איש אחד בלב אחד
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

איש אחד בלב אחד 

מאת    [ 17/01/2010 ]
מילים במאמר: 818   [ נצפה 2404 פעמים ]

 
 

 

היהדות מטפחת מאוד ייחודיותו של האדם,פיתוחו האינטלקטואלי ,ההתנהגותי,והערכי של כל אחד.צריך הפרט להשתדל –להתאמץ ולחוש כשליחו של הקב"ה עלי אדמות.אך הכל מתוך אחדות,מתוך ראיה ציבורית, מתוך ערבות הדדית,זקיפות קומה אישית הקשורה קשר בל ינותק לכלל,ליחיד ,לחבורה.

אדם צריך להתפלל- אישית,בעצמו,אך במניין,יחדיו עם הציבור.כל אדם חייב לברך לאחר האוכל אך עליו לעשות זאת בזימון בצוותא. איש אחד בלב אחד-הראיה קולקטיבית,כלם כאיש אחד בלב אחד.

הרב סולוביציק כותב רבות על האדם היוצר,על שליחותו של כל אדם כשותף במעשה בראשית,אך מתוך גיבוש קהילתי ואחריות לכלל.הייה עשיר ומאושר אך דאג גם לחבריך הקרובים והרחוקים.

התנהגותו של היחיד בתוך חברה היא לא רק כהתנהגות יוס יומית-ובשמירה על הקיים,המציאותי,היום...עכשו...ברגע זה...בתקופה זו. אלא היא מעוגנת בעברו של עם,בתפיסת עולם ניצחית,בעמנו העם היהודי-העשיה צריכה להיות מבוססת על שימור תורת ישראל,על מקורותינו-הם הם הקרקע היצוקה עליה אנו בונים נדבך על נדבך,הם הסולם הגבוה מאוד עליו אנו מטפסים שלב אחרי שלב,כל עליה בשלבי הסולם המוצב ארצה מחדדת את יכולת האדם,את המוטיבציה ומאתגרת אותו להמשיך בכלים שונים אחרים וחשובים כדי לכבוש עוד יעד כדי לטפס שלב נוסף בסולם הנצחי שמוצב ארצה איתן וחזק.כאשר התחתית עליו מונח הסולם יצוקה בחומר ובלבנים קשוחות הביטחון להעפיל רב יותר ויצירתי מאד. בכל עליה ובכל שלב מתבונן האדם מעלה מעלה כדי לאתר רעיונות נוספים שיאפשרו לו להתאמץ יותר ולהצליח.אך תמיד ,לעולם עליו להביט מטה אל התשתית אל הבסיס כדי להית בטוח שעמידתו איתנה.תורת ישראל האמונה בעמנו ובארצנו שלנו הם הקרקע היצוקה עליו ניבנים בנינים מפוארים מרתקים ככל שיהיו.

תפיסת עולם זו חייבת להיות מנת חלקם של כל הציבור היהודי החי במדינתנו,של כולם-דתיים וחילוניים,כל יהודי הוא טוב ,כל יהודי צריך לעלות בסולמו שלו גבוה ככל שיחפוץ עלינו להכין לו תשתית שירצה להעפיל כמה שיותר גבוה-בתנאי שיידע-את הבסיס-שיידע מהו עמו ,מהי ההיסטוריה של העם היהודי ,מהי אנטישמיות שלא מבחינה בין עדות ורמת דתיות,בין מאמינים ושאינם כאלה.שיפנים ויטמיע לתוכו עמוק עמוק בהבנה כי התנ"ך מהווה את צור מחצבתנו,כי מקורות חז"ל ניבנו על היסןד המוצק ביותר עלי אדמות –התנ"ך והאמונה בבורא עולם.אבותינו אברהם,יצחק ויעקב,דוד המלך ונביאי ישראל כלם כלם שלנו הם,התנ"ך שייך לכל עם ישראל-גם הסידור וכל התורה שבעל פה.ההיסטוריה היהודית,בניין בית המקדש, שרידי המקום הקדוש-הכותל המערבי,קשורים כלם לעם היהודי לדורותיו.

חשוב שכלנו נכיר נבקר וניפקוד מקומות היסטוריים קדושים אלו.מדי פעם אני קורא על טקסים הנערכים ברחבת הכותל המערבי-לצנחנים ולחילות אחרים מהם אנוכי למד כי למעלה מ70% מטובי בנינו זו להם הפעם הראשונה בו הם פוקדים את הכותל המערבי-שריד בית מקדשנו שלנו של כל העם היהודי.

זה עתה סיפר לי מנהל על בוגר בית ספרו המשרת בסיירת מובחרת

כי הסיירת ביקרה בעיד דוד אשר בירושלים ומתוך 80 רק הוא פקד את המקום בעבר.

מר רמי הוכמן ראש מינהל החינוך בעיריית ת"א איש חכם נמרץ ומשכיל קצין בכיר במילואים ,אדם בעל השקפות עולם לאו דוקא דתיות אך בעל תפיסת עולס המשלבת הישגים,עם ראיה עתידית,המבין חשיבות תהליכי שינוי מתמידים בצד שמירה על עברו של עם.שיפור ושינוי הקשורים עם שימור.

רמי החביב והיעיל מבין חשיבות ההישגים יחד שלובי זרוע עם ערכי יסוד של ערכים ךאומיים,דתיים,היסטוריים,מתוך תחושות של חוויה שמחה ואושר-המשלבים אינטלגנציה ריגשית בצד השיכלית.איש בעל יוזמה –רמי הוכמן המוגדר"כחילוני"אשר חלק ממשפחתו סבלו ונעלמו אי שם בתאי הגזים אשר בפולין הבין שעליו לעודד הקניית ההיסטוריה לנוער – לדור הצעיר.

רמי הטוב כינס כל תלמידי כיתות ז –גיל בר המצווה חילוניים ודתיים למעלה מ-3000- נערים לטיול סיור משמעותי ומרתק אלי ירושלים והכותל המערבי.

תלמידים אלה-בני העיר ת"א שיגיעו לכותל בהיתם בשרות צה"ל יחושו קירבה נפשית למקום שהרי בזכות רמי הוכמן הם כבר ביקרו באתר הקדוש לעם היהודי.

הסיור כולו היה מרנין שופע חוויות ומרתק.כל התלמידים קיבלו רקע לימודי טרם הסיור בבתי הספר,למדו על ירושלים,בית המקדש,הכותל ותחןמים יהודיים נוספים הקשורים לעם היהודי לדורותיו.עסקו במיגוון כלים חינוכייםמתקדמים ועדכניים

במוסדות החינוך לקראת יציאתם לסיור נפלא זה.

כךם...כלם...קיבלו כיפות טרס נסיעתם כדי לכבד המקום.התרגשות רבה אחזה בהם בהגיעם לשריד בית המקדש,מעניין שרבים מהילדים מהנוער הנפלא הניחו "פתקים" באבני הכותל.ההגעה לכותל היתה לאחר ביקור –סיור מדהים באתרים נוספים בירושלים,עיר הנצח בירתנו שלנו. ...ובכותל רקדו ושמחו,אושרהיה נסוך על פני הנערים, אתר יהודי מלפני אלפי שנים,,,ואנו כאן בצידו מתרגשים ומאושרים....ובדרך חזרה לשפלה טקס רב רושם בלטרון, ארוע מכובדהופעות תלמידים בשירה ובמחול והכל מתוך האוצר הלשוני העברי הכל משירי ארץ ישראל, תחושה של גאווה לאומית אפפה את כל המשתתפים.

יש לנו ארץ נהדרת,ארץ עם עבר נפלא ,הווה מרשים וציפיה לעתיד מזהיר.רמי היקר מבהיר כי כל תלמידי העיר ת"א יקבלו גם סידור תפילה, אז כל משפחה יהודית בעיר תל אביב תזכה שיהא בביתה ספר תנ"ך וסידור ,הסידור והתנ"ך היוו את מקור הגאווה וזקיפות הקומה של העם היהודי בכל התפוצות, כאשר הסידור והתנ"ך מצויים בבית הרי האמונה בנו,בעצמנו,ביכותנו,בארצנו היא הרבה יותר בעלת עוצמה .

 

איש אחד יכול לעודד ולהשפיע על רבים אחרים במינהל החינוךולהפוך אותם לשותפים למהלך חינוכי ערכי מרשים.

איש אחד שהוא מנהיג אמיתי שעשייתו גורמת לכולנו להיות עימו בלב אחד.

- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב