בית אבות - זכויות הדיירים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בית אבות - זכויות הדיירים 

מאת    [ 14/10/2009 ]
מילים במאמר: 425   [ נצפה 2644 פעמים ]

 
 

זכויות דיירים בבתי אבות

כל בית אבות או מוסד סיעודי כזה או אחר, חייב לספק לדייריו תנאים בסיסיים ולדאוג לרווחתם של הקשישים. על כל בית אבות לספק את התנאים הדרושים לשמירה על בריאותם של הדיירים מבחינה פיזית ונפשית. על בית האבות לספק לדייריו ארוחות הכוללות מגוון רכיבים תזונתיים ובמידה ולדייר מסוים יש הגבלות בנוגע לתזונה, על בית האבות לדאוג לארוחה המתאימה למגבלות.

ברוב בתי האבות בישראל התשלום החודשי או השנתי המשולם לבית האבות על ידי המשפחה, כולל  את עלות התרופות והשירותים הרפואיים. על המוסד לספק מסמך כתוב - הסכם בכתב, המפרט אילו שירותיים רפואיים, ציוד רפואי ותרופות יסופקו לדייר בזמן שהותו וכלולים בתשלום לבית האבות. לדייר הזכות לנהל את כספיו ללא התערבות מהמוסד ולמוסד אין את הזכות לחייב את הדייר להפקיד אצל המוסד רכוש בעל ערך או כסף. במידה ודייר מחליט להפקיד כספים אצל המוסד, בכספת או בכל דרך אחרת, על המוסד לוודא כי נהלי הפקדת הרכוש והכספים ברורים לדייר.

חשוב כי כל דייר המתגורר בבית אבות יבין את זכויותיו. מכיוון שישנו אחוז לא קטן מבין המתגוררים בבתי אבות, הסובל ממחלות הקשורות בשכחה או דימנסיה, המוכרת גם כאלצהיימר, הגורמות לאדם להיות בלתי כשיר, על בית המשפט למנות אפוטרופוס שידאג לכך שכל זכויותיו של הקשיש אכן מתממשות. מרגע שאדם מצטרף למוסד סיעודי כלשהו, על המוסד ליידע את הדייר, גם בעל פה וגם על ידי מסמך בשפתו של הדייר, המפרט את הזכויות והחובות של הדייר למשך שהותו בבית האבות. לכל דייר ישנה הזכות לדרוש מבית האבות כל מסמך הנוגע אליו, אשר תויג בזמן שהותו במוסד כגון מסמכים רפואיים, או מסמכים הקשורים לתפקודו הכללי של הדייר.

על הדייר להיות מיודע באופן ברור ובשפה שאותה הוא מבין, על מצבו הרפואי בכל פעם שנערכת בדיקה רפואית על ידי בית האבות. לדייר ישנה הזכות המלאה לסרב לכל טיפול רפואי או מתן תרופות ולסרב לכל שיטת ריסון, בין אם פיזית או על ידי תרופות. לדייר החופש לבחור ולעשות החלטות אישיות כגון מה ללבוש, מה לאכול ובאילו פעילויות להשתתף, בין אם בתוך בית האבות או מחוצה לו. לדייר יש זכות מלאה לפרטיות ולשמירה על קשר עם כל אדם בתוך בית אבות, או מחוצה לו.

לדייר ישנה הזכות להתלונן בפני הצוות בבית האבות על כל בעיה שהיא. לדייר הזכות להגיש תלונה רשמית במשטרה או במשרד הרווחה על יחס בלתי הולם, הזנחה, התעללות וכו'. על המוסד להודיע לדייר מספיק זמן מראש ובכתב, על כל תכנון וכוונה לבצע שינויים בהסדרי המגורים של הדייר. על הדייר לקבל הודעה כחודש מראש, על כל כוונה לשחררו מבית האבות. במידה והוחלט על סיום מגוריו של קשיש בבית האבות, על המוסד לדאוג לסידורים הנדרשים וליציאה בטוחה של הקשיש מבית האבות.

מחפשים בית אבות? לשירותכם מגוון רחב של בית אבות או אפשרויות מימון למוסדות - בית אבות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב