כיצד להגדיל סיכויי ההצלחה בוועדה רפואית בביטוח לאומי?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כיצד להגדיל סיכויי ההצלחה בוועדה רפואית בביטוח לאומי? 

מאת    [ 30/11/2009 ]
מילים במאמר: 357   [ נצפה 2076 פעמים ]

 
 

מרבית הנפגעים אשר נזקקים לשירותי המוסד לביטוח לאומי, סבורים כי התיצבותם בועדה הרפואית בביטוח הלאומי, די בה בכדי לזכותם בזכויותיהן.

 

אמנם הנפגעים ערים לכך כי קביעות הועדה הרפואית הינן בעלות משקל רב, אך הם  אינם ערים לכך שבאפשרותם להגדיל סיכויי הצלחתם בועדה הרפואית בביטוח לאומי  על ידי מספר פעולות :


  • 1. ייצוג על ידי עו"ד המתמחה בתחום הביטוח הלאומי - עו"ד יכול לייעץ בדבר סיכויי ההצלחה במוסד לביטוח לאומי. כמו כן עו"ד יכול להפנות הנפגע לבדיקה אצל רופא מומחה בתחום בו נפגע . הנפגע ייבדק על ידי המומחה הרפואי , וכן המומחה יעיין במסמכים הרפואיים הרלבנטיים לרבות מכתב מסכם מאת עו"ד. בשלב זה המומחה יכול להעריך את סיכויי הנכות הצמיתה ו/או הזמנית של הנפגע. על בסיס הערכתו של המומחה יכול הנפגע להגיש חוות דעת פרטית מטעמו לביטוח הלאומי. (ראה להלן פירוט נושא זה.)
  עו"ד מלווה את הנפגע בכל הקשור לפניות לביטוח לאומי. לעיתים דרך ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי אינה פשוטה קל ועיקר. עו"ד יכול לסייע בכך עד מאד.
  עו"ד מלווה את הנפגע לועדות רפואיות במסגרת המוסד לביטוח לאומי. עו"ד יכול לטעון את טענותיו של הנפגע בצורה מסודרת ורהוטה.
  ברור הוא שנפגע אשר נעזר בליווי מקצועי של עו"ד המתמחה בביטוח לאומי יכול להגדיל סיכויי הצלחתו למימוש זכויותיו באופן משמעותי.
  • 2. הגשת חוות דעת רפואית פרטית מטעמו של הנפגע- כאמור, הנפגע פונה לרופא, המומחה בתחום בו נפגע. לאחר הגשת חוות הדעת, על הועדה הרפואית להתייחס בסיכומיה לחוות הדעת מטעם הנפגע. על הועדה הרפואית לנמק קביעתה לקבלת חוות הדעת או לאי קבלת מסקנותיה. אין הועדה רשאית להתעלם מחוות הדעת. ויודגש, במידה ובפרוטוקול הועדה הרפואית הועדה ציינה - "עיינתי בחוות הדעת..."הדבר משול לאי התייחסות לחוות הסעת ומקנה זכות להגשת ערר או ערעור על קביעת הועדה.
  ויודגש, המצאת חוות דעת מטעם הנפגע מחייבת את הועדה להתייחס לקביעות מומחה מטעמו של הנפגע, אשר למעשה מציג את עמדתו של הנפגע. למעשה בדרך זו, קביעת הועדה אף נסמכת מן הפן הרפואי לאחר עיון בעמדת הנפגע. לכך חשיבות רבה עד מאד.

 

קיימות פעולות נוספות אשר ניתן לבצע על מנת להגדיל סיכויי ההצלחה בועדות הרפואיות. לשם כך מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בביטוח לאומי.

 

 נזיקין | ביטוח

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב