הרחבת בניה בבית משותף
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הרחבת בניה בבית משותף 

מאת    [ 05/12/2006 ]
מילים במאמר: 225   [ נצפה 4757 פעמים ]

 
 
1. סכסוכים רבים מתעוררים בין דיירים בבית המשותף.
2. נקודת מחלוקת שצומצמה היא נושא של שינויים ברכוש המשותף ובזכויות הבניה. עניין זה מתעורר כעת ביתר שאת עקב הבניה על גגות הבניינים והכנת הבניינים המשותפים למקרים של רעידות אדמה.
3. סעיף 71 ב' לחוק המקרקעין קובע כי רשאים מי שבבעלותם שלושה רבעים מהדירות ושני שליש מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם להחליט בדבר הוצאה של חלקים מסויימים מהרכוש המשותף והצמדתם לדירה פלונית לשם בניה שמטרתה הרחבתה של אותה דירה וכן להחליט בדבר חלוקת זכויות הבניה הנדרשות לצורך כך.
4. באם התקבלה ההחלטה חייב בעל הדירה לשלם במועד ההחלטה תשלומי איזון לבעל דירה שדירתו אינה ניתנה להרחבה או שההרחבה פחותה מחלקו ברכוש המשותף. בהיעדר הסכמה יקבע שמאי מקרקעין את גובה תשלומי האיזון.
5. מי שמתנגד להרחבה כאמור רשאי לפנות למפקח בלשכת רישום המקרקעין. גם בעל דירה המבקש למנות שמאי או בעל דירה החולק על קביעת השמאי רשאי לפנות למפקח. מועד הגשת התביעה למפקח מוגבל ל - 30 יום מיום קבלת ההחלטה או מיום המצאתה. מטעמים מיוחדים יכול המפקח להאריך את המועד.
6. בעל דירה שנהנה מהחלטה רואים אותו כמי שמסכים להגדלה כאמור גם לדירה אחרת.
7. ניתן לקבוע בתקנון מוסכם כי ההוראות דלעיל לא יחולו. באם קיימת כבר בתקנון הוראה בעניינים דלעיל אין באמור בחוק בכדי לפגוע בכך.
8. כללי:
האמור לעיל מובא בתמציתיות ובקיצור ואין הוא מהווה חוות דעת משפטית או אחרת או המלצה מכל סוג שהוא.
הכותב, עו"ד שמואל ברטלר, הינו שותף במשרד עורכי דין ברטלר, המתמחה בדיני מקרקעין, מיסוי מקרקעין, ליטיגציה, חוזים, עבודה והוצאה לפועל ובעל תואר שני במשפטים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב