סקירה שבועית לנאסדק ולדאו ג'ונס 7.12.09
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

סקירה שבועית לנאסדק ולדאו ג'ונס 7.12.09 

מאת    [ 08/12/2009 ]
מילים במאמר: 329   [ נצפה 1422 פעמים ]

 
 

מדדים

מדד דאו-ג'ונס

אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש. הדבר משתקף ביתר שאת לקראת שבוע המסחר הקרוב. אנו מוצאים שוב ניסיון כושל ביום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף לפרוץ את קו ההתנגדות. אמנם הייתה פריצה קלה, אולם מיד לאחריה החלו ירידות חדות. הכוח עבר לידי המוכרים, אם כי המאבק בין אלו לבין הסוחרים שמתעקשים להמשיך ולרכוש את המדד עדיין ממשיך ואף מחריף. ניכר שכדאי יותר ויותר לתת את הדעת לעסקאות שורט, אולם רק לאחר פריצת השער 10295 בכיוון מטה, וגם אז יש לבחון את העסקה בעין פקוחה היות שהוא קרוב לקו התמיכה. פריצתו של קו זה בכיוון מטה עשוי בהחלט לתת את האות לירידות יותר משמעותיות. ניראה שבמוקדם או מאוחר הן אכן תגענה.

נאסדק 100

שבוע המסחר החולף לא עמד לגמרי בציפיות. עם זאת, עדיין אנו מוצאים אפשרות בהחלט סבירה לירידות שערים אופציונאליות. אולם יש גם לשים לב שבכל זאת מבנה המחירים היורד משבוע המסחר החולף "התמוטט" במעט, בעוד נפרץ קו המגמה היורד כלפי מעלה. לכן מומלץ לשים לב לשתי האפשרויות. האחת - עדיין ישנה סבירות להמשך עליות, אם כי סבירות זו נמוכה מזו של האפשרות השנייה - ירידות שערים. הסיבות שיש לתת יותר את הדעת למהלכי שורט נובעים מהעובדה שהמגמה העולה הפסיקה מזמן להיות "בריאה", בה פריצת קווי ההתנגדות הופכים ומשמשים קווי תמיכה, הפריצה האחרונה של קו ההתנגדות בניסיון להעלות את השער נכשלה, בעוד הופיע נר המצביע על אפשרות לירידות קרובות דווקא, ובכל מקרה - עדיין אנו מוצאים יותר כוח בשלב זה אצל המוכרים, בעוד הדבר מגובה על ידי האינדיקאטורים השונים. הדבר נכון גם כשמדובר במבט רחב יותר. אבל מצד שני אנו גם מוצאים שהשער הגיע עד לנקודת האל-חזור ולא חצה אותו מטה, בעוד יש איתות אפשרי גם למהלך שוורי דווקא, המלווה במבנה מחירים וקו מגמה עולים. לכן מומלץ להמתין לעת עתה כדי לבחון בהמשך את ההתפתחויות ואז לנקוט בעמדה יותר ברורה.

מדדים עולמיים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הסקירה מבית פורקס פרוז http://www.forexpros.co.il הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" http://www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר במטבע חוץ בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם. אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב