הסכם ממון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הסכם ממון 

מאת    [ 17/08/2009 ]
מילים במאמר: 364   [ נצפה 1879 פעמים ]

 
 
הסכם ממון הינו הסכם המסדיר את ענייני חלוקת הרכוש בעת פקיעת הנישואין באופן שונה מזו הקבועה בחוק. ככל שלא הוסדר עניין חלוקת הרכוש במסגרת הסכם ממון, הרי שחלוקת הרכוש בפקיעת הנישואין תתבצע על בסיס חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג-1983, חוק זה מסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרים של פקיעת הנישואין, החוק חל על זוגות שנישאו לאחר 01.01.1974, וקובע כי נכסים אשר נצברו במהלך חייהם המשותפים של בני הזוג יחולקו ביניהם ביחס שווה.הסכם ממון יכול להיחתם במספר מועדים:

· טרם הנישואין;

· במהלך הנישואין;

· בפקיעת הנישואין (בהליך הגירושין).ההבדל שבין המועדים שלעיל, בהם ניתן לחתום על ההסכם, הינו הדרך הנדרשת לאישור ההסכם.

הסכם ממון שנחתם במהלך הנישואין, טעון אישור של בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי שלו הסמכות לדון בנישואין או גירושין של בני הזוג.

לעומת זאת, הסכם ממון שנחתם בטרם הנישואין, יכול שיאומת על ידי רושם הנישואין כאמור לפי סעיף 2(ג) לחוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג-1983, או לחילופין על די נוטריון כאמור לפי סעיף 2(ג1) לחוק יחסי ממון.הסכם ממון טעון אישור כאמור לעיל, עם זאת חשוב להדגיש כי ניתן לשנות את תוכן ההסכם, אולם על השינוי להיעשות בכתב ובהסכמת שני הצדדים, ובנוסף עליו לקבל את אישור בית המשפט או בית הדין הדתי.על אף שהסכמי ממון אינם נפוצים בחברה הישראלית, לא כך הדבר בכל העולם ומרבית הזוגות החיים באירופה חותמים על הסכמי ממון על מנת למנוע בעיות ומחלוקות העתידות להתעורר בעת הדיון בחלוקת הרכוש.בהסכם ממון גלומים יתרונות רבים:

מדגיש את העובדה כי בני הזוג נישאו שלא מסיבות כלכליות;
מבטיח הגנה לרכוש ספציפי לגביו מסכימים בני הזוג כי בעת חלוקת הרכוש לא תהיה לבן הזוג האחר זכות בו;
מניעת סחטנות של בן זוג אחד כלפי האחר;

ככל שתבחרו להסדיר את היחסים הרכושיים שביניכם במסגרת הסכמי ממון, רצוי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה , שכן ניסוח ההסכם דורש מיומנות משפטית ומקצועיות רבה.

הסכם שנוסח כהלכה עתיד למנוע חיכוכים ומחלוקות שונות בעתיד, שכן ידוע כי טיבו של הסכם נמדד בעת הפרתו.


דברי ההסבר פורטו במאמר זה בצורה חלקית, תמציתית וכללית. בשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק. המאמר לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין.
שלי שוסטר, עורך דין מקרקעין
מאור-שוסטר משרד עורכי דין מתמחה ב צוואה, חוזה דירה
טל': 077-500-63-63 פקס: 077-500-84-03
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב