ביצוע סעיף מתוך הסכם גירושין בהוצאה לפועל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביצוע סעיף מתוך הסכם גירושין בהוצאה לפועל 

מילים במאמר: 303   [ נצפה 1325 פעמים ]

 
 
תמ"ש 29042/08 , א.מ. נ' א.א.

כב' השופט פאול שטרק


13.08.2009

העובדות:
ביום 15.6.09 ניתנה החלטה בבקשת התובעת למתן פס"ד בהעדר הגנה. באותה החלטה נקבע, בין היתר, כי יש להגיש תובענה (במקום בקשה) כדי לעתור לסעד לפי סעיף 7 לחוק בית משפט לעניני משפחה. ביום 19.5.09 נפתח תיק תמ"ש חדש, כאשר הוגשה תובענה כמחוייב. ביום 1.6.09 הוגשה בקשה, לפיה יש למחוק את התובענה על הסף. ביום 15.6.09 ניתנה החלטה הדוחה את הבקשה ומורה על הגשת כתב הגנה עד ליום 1.7.09. לא הוגשה שום בקשה להארכת מועד.

החלטה:
א. נכון להיום לא הוגש כתב הגנה. אי לכך, יש להיעתר לבקשה למתן פס"ד בהעדר הגנה. תקנה 97(א) לחוק סדר הדין האזרחי קובעת: "נתבע שלא הגיש כתב הגנה תוך המועד שנקבע לכך, יתן בית המשפט או הרשם פסק דין שלא בפניו על יסוד כתב התביעה בלבד....".
ב. הסוגיה בנידון הנה משפטית ולא עובדתית. על כן, אין צורך בשמיעת התובע. המדובר בפרשנות סעיף 15 להסכם הגירושין הקובע כדלקמן: ".... סוכם כי הצדדים ישאו שווה בשווה בהחזר הלוואות אלה העומדות כיום על כ-8,000 ש"ח לכל צד. במידה וצד כלשהו לא ישלם את חלקו בתשלומים, תהא לצד השני הזכות לשלם במקומו את התשלומים ו/או את חלקם ולחזור על הצד השני בסכומים ששילם בצרוף כל הוצאותיו".
ג. השאלה היא, האם ניתן לבצע את הסעיף הנ"ל בהוצאה לפועל? התשובה היא - חיובית. הפרשנות ההגיונית לס' 15 להסכם הגירושין, היא שמדובר בהתחייבות ממונית רגילה. אי קיום הסעיף אינו מחייב הגשת תובענה חדשה. פרשנות זו אינה הגיונית וסותרת המגמה לייעל הליכי משפט ולא להכביד את מערכת בית המשפט בתובענות מיותרות. סעיף 15 מחייב תשלום כספי על ידי כל צד. אם צד אחד לא שילם חלקו, זכות הצד השני לשאת בתשלום ולקבלו חזרה. לכן, מדובר בחוב על פי הסכם בהגשת אישור בתשלום, אזי התובעת רשאית לגבות בלשכת ההוצאה לפועל דבר שאינו שונה מכל חוב אחר במסגרת פס"ד למזונות ותשלום הוצאות חריגות שונות.

התביעה נתקבלה
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב