות בעיצומו של תיקון, מתחת לכל תמיכה היעד הוא התמיכה הבאה וכדומה. סטטיסטית, במידה וממוצע 200 לא יחזיק מעמד, התיקון 38.2% ו- 61.8% הם האמינים ביותר. מתחת לתיקון 38.2% המדד ירד בהיסטברות גבוהה לעבר תיקון 61.8% או 852 נקודות.

ניתוח שוק האג"ח

שוק האג"ח תיקן למעלה כאשר כספים יצאו משוק המניות לטובת שוק האג"ח הממשלתי.

התשואו עדיין נמוכות ואינן מרמזות לתהליך העלאות ריבית.

שוק המניות לא מאויים על ידי שוק האג"ח ולכם אין צפי לירידות חדות בשוק המניות אלא לתיקון טכני אשר אמור להסתיים בממוצע 200. בסביבה מאקרו כלכלית אחרת או אם תשתנה הסביביה המאקרו כלכלית, לדוגמא ממצב של דיסאינפלציה לאינפלציה, אז יתכן תיקון משמעותי יותר.

 ניתוח שוק החוזים עתידיים והמט"ח

שוק החוזים מאוד שלילי ורק חוזה נאסד"ק 100 מצביע על אופטימיות.

הסטיות בשוק האופציות עלו בצורה משמעותית כאשר מדד ה- VIX עלה השבוע ב- 50%.

ה- SKEW שלילי כאשר הסוחרים קונים אופציות מכר ומוכרים אופציות רכש.

p/c Ratio מעל 1 ומצביע על קניות של אופציות מכר או פאניקה בשוק המניות ? צפי לפתיחה רגועה בשוק המניות בשבוע הבא.

שוק הסחורות ירד השבוע בעיקבות חששות מירידה בקצב הצמיחה בסין וגרר אחריו את שוק המניות. הדולר המשיך להתחזק השבוע אך באופן מתון ? אין פאניקה בשוק המט"ח.

שוק המט"ח לא הצטרף לפאניקה בשוק המניות, עובדה המצביעה ששוק המניות מסוגל לא לרדת בשבוע הקרוב.

 סיכום

הפאניקה בשוק המניות מוגלת לגרור את השווקים לתיקון של 10% במדדים ול- 4% תיקון נוספים לעבר ממוצע 200. אין פאניקה בשוק הסחורות ובשוק המט"ח ? הירידות מתרכזות בשוק המניות ואין צפי להמשך ירידות חדות אלא אם שני השווקים יצטרפו למגמה של שוק המניות.

הדולר ? המשך עליות במטבע. ניתן לעבוד על תעודת סל סימבול UUP ? לונג דולר אינדקס רגיל.

ניתן במקביל לבצע שורט על הזהב.

ביצוע שורט בנקודה זו של שוק המניות היא בעייתית  מכוון ששןק האופציות מרמז כי שוק המניות בשפל זמני. יש להמתין לבדיקת קו המגמה העולה מלמטה למעלה ופתיחה של שורט מחדש.

שוק המניות הוא עכשיו שוק סוחרים. המשקיעים יוצאים מהמשחק עם מזומנים או עם ביטוח לתיק המניות  כל האירועים האחרונים תוארו במדוייק בסקירות בחודש האחרון.

 

סיכום מהסקירה הקודמת:

"... פעולות חיוניות הן צמצום האפיק המניית, שורט על היורו וקניה של אופציות מכר להגנה על האפיק המנייתי שנשאר בתיקים. המגמה רחוקה מלהיות שלילית אך זאת לא חוכמה למכור מניות בשוק יורד. במידה והמדד S&P 500 מעל 1150 ? קניה. עד אז יש להתרכז באסטרטגיות פאסיביות ובשורטים במידה והתמיכות לא מחזיקות."

 

מומלץ להמשך לעקוב ולבקר בבלוג כדאי להפיק את המירב מהסקירות השוטפות.

!Trade Safe - תוכנית אימון אישית להכשרת סוחרים בניירות ערך. מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר. בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך. לפרטים נוספים: 2199742 - 054 בברכה אייל כרמי
מאות הצטרפו, הצטרף/י בחינם ללא פרסומות לקבלת מידע מקצועי על שוק ההון העולמי: לינק:  http://marketingpro.howmlmwork.net/onlinemarketing/tradesafe/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב