גלגול נשמות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גלגול נשמות 

מאת    [ 11/12/2009 ]
מילים במאמר: 425   [ נצפה 2387 פעמים ]

 
 

גלגול נשמות

 

גלגול נשמות  הוא עוד משהו שקשור בעולם מיסטיקה, הוא מהשורש "גלגל" כלומר גלגל הנשמה הנמצא בתנועה מתמדת ועם כל סיבוב שלו.הולכות נשמות ובאות במעגל של לידה, צמיחה, מוות, ושוב לידה.

 

צמיחה – מתרחשת בגוף במהלך פרק בחיים אחד.

לידה – התפתחות תאים הורות ומוות, גוף ישן מוליד גוף חדש וכל יש המשכיות של הגוף בתהליך שאין לו סוף, נשמה הנכנסת לגוף דומה הדבר לאדם המושלך לכלא, הנשמה מוגבלת ואין היא יכולה להפעיל את השפעתה כפי רצונה.

הנשמה חייבת להתאים את עצמה לחוקים ולכללים של העולם הגשמי, כפי שהאסיר כפוף לתקנות הכלא. אך הנשמה מקווה להשלים את התיקון שלה ולזכות בטיהור ובמנוחת נצח בעולמה ובאחדות עם בוראה.

 

מהו עיבור הנשמה?

 

לפי הזוהר לא כל הנשמות הבאות בגלגול נכנסות לגופים חדשים. מקרים שבהם קולט אדם ברגעים מיוחדים במהלך חייו נשמה אחרת המתעברת כביכול בנפשו.

נשמה נוספת זו אינה קשורה בנשמה שקיבל  בשעת לידתו, ואין לה חלק בהתפתחותו אך היא עשויה ללוות אותו עד סוף ימיו. או לפרוש ממנו לפני מותו. הזוהר מסביר כי נתעברה נשמתם של צדיקים אחדים במקרא, ברגעים מכריעים בחייהם עם נשמות צדיקים אחרים מימות עבר.

 

מהי למעשה תכלית הנשמה?

 

שאיפתה של הנשמה היא להישאר תמיד במצב של מודעות טהורה בלי שיהיה צורך להיתלות בקיום הגופני ולהתנגד ללידה מחדש. הנשמה היא כוח שיוצר בתוכנו חיים, כאשר הנשמה עוזבת את הגוף היא יוצרת מוות, שכן מרגע זה שאין חיים בגוף אין עוד תכלית לקיום הגופני, כך נתונים הגוף והנשמה במאבק מתמיד. משימתה של הנשמה להיות הכוח להפוך את הגוף לרצון ולקבל על מנת לתת ולקרב את הגוף אל בוראה. ומשהשלימה את המשימה הזאת למעשה השלימה את הגורל שנגזר עליה והגיעה לגמר התיקון שלה. הגוף מסיים את תפקידו ונרקב בקבר.

 

כיצד מסביר הארי ז"ל הקדוש את סוד הגלגול?

 

הארי מסביר שכל הנשמות נכללו באדם הראשון ועל ידי חטאו נתלבשו כולן בתוך קליפות וצריך האדם לקיים תרי"ג מצוות ואם לא קיים איזה מצווה צריך לבוא עליה בגלגול.

כמו כן הארי ז"ל טען שיש לפעמים נפש של אדם רשע שנפשו עדיין אינה יכולה להיכנס לגהנום מרוב עוונותיו, והולכת נעה ונדה ונכנסת לפעמים באיזה גוף אדם או אישה וכופה אותו ונקרא חולי הנפל – כלומר חולה נפילה – אפילפסיה.

תלמידים חכמים יש בהם כוח תיקון לתקן ולהעלות נשמות המתגלגלות למדרגה עליונה בחוכמת הזוהר ובדרך הסוד.

רשעים – שרוב חטאתם מתגלגלים אחרי מותם כבעלי חיים שהם מדרגה פחותה ממדרגות ויש רשעים המתגלגלים בדומם. ועל זה נאמר " כי אבן מקיר תצעק"

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב