נקודות זיכוי לבעלי תואר אקדמי
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

נקודות זיכוי לבעלי תואר אקדמי 

מאת    [ 21/08/2006 ]
מילים במאמר: 290   [ נצפה 20636 פעמים ]

 
 
ביום 25.7.2005 התקבל בכנסת תיקון חקיקה ולפיו תובא בחישוב המס של יחיד תושב ישראל חצי נקודת זיכוי (1,068 - לשנה), אם הוא זכאי לקבל תואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה.
הטבה זו תחול לגבי יחיד שסיים את לימודיו לתואר אקדמי ראשון, לתואר אקדמי שני או לתואר אקדמי שלישי ברפואה, ברפואת שיניים או במסלול לימודים ישיר לתואר שלישי, וכן לעניין יחיד שסיים לימודי הוראה, לפי העניין, החל בשנת המס 2005.
מחצית נקודת הזיכוי תובא בחשבון במספר שנות מס שהן כמספר שנות הלימודים, אך לא יותר מ- 3 שנות מס עבור לימודי תואר ראשון ולא יותר מ- 2 שנות מס עבור לימודי תואר שני. הטבת המס תינתן החל בשנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו הלימודים.
מחצית נקודת הזיכוי תובא בחשבון עבור לימודים לתואר אקדמי ראשון אחד בלבד או לתואר אקדמי שני אחד בלבד, ורק לאחר שיומצא לפקיד השומה אישור על סיום הלימודים וזכאות סופית לתואר או לתעודה.
מי שסיים לימודי רפואה או רפואת שיניים יהיה זכאי למחצית נקודת הזיכוי למשך 5 שנות מס, החל בשנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו הלימודים לתואר שלישי. הלומדים במסלול ישיר לדוקטורט יקבלו את חצי נקודת זיכוי במשך 3 שנים, החל בשנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו לימודי התואר הראשון, וחצי נקודת זיכוי במשך 2 שנות מס, החל בשנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו הלימודים לתואר שלישי.
מי שסיים לימודי הוראה והיה זכאי לתעודת הוראה, יקבל חצי נקודת זיכוי במספר שנות מס כמספר שנות לימודי ההוראה, אך לא יותר מ-3 שנות מס.
מי שסיים הן לימודי תואר אקדמי במוסד להשכלה גבוהה והן לימודי הוראה, לא יוכל ליהנות מהטבה כפולה.
חשוב להדגיש כי הטבות המס החדשות אינן סותמות את הגולל על שאלת ניכויין של הוצאות לימודים לתואר אקדמי. סוגיה זו, בעיקר זו הנוגעת ללימודי תואר שני, נותרה עדיין פתוחה, ומחכה להכרעתו של בית המשפט העליון.
אברהם אלתר, עו"ד avi@altertax.co.il
איתי הוכברג, עו"ד
משרד דר' א. אלתר ושות' - ייעוץ בנושאי מיסים
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב