אמונה וברכה
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

אמונה וברכה 

מאת    [ 17/01/2010 ]
מילים במאמר: 759   [ נצפה 1617 פעמים ]

 
 

 

היהדות מבוססת על אמונה, זו המתכונת ששמרה על העם היהודי לדורותיו. האמונה בבורא עולם. האמונה בתורת ישראל הנצחית. הצליחה לטפח את העם היהודי בחכמה ובדעת, שהרי אין עם בעולם שיש לו ארון ספרים ייחודי וכל כך עשיר ומגוון.

הספרים ביטוי לחכמה האדם, למחשבותיו ולהגותו. הכתיבה מהווה תשובה ליצירתיות הנפלאה של העם היהודי ובעיקר של מנהיגיו. ההצלחה בכל תחום תלויה "רק"- "בעיקר" בעומדים בראש המערכת בראשי הקהילה והעם היינו במנהיגי העם.

מנהיגים אלו שהובילו את עם ישראל עד הלום היו אנשי תורה ודעת, אנשי חכמה בינה והשכלה מדעית. כל חכמי התלמוד ידעו והבינו, ב"תרבות המחלוקת" שאפיינה אותם- בכל תחומי החיים מדעים, ביולוגיה, חקלאות, בוטניקה, זואולוגיה, אסטרונומיה ומתמטיקה. פיתוח החשיבה של כל מנהיג ומנהיג, המהווה מוקד הצלחה . האמונה שהייתה מוטמעת בכולם טיפחה בהם המוטיבציה להמשיך להגות ולהצליח.

אך האמונה הייתה קשורה גם ובעיקר לאמונה בעצמך ביכולתך שלך, באמונה שאתה שליחו של הקב"ה עלי אדמות, אתה וכישוריך המתפתחים והולכים - הם מקור ההצלחה והיצירתיות . אדם צריך להאמין בעצמו.

אמונה זו בקב"ה ואמונה בעצמי- כיהודי , באדם, גרמה לכך שהחזקנו מעמד כיהודים למרות כל התלאות , אך תמיד עם ראש זקוף ועם כתיבה יצירתית. לא בכדי זכה העם היהודי ל- 20% מפרסי נובל. ההישרדות בכל אתר בעולם מחד ומאידך הגברת החכמה היוו את מוקד ההצלחה שלנו בכל הדורות , כולם הבינו כי ניתן אף לפגוע בנו - בגופנו , הגרמנים- הנאצים בדורנו שלנו ביצעו פגיעה זאת באכזריות ובעצמה נוראיים ביותר, ללא אח ורע בהשמדת עם בעולם כולו בכל מהלך ההיסטוריה , הקמת מחנות מוות- שנועדו אך ורק להשמיד את העם היהודי , הייתה נחלתם הבלעדית של הנאצים הארורים. אך הם לא הצליחו להרוס את הטמון במוח , לא עלה בידם למחות את האמונה של היהודים בבורא עולם , הם לא הרסו לנו את התבונה והאמונה בעצמנו - ביכולתנו שלנו של כל אחד מאתנו בארצנו אך גם בגולה עד היום.

ביקרתי ארבע פעמים עם תלמידים באושביץ , נכנסתי בשערי בירקנאו ועמדתי על ה"הרמפה" הידועה של מנגלה הנוראי, למקומות אלה נכנסתי תמיד עם חליפה ועניבה, עמדתי בזקיפות קומה והבהרתי לכל תלמידי עמם חוויתי את המסע הקשה כי אנו כולנו ההוכחה הנצחית המנצחת- שהם "האכזריים" שהגו הרעיון המפלצתי- לא הצליחו... נכון הם הרגו שליש מבני עמנו - אך אנו בכוח אמונתנו וביכולתנו שלנו הקמנו עם, עם יכולות מצוינות ויצירתיות נהדרת האמונה והעשייה היא נקמתנו בהם.

מעולם , באף תקופה בהיסטוריה שלנו לא היו כ"כ הרבה קובעי עיתים לתורה , מדהים לראות בכל מקום בכל אתר בארץ ובעולם, לומדי דף יומי. האמונה בבורא עולם המשולבת בלמידה , בהשכלה, בתורה, ובאמונה בעצמנו בנו בכישורנו שלנו ובפיתוח האינטלקט- אין לו דוגמא בשום אומה בעולם.

האמונה חודרת לכל נימי נפשו של האדם ומובילה אותו לתשובה מעמיקה , לנחישות , לאומץ לב, להעזה, למציאת זמן ונתיבים מצוינים כדי לחלוף על מכשולים- להצליח ולנצח.

הנני מכיר מנהלים מורים וחברים, בעלי יכולת אישית גבוהה , בעלי כישורים חבויים בתוכם, אך אינם מתעצמים , שקועים הם בעולם כבעבר ללא התחדשות וללא תהליכי שינוי. בעלי חשיבה מעמיקה חכמה ודעת אך אינם מתקדמים בעבודתם וללא יצירתיות בכל עשייתם.

 

אני מנסה להבין מדוע? היש סיבות למצבם הנוכחי? הנני מגיע למסקנה הברורה שאין בהם אמונה , הם אינם מאמינים בעצמם , חסרי בטחון עצמי לזקוף קומתם, לנוע , להתחבר, לרצות, להילחם, במקרים רבים הדימוי העצמי שלהם נמוך חלקם יכולים היו לנווט חברים ולעמוד בראש קהילה , בראש הפרמידה של מערכות שונות ומגוונות, הם מסוגלים היו להיות מנהיגים - להוביל ולהשפיע. חסרה להם האמונה - אין בהם אמביציה, יש בהם מעט מאוד מוטיבציה.

כל הורה וכל מורה חייבים להקנות לילדים מקטנות את הרצון לנוע קדימה, לפתח בהם מוטיבציה לעמוד בראש מערכות , לטפח מנהיגות נוער בבית בקהילה ובבי"ס, למנהיגות נוער זו יש להקנות הביטחון העצמי והמון המון דימוי עצמי חיובי , הערכה חיובית מהווה מקור חשוב מאוד להפנים לתוך המח- את האמונה המשולהבת בחכמה וברגש נכון, כדי לעשות כל הזמן למען קידומך ומיצוי היכולות הטמונות בך.

הברכה תשרה רק במי שמאמין בעצמו ,באדם הספוג באמונה שניתן להתגבר על כל מכשול ועל כל בעיה הנוצרת.אפשר לטפס על כל הר – אף אם יש בנתיב העליה קוצים ובורות ואף סלעים.

אם משלבים באמונה מוטיבציה נחישות, העזה,רצון עוצמה,חברותא,וראש זקוף,

והמון המון התלהבות ולהט המשולבים עם שמחה, הרי היעד יכבש ללא עוררין.הכל ...כל ההישגים תלויים בנו -בכוח האמונה הטמון בכל אחד ואחד, צריך רק למצוא את הכלים כדי לשחרר האמונה ולהפעילה בעוז ובגאון.

הברכה תגיע אלינו אם רק נאפשר לה להיכנס ולחדור לתוכנו.

- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב