בניה אקולוגית solar-israel.co.il
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בניה אקולוגית solar-israel.co.il 

מאת    [ 28/08/2009 ]
מילים במאמר: 343   [ נצפה 1852 פעמים ]

 
 
תהליכי התחממות גלובלית עולמית, זיהום אוויר ושינויים אקולוגיים העלו את המודעות הסביבתית בשנים האחרונות לנושא הבניה האקולוגית. הבניה באקולוגית, שהייתה נחלת המשוגעים לדבר בלבד בעבר, נהייתה היום אפשרי לכולם דורש כאשר הטכנולוגיה וחומרי הבניה נהיו זמינים וכלכליים יותר ויותר.

בניה אקולוגית, או בשמה הנוסף, בניה ירוקה היא בניה שמטרתה ליצור תנאים ידידותיים יותר הן למשפחה שגרה בבית האקולוגי והן לסביבה אשר בה הבית האקולוגי בנוי, ע"י יצירת איכות חיים מרבית במקביל חסכון מקסימאלי באנרגיה ומשאבים.

בניה אקולוגית נמדדת בשני היבטים עיקריים: השלכות הבניה האקולוגית כלפי הבית עצמו והשלכות הבית האקולוגי כלפי הסביבה בה הוא נבנה. השלכות הבית האקולוגי כלפי עצמו מתבטאת בחומרים ממנו הוא בנוי, בטכנולוגיות הפקת האנרגיה בהם משתמשים לבית האקולוגי, בניצול חוזר של המים, מחזור האשפה, בידוד ואיטום לצרכי שימור טמפרטורה, ויכולת הניצול של הבית האקולוגי את התאורה הטבעית הקיימת סביבו.

היבט שני בו נמדדת בניה אקולוגית הוא ביחס הבית האקולוגי לסביבה בה הוא בנוי. בית אקולוגי נמדד במידת ההרס שהוא גרם לסביבה במהלך בנייתו. כמו כן, נמדדת בניה אקולוגית בהיבט של התחשבות בנוף הטבעי בתהליך עיצוב הבית עצמו והרחובות מסביב לו.

לבניה אקולוגית עקרונות מנחים על פיהם בונים את הבית האקולוגי. עקרון ראשון הוא מידת הסינרגיה של הבית האקולוגי עם הסביבה בה הוא מוקם. על בית המוקם בבניה אקולוגית להיות מתוכנן כחלק מהסביבה בה הוא מוקם ומתוך התחשבות של הבניה האקולוגית בצומח ובחורש הטבעי ובקווי הנוף של האזור.

עקרון נוסף עליו יש להקפיד בבניה אקולוגית הוא שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה. בתים אקולוגיים המוקמים כיום נהנים מטכנולוגיה מפותחת של חומרי גלם חדשניים. יחד עם זאת, קיים שימוש בחומרי גלם מסורתיים בבניה האקולוגית, אך יש להשתדל לבנות עם חומרים ממוחזרים שנוצרים בתהליך הבניה ממילא, או בחומרים מקומיים כגון אבן טבעית שנחצבת במקום הבניה כחלק מהתהליך ההכרחי. כמו כן, בבניה אקולוגית, נהוג לרכוש חומרי היסוד וגמר (טיח, צבע) ידידותיים לסביבה שמיוצרים בתהליך נקי בלי רעלים או זיהום סביבתי.

עקרונות נוספים בבניה אקולוגית הינם שימוש באנרגיה חלופית, כגון אנרגיה סולארית, ניצול נכון של האנרגיה הקיימת בבניין וניצול נכון של האור, מחזור זבל ושימוש במערכות מחזור של מים אפורים. בעזרת מספר עקרונות פשוטים ניתן כיום לבנות בתים אקולוגיים נוחים ונעימים תוך עזרה מרבית לשימור הסביבה.
אופיר בריל, מנהל פורטל סולאר ישראל http://www.solar-israel.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב