גרפולוגיה ככלי עזר אישי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גרפולוגיה ככלי עזר אישי 

מאת    [ 30/10/2006 ]
מילים במאמר: 599   [ נצפה 4991 פעמים ]

 
 
אסתי טל
E-mail: stm-co@zahav.net.il

גרפולוגיה ככלי עזר אישי

השימושים הרבים בגרפולוגיה הפכו אותה לכלי עזר לגורמים רבים: גרפולוגיה - כאמור - אבחון תכונות, קווי אופי וכישורים לפי כתב היד- הוא כלי בו משתמשים אפילו בבתי משפט (לזיהוי זיופי חתימות, למשל). כל שכן לבירור כישורי אדם לתפקיד מסוים. שימושים אלו הובילו את הגרפולוגיה למעמד מכובד כנלווים לתהליכי קליטה ומיון למקומות עבודה ויישוב שונים. זו כנראה גם הסיבה לכך שפניות רבות מגיעות מקהל אנשים ששואלים: "איך עליי לכתוב על מנת להתקבל ל..?". פניות כאלה שקיבלתי גרמו לרצוני להבהיר איך הגרפולוג עובד ומה הוא יכול לדעת מכתב היד. כמו כן יש לברר האומנם ניתן ללמוד לכתוב כדי להשיג אבחון רצוי כלשהו??? הדיון שלי בשאלה זו גרם לכך שהתחלתי לבדוק כיצד אוכל בעזרת כישוריי כגרפולוגית והוותק שלי בתחום- לתת כלי זה לאנשים כדי שישתמשו בו בחיי היומיום שלהם. אבהיר כוונתי:
בסיס הגרפולוגיה הוא ההנחה שהמוח "משדר" ליד והיד- כותבת, כך שסימני כתב שונים וההקשר ביניהם יכולים ללמד על תכונות אופי, כישורים ואפילו על מצב רוח מסוים של הכותב. למרות שאנחנו יכולים לשנות אות זו או אחרת, ישנם סימני כתב שיחזרו על עצמם מבלי שנרגיש בכך! תת המודע חזק מאיתנו. זו גם הסיבה שאבחון אופטימאלי מצריך מספר שורות רב, שכן גם אם הכותב משנה בשורות הראשונות אות שהוא חושב שתרשים את הגרפולוג- סביר להניח שנטיותיו יגברו בהמשך הכתיבה והוא יחזור לכתוב אותה כפי שרגיל. מובן שישנם גם סימנים רבים אליהם הכותב כלל לא מודע וכאן עבודתו של הגרפולוג באה לידי ביטוי.
בהנחה שהגישה הנ"ל נכונה, הרי שאין כל אפשרות ללמד מישהו לכתוב קורות חיים כך שיתאימו למטרה מסוימת משום ש-
א. אין הכותב יודע את כל הגורמים שהמעסיק מחפש
ב. גרפולוג מיומן יראה שהכותב כתב באופן לא טבעי והדבר עלול להתפרש כחוסר אמינות- דבר שאף מועמד לא ירצה שיקרה.
ג. מה שהכותב יוכל לשנות זו הצורה המבנית- במקרה ש"יתאמן" היינו - חלוקת דף טובה יותר: הגרפולוג בודק הרבה יותר מכך וכותב נורמטיבי ונורמאלי לא יוכל להסתיר אלמנטים אלו.
אם כך נותר לנו לכתוב באופן טבעי וכפי שהמועמד רגיל לכתוב תמיד. מסקנה זו מצד אחד, והרצון של האנשים לרצות את הגרפולוג או המעסיק מצד שני - גרמו לי להבין שלמעשה כל אדם יכול להיעזר בגרפולוגיה בחייו הפרטיים.
אין כוונתי להפוך כל אחד לגרפולוג ואין כוונתי להפוך את הגרפולוג ל"עצה להמונים". כן יש בכוונתי להוכיח שבעזרת כתב יד ניתן:
א. לגשר ולפתור נושאים בין-אישיים.
ב. להתאים - כפי שמתאימים כישורים לתפקיד - תכונות אופי בין זוגות, בין הורים לילדים, בין מורים לתלמידים ובין מורים להורים.
הסיפור האמיתי הבא ימחיש כוונתי:
לפני כשבע שנים פנתה אליי אישה מסורבת גט. בעלה נאסר והגיע עד לכדי ישיבה בצינוק, כשבכל פעם הבטיח לתת לה גט והתחרט. כשפנתה אליי הייתה מסורבת גט כעשר שנים!!! האישה קיבלה אישור הרבנים (בירושלים) להעביר אליי לאבחון גרפולוגי את כתב ידו של בעלה. המטרה הייתה לברר באמצעות כתב ידו איך ניתן לגרום לו לשחררה מהנישואין.
קיבלתי את כתב ידו של הבעל ונדהמתי! בעוד שציפיתי למצוא סימנים המלמדים על עיקשות, קשיחות ושתלטנות - מצאתי סימני כתב של אדם עייף, חלש ומפוחד מאוד!!
עצתי לאישה הייתה לבקש מהרבנים לעזור ל...בעלה! כלומר, האיש חשש להישאר ללא אישה וילדים, חשש מהמשך חייו כגרוש ולכן בסירובו לתת לה גט השאיר כבלים שקשרו אותה והיוו מסגרת מוכרת ובטוחה עבורו.
כחצי שנה לאחר מכן התקשרה האישה ובאושר סיפרה שקיבלה את הגט המיוחל לאחר שהרבנים אומנם עזרו לבעל למצוא מסגרת תומכת להמשך דרכו.
זוהי רק דוגמה אחת מיני רבות שמוכיחה כי ניתן להיעזר בכתב היד על מנת להשיג מטרות אישיות. בעזרת כתב היד ניתן לבנות מערכות יחסים ולנתב דברים.

במאמרי הקודם עסקתי בבריאות וכתב היד- גם כאן זהו תחום אישי ופרטני.
שימוש בכתב היד לצרכים הפרטיים והאישיים של כל אדם הופכים את הגרפולוגיה מכלי שיפוטי ומקטלג (בידי מעסיקים, יישובים וכדומה) לכלי עזר אישי!
אסתי טל, גרפולוגית, בוגרת מדעי החברה (B.A האוניברסיטה העברית י-ם), מאבחנת, מרצה ומלמדת גרפולוגיה כ-20 שנים.
מאמרים קודמים:
http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Article/xID/3792/xCT/63/xCN/printer
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב